Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: golf3 gti 2800-3200 devir arası tekleme sorunu yardım  (Okunma sayısı 112332 defa)

Ynt: golf3 gti 2800-3200 devir arası tekleme sorunu yardım
« Yanıtla #14 : 03 Haziran 2009, 22:00:38 »
merhaba arkadaşlar,bende aynı sorunla uğraşmıştım,butun servisleri gezdim nerdeyse,2-3 ay arıza aradık bulamadık,en son kendim yaptım arızayı,pendik tarafına yakın olan varsa,yardımcı olurum,boşuna parça değiştirmeyin
bizimlede paylasta bilelim
1982 MK1 EG GTİ
1986 MK2 EV GTİ
1983 MK1 DX GTİ 1994 MK3 ABF GTİ MY LİFE GOLF GTİ

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #15 : 04 Haziran 2009, 10:21:27 »
aynen  :tamamdir
Mk3 gti

« Yanıtla #16 : 08 Haziran 2009, 21:05:25 »
2 yıldır bu arabaya biniyorum ama hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım ancak görünen o ki eninde sonunda benimde başıma gelecek  ;D o yüzden lütfen paylaşın bildiklerinizi   ;)

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #17 : 08 Haziran 2009, 22:07:42 »
ya hiçbi zararı yok mesela benim araba yapmıyor artık kendiliğinden düzeldi.daha 1 ay önce bi arkadaşım aldı aynı araba aynı devirde olmaz böle bişiy sanki kendi arabama biniyorum sandım benim tavsiyem kurcalatmayın fazla benimki düzeldi allaha şükür...
Mk3 gti

« Yanıtla #18 : 23 Haziran 2009, 10:38:59 »
95 model GTİ 16v araçta aynı sorunlarla karşılaşıyoruz gaz da daha çok daha belirgin, benzinde daha belirsiz tekleme yapıyor 2000-3000 devir arası bazen kalkışlarda gaz yemiyor çözebilen varsa nasıl çözüldügünü neyi degiştiğini açıkça yazabilirmi. birde 95 model araçlar bilgisayara bağlanamıyormu serviste bilgisayara bağlanacak yeri bulamadılar.

« Yanıtla #19 : 23 Haziran 2009, 21:14:10 »
95 model GTİ 16v araçta aynı sorunlarla karşılaşıyoruz gaz da daha çok daha belirgin, benzinde daha belirsiz tekleme yapıyor 2000-3000 devir arası bazen kalkışlarda gaz yemiyor çözebilen varsa nasıl çözüldügünü neyi degiştiğini açıkça yazabilirmi. birde 95 model araçlar bilgisayara bağlanamıyormu serviste bilgisayara bağlanacak yeri bulamadılar.

kül tablasının sağ tarafında küçük bir kapak var,o kapağı kaldırıp bağlanabilirsiniz

« Yanıtla #20 : 24 Haziran 2009, 15:56:21 »
bağlıntı yerine verdiğiniz cevap için teşekkür ederim
"hidayet" sorunu kendim yaptım demiş ne yaptığını anlatabilirmisin

« Yanıtla #21 : 29 Haziran 2009, 14:10:59 »
SEVGİLİ STALKERR, TEKLEME SORUNUN BÜYÜK BİR İHTİMALLE BUJİ KABLOLARINDANDIR. ADI ÜZERİNDE TEKLEME. YANİ ARACIN ATEŞLEME SİSTEMİNE YOĞUNLAŞMALISIN. BOŞU BOŞUNA GEREKSİZ PARÇALARI DEĞİŞTİRME. BUJİ KABLOLARINI DEĞİŞTİR BENCE. DÜZELMEZSE ARACIN SUYUNU KONTROL ET. RADYOTÖR SUYUNA YAĞ KARIŞIP KARIŞMADIĞINDAN EMİN OLMALISIN. BUNU ANLAMANAN EN KOLAY YOLU RADYOTÖR SUYU KAPAĞINI AÇTIĞINDA KAPAĞIN ETRAFINDA YAĞLANMAYI GÖREBİLİRSİN. EĞER BÖYLE BİR DURUM SÖZ KONUSU İSE SORUNU ÇÖZMEK ÇOK KOLAY. YAĞLANMA VARSA SİLİNDİR KAPAĞINDA SU KANALLARINDA ÇATLAMA VARDIR. SİLİNDİR KAPAĞINI AÇTIRMAN LAZIM. SİLİNDİR KAPAĞI AÇILDIĞINDA KAYNAK MÜMKÜNSE KAYNAK YAPILIR. MÜMKÜN DEĞİLSE ÇIKMA BİR SİLİNDİR KAPAĞI BULUP DEĞİŞTİREBİLİRSİN. BUNLARIN DIŞINDA BAŞKA YERDE ARIZA ARAMANA GERÇEKTEN YOK. BAŞKA MARKA BİR ARABA OLSA BUNLARIN DIŞINDA ARIZA ARA DERDİM. AMA MK3 LERDE BU İKİ DURUM DIŞINDA TEKLEME OLMASI PEK ALIŞILMIŞ BİR DURUM DEĞİL. UMARIM YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR. UMARIM SORUNUNUZU ÇÖZEBİLİRSİNİZ

« Yanıtla #22 : 03 Temmuz 2009, 21:44:59 »
Bendede aynı sorun var bir tamirciye verdim elektoriniğini karıştırdı her lamba kafasına göre yanıyor sinyal yakıyorsun firene basinca sönüyor arka stop yanmiyor. Neyse onları yaptıracaz artık. Birde son sahibisin diye moral bozmaktan başka işe yaramıyor anlamayan tamirciler.  Erkek gibi kardeş ben bu arabadan anlamam diyemiyorlar.  Neyseki bir tamirci buldum 2 ustanın göremediğini adam gördü oksijen sensörü yanmış dedi onu değiştirdik 80 Tl ye c.tesi de boğazı temizleyecek,   oda sorun bujilerden olabilir yada kaplolarda sorun var gibi dedi. Birde rolanti çok yüksek onu nasıl ayarlayacaklar rolant yüksek olunca bened acemiyim biraz :) araba valla zor park oluyor altımdan fırlıyor bazen bazende bağırıyor frende ayağımı çektimmi altımdan çıkacak gibi. Birde  bujilerin kaploları takım olarak kaç para birde bujiler kaç para aynımı tüm araba bujileri bununki farklımı motor farkı bakımından.

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #23 : 03 Temmuz 2009, 21:48:31 »
aracınız nee
Mk3 gti

« Yanıtla #24 : 03 Temmuz 2009, 23:09:59 »
1995 MODEL GTI Abf 16V genelde aksilik hep ışıklarda stop ediyor araba birazda acemiyim arkadaş gaza fazla basarak stop etmesini azda olsa önlüyor ama ben bir kaç kez kaldım halada kalıyorum :) araba sallana sallana kalkıyor kaputu açınca sanki su motoru gibi çalışıyor benzinde ise gaza bastınma motorda tık yok gayet güzel ama gaza alıncı sallantı başlıyor tamirci saymadık yer koymadı önce boğazı temizleyelim sonra olazsa buji kaplolarına bakarız oda olmazsa rölant motoruda bozuk olabilir dedi temizlenmiş gerçi ama değişmez inşallah dedi. yada hava alıyor motor dedi.

« Yanıtla #25 : 10 Temmuz 2009, 16:39:20 »
1995 MODEL GTI Abf 16V genelde aksilik hep ışıklarda stop ediyor araba birazda acemiyim arkadaş gaza fazla basarak stop etmesini azda olsa önlüyor ama ben bir kaç kez kaldım halada kalıyorum :) araba sallana sallana kalkıyor kaputu açınca sanki su motoru gibi çalışıyor benzinde ise gaza bastınma motorda tık yok gayet güzel ama gaza alıncı sallantı başlıyor tamirci saymadık yer koymadı önce boğazı temizleyelim sonra olazsa buji kaplolarına bakarız oda olmazsa rölant motoruda bozuk olabilir dedi temizlenmiş gerçi ama değişmez inşallah dedi. yada hava alıyor motor dedi.

merhabalar arkadaslar yukaridaki arkadasin sorununun aynisin bende yasamistim araba rolanti tutmuyordu bazen cok yuksek bazende iyice dusuyordu viraj donerken veya isiklarda debriyaja basinca stop ediyor motor aynen dediginiz gibi su motoru gibi calisiyordu daha sonra ki safhalarda arac 80 km hizi gecmiyordu  ;D iyice sogumustum arbada ama sonra hakiki bi turk usta buldum belcikalilarin 1000 € dedigi masrafi turk usta 150 €´ya yapti  problemse hava filtresinin uzerinde kucuk bi parca var sensor gibi bisey uzerinde soketler var onu degistirmis ve disturibitor kapagi ve buji kablolarini degistirmis su an iyi konuyu baslatan arkadasin anlattigi kadar titreme kaldi gene oda bakim zamani geldi filtreler ve bujiler degisince sanirim oda kalmaz yani sizinde probleminiz benimki gibi olabilir birde hava filtresinin uzerindeki parcaya bir baktirin derim...

« Yanıtla #26 : 10 Temmuz 2009, 22:33:25 »
bence ıyı usta bulmak gerekır bostancı sanayı soner usta kadıkoy hasan pasa ahmet memıkoğlu  :tamamdir
1982 MK1 EG GTİ
1986 MK2 EV GTİ
1983 MK1 DX GTİ 1994 MK3 ABF GTİ MY LİFE GOLF GTİ

« Yanıtla #27 : 17 Temmuz 2009, 21:11:32 »
Benim ustada o dediğini değiştirmek lazım yada buji kaplolarını dedi. Sensörmüdür nedir motorun sağında duruyor bir kaç kaplonun saplanıdığı siyah bi kutu bujiler değişti benim biraz düzeldi olmassa sensör ve rolant motorunda olabilir hata dedi.
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2009, 21:12:06 Gönderen: SoKaKSaNaTi »