Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf 3 Sport Süspansiyon Hakkında  (Okunma sayısı 2441 defa)

Çevrimdışı a.emre

Otomobil
    Volkswagen Golf Mk3 Sport '97
Golf 3 Sport Süspansiyon Hakkında
« : 19 Mart 2014, 00:46:53 »
Öncelikle iyi günler saygıdeğer forum sakinleri.Sizlere danışmak istediğim bir konu var.97 model Golf 3 Sport aracımın süspansiyonlarından şüpheleniyordum,bugün sanayiye gittim.Usta bunların hepsi ölmüş, bu şekilde muayeneden geçemez,bineceksen 4 yay,amortisör,kuleler ve arka dingil burçlarını değiştirmen gerekir dedi ve bunlar için 1000 lira malzeme parası olmak üzere yaklaşık 1500 lirayı gözden çıkarmam gerektiğini söyledi.Parçalar Monroe markaymış ve işlemler için yaklaşık 2 gün aracın kalması gerekiyormuş.Şimdi benim şüphelenme sebeplerime gelecek olursak öncelikle Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsünde okuyorum ve bilenler vardır okul yolunda bir çok kasis var.Bu kasislerden geçeken özellikle benim dışımda 1-2 kişi daha varsa küt diye ses geliyor ve arabanın altı da sürtüyor(çok yaylanmaktan oluyor sanırım)Aynı kasislerde birkaç kez gördüm aynı kasa Golfler benden daha rahat geçiyorlar(arabanın altı sürtüyor ve buna aldırmıyorlarsa bilemem)Çukurlardan geçerken de yavaş ta olsam çok hissettiriyor(lastiklerim 185/60/14)Bunun dışında birkaç arkadaş arka amortisörlerin normalden farklı tepki verdiğini söylediler.Son olarak ta arka tekerle çamurluk arasındaki boşluk,ön tekerle çamurluk arasındaki boşluktan yaklaşık 5 cm daha az.Bunlara göre durumum nedir,ustanın dediklerini yapmalı mıyım,fiyat uygun mudur?Yoksa bekleyip memleketim olan Konya'da mı yaptırmalıyım,daha ucuz olabilir mi?Yardımcı olabilir misiniz?
Hayal edebilirseniz, gerçekleştirebilirsiniz..
-Alex de Souza-

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
Ynt: Golf 3 Sport Süspansiyon Hakkında
« Yanıtla #1 : 19 Mart 2014, 12:01:02 »
Aracın Helezon yaylarına kolay kolay bişey olmaz. Muhtemelen amortisörlerin mortingen olmuştur arabanın. Onlarından ön-arka sıfırı boge marka (orjinalidir) 400-450 TL civarında olması lazım. Amortisörlerle birlikte, Ön amortisör bilyalı Üst takozları (FEBİ) marka ikisi 100 TL civarıdır. Arka amortisör üst takozlarında muhtemelen bişey yoktur ama arka amortisör iç takozları kesin ama kesin parçalanmıştır ve küt küt ses ondan yapar. Ön takım z-rotlarını, viraj denge çubuğu lastiklerini ve sanlıncak takozlarını da değiştir. Hepisinin işçiliğine 150 TL'den fazla verme. Malzemeleri kendin al.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı a.emre

Otomobil
    Volkswagen Golf Mk3 Sport '97
Ynt: Golf 3 Sport Süspansiyon Hakkında
« Yanıtla #2 : 19 Mart 2014, 17:27:01 »
Aracın Helezon yaylarına kolay kolay bişey olmaz. Muhtemelen amortisörlerin mortingen olmuştur arabanın. Onlarından ön-arka sıfırı boge marka (orjinalidir) 400-450 TL civarında olması lazım. Amortisörlerle birlikte, Ön amortisör bilyalı Üst takozları (FEBİ) marka ikisi 100 TL civarıdır. Arka amortisör üst takozlarında muhtemelen bişey yoktur ama arka amortisör iç takozları kesin ama kesin parçalanmıştır ve küt küt ses ondan yapar. Ön takım z-rotlarını, viraj denge çubuğu lastiklerini ve sanlıncak takozlarını da değiştir. Hepisinin işçiliğine 150 TL'den fazla verme. Malzemeleri kendin al.
Bunları alabileceğim bir yer ve Ankara'da veya Konya'da sağlam bir usta önerebilir misiniz?
Hayal edebilirseniz, gerçekleştirebilirsiniz..
-Alex de Souza-