Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: golf cl turbo sorunu  (Okunma sayısı 7441 defa)

golf cl turbo sorunu
« : 29 Ağustos 2008, 22:28:28 »
arkadaşlar sizden bir ricam var 97 model golf cl  aldım 1.9 td motor fakat aracın hızlanması ve çekişi pek hoşuma gitmedi izmire götürdüm ve klima ile turbo basınç hortumlarının yanlış takıldığı teşhisi kondu araca azda olsa fark etti fakat hala istediğim randıman yok araçta dedilerki buna 2.5 transporter turbosu takalım o zaman düzelir dediler bunuda bin ytl kadar bir maliyeti var gerçekten turbom değiştiği zaman araçta fark olurmu bunu anlamış değilim.yardımcı olursanız sevinirim.bu arad araç station.

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
Ynt: golf cl turbo sorunu
« Yanıtla #1 : 29 Ağustos 2008, 23:14:28 »
2.5 basıncıyla 1.9. farklı olmalı  cok basınctan dolayı motorun biryerlerini patlatabilirsin arkadaşım...

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #2 : 29 Ağustos 2008, 23:25:20 »
2.5 basıncıyla 1.9. farklı olmalı  cok basınctan dolayı motorun biryerlerini patlatabilirsin arkadaşım...
Evet önce hüplet sonra gümlet durumları olabilir iyi araştırmak lazım.

« Yanıtla #3 : 31 Ağustos 2008, 11:41:15 »
tamircinin arabasıda woswos cady var arkadaşta o kendi aracına takmış arabaya dizel demeye bin şahit ister oda 1.9 td motorlu araba fişek gibi benzinli araçtan seri kalkıyor ve hızlanıyor yaklaşık 1 seneyi geçmiş takalı araç baya bi hüplemiş forumda sormamdaki amaç maksat benden para koparmakmı yoksa gerçekten farkı olurmu belki uygulama yapan arkadaşlar vardır o açıdan sordum.

« Yanıtla #4 : 31 Ağustos 2008, 13:35:49 »
Aynı sorunu biz de yaşamıştık MK III'te.(turbo sorunu) Ve yeni turboyla değiştirmiştik ama ne var ki hortumlar ilk etapta yanlış takıldığı için  araba gitmiyordu.Daha sonra hortumlar normal şekilde yerleştirildi,bilgisayarla ölçümleri yapıldı.Şimdi taş gibi.Bence 2.5 luk turbo takmana gerek yok.Orijinali dururken biryerleri patlatma arabanın.

« Yanıtla #5 : 31 Ağustos 2008, 14:03:38 »
sanırım benim aracın hortumları yine yanlış takıldı tekrar gözden geçirtmem gerekecek birde bu bilgisayar ölçümü nasıl yapılıyor bana sadece abs ve airbaglere bakabiliriz dediler bilgisayarla motor kısmı bakılamıyor dediler bunun için ne yapmam gerek.

« Yanıtla #6 : 31 Ağustos 2008, 16:43:09 »
Valla göğsün alt kısmındaki küllüğün arkasında bi soket var,araba önce park halinde motor çalışırken ; sonra da hareket ederken  cihazı o sokete bağlıyorlar ve ölçülerine bakıyorlar.Küllüğü çıkar bi bak,soket girişi vardır hehalde.Yani belki de yoktur bilemiyorum.Peki araca bir VW servisinde mi yoksa herhangi bir tamirci demi baktırdın?

« Yanıtla #7 : 01 Eylül 2008, 13:16:00 »
Volkswagen özel servisi baktı küllüğün yanında bir soket yeri var ama sadece abs ve airbagler içinmiş motorla ilgili veri alınamıyormuş oradan.

« Yanıtla #8 : 01 Eylül 2008, 21:25:37 »
Demek ki içindeki beyinin özellikleri farkedebiliyor.O zaman turbo hortumlarının nasıl takıldığını iyi anlayan birine mutlaka göster.Peki turbonda herhangi bir arıza olmasın?Ona bişey dediler mi?

« Yanıtla #9 : 01 Eylül 2008, 21:26:37 »
Turbonun zamanı dolmuş olabilir.İyi bir turbocuya baktır.

« Yanıtla #10 : 20 Eylül 2008, 16:08:05 »
Arkadaşım turbonda arıza varsa tamiriyle hiç uğraşma randıman vermiyor. Adamlar kendi ağızıyla söylüyor montajda kullanılan malzemeyle, piyasaya verilen tamir takımlarının malzeme kalitesi aynı değil diye. Tamir olayı çok kısa vadede çalışır eğer turbo birden yağ verirse motor gelen yağı yakarak çalışır ve aşırı devire kalkar stop edemezsin kesin bir yerlerini kırar.

Yenisini takacaksanda 2.5 olanın değil orjinalini tak. VW mühendisleri söylediğin ustadan kesinlikle daha tecrübelidir. Takacak olsa zaten VW mühendisleri takardı. adamlar dizeli güçlendirmek için gece gündüz çalışıyor.

« Yanıtla #11 : 25 Eylül 2008, 23:57:20 »
sevgili kardeşim aracın randımanlı olması sadece turbodan geçmez.yakıtın, yakıt yolların, yakıt sistemin, motor kompresyonun, sibop ayarın, avans ayarın.dahada detaya ineyim.sibopların oturduğu yuvadan düşük gelir ise,turbon yeterli devri sağlayamaz ise  bu bahsettiğin olayla karşılaşırsın