Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf III motor modifiyesi yardım!!!  (Okunma sayısı 16793 defa)

Ynt: Golf III motor modifiyesi yardım!!!
« Yanıtla #28 : 22 Haziran 2012, 23:53:28 »
katılıyorum. onun için atmosferikten turboya dönüşün ömrü maksimum 10 bin km. rekor vti ile mertcandaydı sanırım. 20 bin km. falan yapabildi. atmosferiğe modifikasyon tabi ki daha uzun km sağlar ancak patlama riski ile artış dik orantılı.
ELEŞTİRİ, GİZLİ HAYRANLIKTIR....

« Yanıtla #29 : 22 Haziran 2012, 23:54:12 »
Sizi bilmem ama biz Ankara'da 1.6 Corsa'lardan 280-300 hp yakalıyoruz. 2.0 Turbo arabayı 450 hp ile 10bin km yürüttükten sonra setup atlıyoruz,üzerinden çıkan kapağı kolu pistonu hala pürüzsüz ve şu an  başka bir araçta kullanıyor. Setup atlayan araba 600hp'lik setupa hazırlanıyor. ABF dediğiniz motor atmosferik olarak 265hp güç verebilen bir motor doğru düzgün işlemlerle 350hp'de turbolu olarak gayet sağlıklı yürüyebiliyor. Motor rektefiye parasına motor modifiye etmeye kalkanların işi o sağı solu patlayan arabalar. Bilgiyi kullanacaksın,teknolojiye para harcayacaksın ondan sonra güç bekleyeceksin. Ama açıkcası AFT'den de bi yol olmaz  :)

« Yanıtla #30 : 22 Haziran 2012, 23:56:18 »
katılıyorum. onun için atmosferikten turboya dönüşün ömrü maksimum 10 bin km. rekor vti ile mertcandaydı sanırım. 20 bin km. falan yapabildi. atmosferiğe modifikasyon tabi ki daha uzun km sağlar ancak patlama riski ile artış dik orantılı.

Honda vtec motorlarda sulu gömlek vardır o yüzden ne yaparsan yap daha fazla yürümez. Max. 10bin km. Mertcan'ın VTI'ının zaten 10bin km'si rodajda geçti o yüzden 20bin km gidebildi.

« Yanıtla #31 : 22 Haziran 2012, 23:57:26 »
bu araç abf mi,  aft mi ?  ben henüz bunu anlayamadım  :)
  adz motor

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
« Yanıtla #32 : 23 Haziran 2012, 00:22:59 »
150 hp altyapısı olan bir araçda 300 hp neden sağlıklı olmaz
altyapı derken piston yatak vs vs değil
150 hp için yağlama ve soğutma sistemi ne 300+hp yi çakarsan
bu damarları bukadar yüksek hp ye uygun halde yapmassan
pistonun ağa babasını koy traşa bağlar ve bağlıyoda

aktarım ve yürür organların bu güce dayanamaması cabası
kısacası
piston kol yatak egzantrik le modifiye olmuyo
olsada yalan oluyo
rüya misali uyanınca bitiyo
demek istediğim bu

saygılar

Senin ilk araba mı yada ilk defa mı vw kullanıyosun? Kendi aracım için sölüyorum tüm yürürü tüm mekqnigi akslar fren sistemi  sogutmasına  yaglamasıi  min.2oo  hpleri kaldrablicek kapastede.  cl ile tdı ile arasındaki farklarrr çok çok büyük. Dir.sistemi akslar frenler salıncaklar hepsi farklıı. Motor zaten farklı. Sua  forumda 300 binde abf ler var hala canavar gibi yürüyolar. 150hp lik bir araç  150 hp kullnılsın diye yapılmıyo.

Exclusive Garage

« Yanıtla #33 : 23 Haziran 2012, 03:09:33 »

sen konuyu nereye taşıdın farkındamısın
standart 150 hp ye 300 veya 500 gitmez dedimmi ben.sağ şeritten 1 milyonda gider
150 hp altyapısı olan aracı 300+ yapınca dezavantajlarından bahsettik sen baya derinlere dalmışsın
sen standart arabaların şaftına difrensiyeline salıncağına nasıl geldin
200 hp kaldırabileceğini senmi söylüyosun dayanağın nedir
yaşım 36
6 arabam oldu 4 tanesi vw.halen 2 adet vw şuan bende
bu yaşıma kadarda hep arabalarla haşır neşirim
isim vermiyeyim tr nin önde gelen modifiyecilerinin yaptığı araçlara bindim kullandım kısa vadede sonuç hüsran
150 hp lik araba 200 hp olur
ama bunu yapan 150 hp ile sınırlandırıyoki sağlıklı olsun diye
yoksa 1 gün biz arabaya bineriz 1 haftada araba bize biner
DRİLL

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #34 : 23 Haziran 2012, 11:18:30 »
Sizi bilmem ama biz Ankara'da 1.6 Corsa'lardan 280-300 hp yakalıyoruz. 2.0 Turbo arabayı 450 hp ile 10bin km yürüttükten sonra setup atlıyoruz,üzerinden çıkan kapağı kolu pistonu hala pürüzsüz ve şu an  başka bir araçta kullanıyor. Setup atlayan araba 600hp'lik setupa hazırlanıyor. ABF dediğiniz motor atmosferik olarak 265hp güç verebilen bir motor doğru düzgün işlemlerle 350hp'de turbolu olarak gayet sağlıklı yürüyebiliyor. Motor rektefiye parasına motor modifiye etmeye kalkanların işi o sağı solu patlayan arabalar. Bilgiyi kullanacaksın,teknolojiye para harcayacaksın ondan sonra güç bekleyeceksin. Ama açıkcası AFT'den de bi yol olmaz  :)

Yazınızı baştan sona kadar okudum Gani Bey. Ama keşke sonunu okumasaydım  :D :D AFT 'den  Bi bk olmaz diyosun öyle mi ?  :(
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #35 : 23 Haziran 2012, 13:08:44 »
Beyin fırtınaları MAŞALLAH devam devam ....

« Son Düzenleme: 23 Haziran 2012, 13:09:03 Gönderen: arda_86xxx »

« Yanıtla #36 : 23 Haziran 2012, 15:55:40 »
276 lık egzantrıklerı takıosun headersı degıstırıosun 60 lık duz boru guzel bı yazılım 97 oktn benzın bıde oktan yukseltıcıyı salla ust devırlerde harakırıye devam  :D

« Yanıtla #37 : 23 Haziran 2012, 20:59:25 »
276 lık egzantrıklerı takıosun headersı degıstırıosun 60 lık duz boru guzel bı yazılım 97 oktn benzın bıde oktan yukseltıcıyı salla ust devırlerde harakırıye devam  :D
aynen öylee :D

Çevrimdışı cengizhan_mk3

• Wir lieben Das Auto..
« Yanıtla #38 : 24 Haziran 2012, 01:34:06 »
avrupadaki gibi çatır çutur r32 leri vr 6 ları audi yada passat motorlarını koyma gibi bir işlem olsaymış keşke türk insanı 150 hp yi 300 e çıkarmanın tasasında olmazmış.. ;)

Çevrimdışı pilotmk2

• 1991 1,6 tdi golf mk2
« Yanıtla #39 : 10 Temmuz 2012, 21:08:14 »
kardeşim aracı gördüm son buluşmada karlık reflektör jantlar falan napmışsın öyle nacizane tavsiyem öncelikle dış görünüşteki eksikleri tamamla zaten aracın gideri sıkıntısızdı  :tamamdir

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #40 : 10 Temmuz 2012, 23:06:07 »
bence adz motordan bişy bekleme performans gibi bi kaygın varsada al bi gti takıl kafana göre

« Yanıtla #41 : 11 Temmuz 2012, 01:26:23 »
kardeşim aracı gördüm son buluşmada karlık reflektör jantlar falan napmışsın öyle nacizane tavsiyem öncelikle dış görünüşteki eksikleri tamamla zaten aracın gideri sıkıntısızdı  :tamamdir
Sorma karlıglık kırıldı refletödede taş geldi ortadan kırıldı iş güç hiç arabyala ugraşma vaktim olmuyo ama bütün eksikleri en yakın zamanda tamamlıcam jant larıda degiştirmek istiyorum ama bbs ler cok sorun yaratmıştı ama keskin kt1 takıcam elimde var bi takım kamberleri tekrardan ayarlatmam lazım motorda gene bi sıkıntım yok maşallahı var hele 16 dan 15 jantlara düşünce performans ta ve yüksek hızlarda titreme sallama gibi problemler kalktı ortadan cok rahat 120 150 arası sallama titreme yapmıyo bbs kt1 gibi jant düşüncem var ama kararsızım bu jant lastikten cok memnunum ama her an ani bi karar werip bbslere dönebilirim :D