Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: golf3 gti 2800-3200 devir arası tekleme sorunu yardım  (Okunma sayısı 112340 defa)

Ynt: golf3 gti 2800-3200 devir arası tekleme sorunu yardım
« Yanıtla #70 : 10 Haziran 2010, 13:42:13 »
valla öyle böyle bi tekleme değil benimkisi oldukça çok vuruyo bide tevzi makarasına bakayım umarım düzelir...
hocam bir tevzi makarası ile distrübütör kapağınının içine bak eğer yanıklar görürsen arıza oralardadır başıma geldiği için biliyorum
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı ghostkemal

• ghostkemal
« Yanıtla #71 : 10 Haziran 2010, 20:42:47 »
rolant motoru motor kaputunu açtıgında hemen önünde kalıyor hava filtresinden bir hava hortumu baglıdır üzerinde siyah kapagı var

« Yanıtla #72 : 28 Haziran 2010, 12:51:47 »
bu  sorunu   aşan   arkadaşlar   bir  daha  karşılaştımı  ki  aynı  sorun la 

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #73 : 27 Ağustos 2010, 11:17:18 »
Bu sorun ne oldu stalkerr çözebild mi sorunu nu acaba ? Bazı arkadaşlar 2500 tl lerden bahsetmiş ama ghostkemal sorunun ufak olduğundan ve basit bir sensör problemini çözerek hallettiğini söylüyor.

MK3 lerin kronik sorunu ise bizimde başımıza elbet gelecektir.Testi kırılmadan önlem alalım diyorum.

Birde problemi çözdüm diyip sonrada foruma uğramayan arkadaşlarada selam olsun buranın amacını pek anlamış değiller sanırım.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #74 : 27 Ağustos 2010, 11:31:30 »
Bu sorun ne oldu stalkerr çözebild mi sorunu nu acaba ? Bazı arkadaşlar 2500 tl lerden bahsetmiş ama ghostkemal sorunun ufak olduğundan ve basit bir sensör problemini çözerek hallettiğini söylüyor.

MK3 lerin kronik sorunu ise bizimde başımıza elbet gelecektir.Testi kırılmadan önlem alalım diyorum.

Birde problemi çözdüm diyip sonrada foruma uğramayan arkadaşlarada selam olsun buranın amacını pek anlamış değiller sanırım.

İşini gören kaçıyor..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #75 : 27 Ağustos 2010, 23:00:33 »
boğaz kelebeği bir yerde okumuştum

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #76 : 31 Ağustos 2010, 00:48:35 »
Bugün ustamla konuştum bu konuyu ama malesef siboplar diye narkadaşlar ya ustaları tarafından kandırıldılar yada başka bişey .

Mantık olarak arada sırada yapan arıza ya bir temassızlık yada gevşeklik olabilir.Büyük ihtimal ateşleme sistemi veya sensör arızası.

Hala konuya yorum yapan arkadaşlardan ses çıkmadı sanırım artık forumda değiller?

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #77 : 16 Eylül 2010, 01:54:36 »
Sibop yanık diyen arkadaşlar ustalarınızın ellerinden öpün paranızı helal edin :) Hidayet i buldum sorunun çözümünü öğrendim ;)

« Yanıtla #78 : 26 Eylül 2010, 23:14:35 »
konuyu ben açmıştım....bende çok kişiye gösterdim çoğu bana arızanın siboplardan olmasının mümkün olmayacağını söyledi...bana mantıksız geliyor zaten siboblardansa bu arıza mekanik bi arızadır mekanik arızalarında bir yapıp bir yapamam gibi sorun teşkil edeceğini sanmıyorum..ya leketronik yada elektrik arızasıdır bu bende araca uzun zamandır binmediğim için hala yaptırmadım 1-2 girişiim oldu bu konuda ama onlarda neticesiz kaldı (ateşleme bobini tevzi makarası distribütör kapağı değişti en son buji kablolaraı kalmıştı onlarada çok para istediler öyle kaldı) nerden oldugunu bulan arkadaşım paylaşırsa sevinirim...
22 Mayıs Pazar - İzmir buluşuyor...

« Yanıtla #79 : 26 Eylül 2010, 23:18:43 »
arkadaşlar önceki yorumlarıda okudum işimi çözmüş değilim...işim gereği herzaman pc başına geçemiyorumm...evet bazı arkadaşlar gitmiş olabilirler ama biz burdayız zamanımız oldukça saygılar sevgiler....

« Yanıtla #80 : 26 Eylül 2010, 23:22:42 »

bu sorunu hala çözmedim süleyman kardeşim devam ediyor...distribütör kapağı ateşleme bobini tevzi makarası boğaz kelebeği temzilği yapılmıştı en son buji kablolarında kalmıştık...çok para istedikleri için ozamanki maddi durumda elvermediğinden aracada pek fazla binemediğim için öyle kaldı senin anlayacağın...sen sorunun nerden olduğunu öğrenmişsin paylaşırsan sevinirim bi gidip baktırırm saygılar...

« Yanıtla #81 : 26 Eylül 2010, 23:24:28 »

İşini gören kaçıyor..

metin kardeşim eğer banaysa bu yazdığın sorunum çözülmedi...burdayız sorunu çözüp kaçmadık işim gereği pek giremiyorum nete sevgiler saygılar...

« Yanıtla #82 : 26 Ekim 2010, 00:21:02 »
Bu konu bayadır burada sorunu çözenolmadı sanırım. Benim usta güya yapmıştı kapak contan kindirik taılmış yanmş demşti. çelik conta taktık düzelmişti ama yine aynı sorun var birde  araç gaz yemiyor  bedala basıyorum ne hız artıyor ne devir araç olduğu hızda kalıyor.

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #83 : 26 Ekim 2010, 00:24:02 »
Tekleme sorunu için elektrikçiye gideceksiniz.Sigorta panelini sökecek soğuk lehimden dolayı yapıyormuş.Sıcak hava tabancası ile sorununuzu çözecek.

1. Sibop olsa sürekli tekler bunu bilmek için usta olmaya bile gerk yok.Mekanik arıza sürekli olur elektronik arıza ise arada olur ki bu olayda olduğu gibi.Her ustaya inanmayın lütfen.