Gönderen Konu: golf3 gti 2800-3200 devir arası tekleme sorunu yardım  (Okunma sayısı 112776 defa)

Çevrimdışı stalkerr

• Profili Görüntüle
Ynt: golf3 gti 2800-3200 devir arası tekleme sorunu yardım
« Yanıtla #126 : 10 Şubat 2011, 00:43:06 »
alper sorunu bende tam anlamadım ama anladığım kadarıyla yorum yapayım bu zaman kadar bu sorunu yaşamamış arakadaşlar belki yaşayacaklar belki yaşamayacaklar elektronik parça bilemeyiz ki...

yanlız benim sorunum ilk başta iyi okunsun her tekleme burdan yapacak diyede birşey olamaz benim burdan geçti düzeldi umarım herkesin düzelir...

rölenin içinde parça yanık olmasa bile bence röle değiştirilmeli nede olsa küçük bir parça maliyeti çok yüksek değildir....
22 Mayıs Pazar - İzmir buluşuyor...

Çevrimdışı yucelaksoy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #127 : 10 Şubat 2011, 11:08:19 »
benimde 95 model aracımda aynı sorun vardı 95 gti abf motor 2800 ila 3200 devir arasında tekleme yapıyordu burada yazılanların hepsini bende yaptım sibop tan tutun da bütün sensörler kablolar dahil değiştim sorunu çözemedim en sonunda ikitelli de volkwagenci elektronikçi ibrahim diye birini dediler ona gittim arabayı hırak git dedi ertesi günü arabayı aldım sorun bitti ne yaptığını söylemedi 300 tl aldı ama helalı hoş olsun ben kafayı yemek üzereydim arabadan soğumuştum artık zevkle biniyorum ama şimdi daha bi rahatladım en azından sorunuda öğrenmiş oldum

Çevrimdışı stalkerr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #128 : 10 Şubat 2011, 20:36:02 »
yücel okadar para verip masraf etmene üzüldüm keşke daha önce bulup paylaşabilseydik dediğim gibi herkesin sorunu ortak umarım çözümde ortaktır....

Çevrimdışı SPARTA

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #129 : 12 Mart 2011, 22:00:51 »
2006 moadel Golf gti bende de arada tekleme yapıyordu.özellikle 2000-3000 arası devirlerde.Bu forumda tavs,iye edilen Paşa otomotive gittim.Sağolsunlar Eyüp usta kendi arabası imiş gibi ilgilendi.Stalkerin dediklerini ve bu forumda bulduğum olası arıza sebeplerini bir kağıda not etmiştim.Öncewlikle benim tespitlerim dedi.ancak senin tespitlerini de gözönüne alacağım dedi.iki gün sonra arabayı almaya gittiğimde karşımda bambaşka bir golf buldum.tüm ellektronik aksamı gözden geçirilmiş ve amörtisörlerinden rotiline ateşleme bobininden buji kablolarına disbrötör kapağına  kadar değiştirilmişti.ufak tefek ne kadar arızası varsa hepsini yaptı.sonuç swatch saat gibi çalışan ve teklemeden eser kalmayan bir gti.bendeki teklemenin sebebi ateşleme bobini çatlamış tevzi makarası yıpranmış disbrütör kapağı fake ve buji kabloları değişti.Paşa otomotive Eyüp ustaya  ve nakrese buradan teşekkür ediyorum.Çok ciddi bir işcilik ve en ucuz fiyat politikası ve samimiyetleri ile iş yaptıkları için.

Çevrimdışı SoKaKSaNaTi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #130 : 09 Nisan 2011, 20:39:11 »
bence inşallah stalker arkadaşın dediğinden kaynaklanıyordur, cünki sparta kardeşim senin teklemeyi yapmak için her şeyi değiştirmiş adam bu kadar emek benim aracada harcandı olmadı yapıyorlar hep geçici oluyor sonra tekrarlıyor. bu tamircinin bilerek yaptığı bişeymi acaba tamam hallettik diyor 3 gün sonra aynı arıza ortaya çıkıyor.

Çevrimdışı stalkerr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #131 : 25 Nisan 2011, 15:19:52 »
bence inşallah stalker arkadaşın dediğinden kaynaklanıyordur, cünki sparta kardeşim senin teklemeyi yapmak için her şeyi değiştirmiş adam bu kadar emek benim aracada harcandı olmadı yapıyorlar hep geçici oluyor sonra tekrarlıyor. bu tamircinin bilerek yaptığı bişeymi acaba tamam hallettik diyor 3 gün sonra aynı arıza ortaya çıkıyor.

sen benim yaptıgım işlemi yap yada yaptır enazından baktır ben 2 sene çektim o arızayı ve benim arızam burdan çıktı ogündür saat gibi açlışıyor arabam maşallah 41 kere :) şimdsi baktımda 9 şubatta yayınlamışım ben arıza sonucunu ozamandır tık yok....

Çevrimdışı infinity3455

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #132 : 29 Nisan 2011, 01:46:37 »
arkadaşlar görünen ilk resim golf 3 gti mızın sigorta panelidir. burda 18 ve 72 numaralı rölelerin arasında bulunan rölemiz arızalı teklemeyi bu sebebten yapıyor ister bu röleyi alırsınız yenisiyle değiştirirsiniz  yada elektronik bilginiz varsa diğer resimlerde anlatacağım gibi tamir edersiniz...bu röleyi çıkardığınız zaman devir saatiniz ve motor rolanti devirinin nasıl saçmaladığını göreceksiniz....

ikinci resimde görünen diyod (siyah küçük parça) yandığından dolayı üçüncü resimdeki bakır yol atmışıtır (bu diyodun görevi röelenin kararlı çalışmasını sağlamaktır bu diyod olmazsa röle kontakları kafasına göre çeker kafasına göre bırakır yani devereyi tamamlamaz buda bizim tekleme sorunun sebebidir.)bu diyodu yenisi ile değiştirip daha sonra bakır yolu bir zil teli ile birleştirerek röleyi tamir ettim....
bişey daha var bu rölenin için   açtıgınız zaman orda küçük bir yay göreceksiniz bu yayı çok az kısaltmanızda fayda var....

umarım yardımcı olabilmişimdir saygılar....

:tamamdir

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #133 : 09 Temmuz 2011, 12:25:26 »
AFT motor ile ABF motorun sigorta paneli aynımıdır arkadaşlar. Bende de tam 3200 devirdeyken yapar gibi oluyor çok kısa sürüp geçiyor. sorun nedir acaba?
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı stalkerr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #134 : 14 Temmuz 2011, 19:55:57 »
diger motorun sigorta panelini gormedigim icin bisey diyemem metin....ama saniyorum aynidir....

Çevrimdışı gezgin0680

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #135 : 22 Mart 2012, 02:25:40 »
arkadaşlar bu sorun hakında birşeyler sormak istiyorum. bende 3 aydır golf mk3. olduk arabam benzinli sizin bu tekleme sorunu dediğiniz olay sanki bendede var ama çok sıklıkla olmuyor bu olay şöylemi gerçekleşiyor yani bende öyle oluyor  birinci vitesde tam kalkacağım zaman biraz çabuk kalkmam gerekdi ve gaza yüklendim devir yüksel di ama araç sanki olduğu yerde sayıyor gibi gitti bende hemen ikinci vitese aldım hani toparlasın diye ama yine toparlanmadı sonra gazdan ayağımı çekdim ve havaş birşekilde basınca araba toparlandı devam etdim hani böyle anlatıyorum tam olarak bilgi sahibi değilim inşallah anlatmışımdır  :)

Çevrimdışı gokhan146

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #136 : 22 Mart 2012, 10:22:25 »
arkadaşlar bu sorun hakında birşeyler sormak istiyorum. bende 3 aydır golf mk3. olduk arabam benzinli sizin bu tekleme sorunu dediğiniz olay sanki bendede var ama çok sıklıkla olmuyor bu olay şöylemi gerçekleşiyor yani bende öyle oluyor  birinci vitesde tam kalkacağım zaman biraz çabuk kalkmam gerekdi ve gaza yüklendim devir yüksel di ama araç sanki olduğu yerde sayıyor gibi gitti bende hemen ikinci vitese aldım hani toparlasın diye ama yine toparlanmadı sonra gazdan ayağımı çekdim ve havaş birşekilde basınca araba toparlandı devam etdim hani böyle anlatıyorum tam olarak bilgi sahibi değilim inşallah anlatmışımdır  :)
senin araçta yığılma oluyor kanımca bunun da çözümü burda http://www.vwtr.net/forum/golf-iii/enteresan-bir-sorun-t23176.0.html

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #137 : 22 Mart 2012, 15:15:54 »

Yığılma değil bu,yığılan arabada devir düşer. Sorun; baskın sıyırıyor,baskı balatanı değiştir düzelir.

Çevrimdışı gezgin0680

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #138 : 23 Mart 2012, 00:48:31 »
arkadaşlar  teşekkür ederim benim sizden rıcağım arabam hakında biraz daha bilgi almak arbanın resimlerini bir çekiymde bura bir göndereyim ne olduğana bir bakın şundan dolayı soruyorum ben arabayı alırken satan arkadaş 96 model 1600 motor cl diye yazmışdı  ama arabanın arkasında gl yazıyor tam olarak ney bir öğreniyim birde golf 3 motorlarının resimlerine bakıyorum enterasan resimler var benim arabanın motur sanki böyle boş gibi birde enjeksiyonlumu yoksa karbıratörlümü onuda bir anlayım hani lpg taktıracağım için.  arabanın motorunun hava filresinin bulduğu yer aynı şahın dogan gibi tavası var bundan dolayı ben karbıratörlü sanıyorum ama bir lpg takan ustayı gördüm ona bir bak dedim benim araba herhalde normal lpg takılacak gibi dedim yani karbıratörlü yok dedi sıralı takılacak buna dedi bende ama bunda da tava vardedim ;D olsun dedi öyle kapan dı konu ama bana halen diyer tıp moturları görünce benimki biraz basit boş kalıyor gibi motorun resmin çekmişdim paylaşa bilirsem onada bir bakın özür dilerim çok soru sordu ve amma yazdım herhalde :) resim paylaşma olayını yapamadım hata veriyor >:(
« Son Düzenleme: 23 Mart 2012, 00:53:48 Gönderen: gezgin0680 »

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #139 : 23 Mart 2012, 16:58:43 »
Keşke bu konuyu daha önceden görseydim bendede aft var elektrikle alakalı olduğunu düşündüğüm bi problem var bi çok yere gittim bütün ustalar farklı şeyler söyledi hiç biri içime sinmedi. Beyni sökelim diyen bile çıktı. Porblem: Araçla normal giderken bi anda motor susuyor bütün herşey çalışıyor marş filan bitek bujilere akım gitmiyor ateşleme olmuyo. 2-3 dk sonra çıt diye bi ses geliyo devir saati hafif yukarı kalkıyo iniyo ve sonra bastığımda direk çalışıyor. Sanki bi röle kapanıyo açılınca bi anda akım geçiyo devir saati oynuyo bi an ve normale dönüyo gidi ayrıca 2500-2700 arası çok hafif bi titreme oluyo. Motor kontrol rölesini değiştirdim ama düzelmedi. Büyük ihtimal benzer bi sorundur ama motorlar farklı olduğu için farklı bi arıza oluyordur.
Tam olarak kaç numaralı röle bu yada ne rölesi tek tek hepsinin içini açmıyım boşuna
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması