Gönderen Konu: Golf 3 GTİ için Nanocharger aldım kime taktıracam?  (Okunma sayısı 9714 defa)

Çevrimdışı laik81

• Profili Görüntüle
Herkese selam
geçen aracım için nanocharger denen bi alet aldım, kime nasıl taktıracağım bilen eden yok... takması çıkarması basit diyen çokta... takmasını bilen yok...:)
yardımcı olursanız sevinirim...

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Ynt: Golf 3 GTİ için Nanocharger aldım kime taktıracam?
« Yanıtla #1 : 28 Temmuz 2010, 12:02:49 »
Arkadaşım Nanocharger olayı çok kapalı kutu araştırmak lazım.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Temmuz 2010, 12:05:59 »
Uygulayan arkadaşlar 4-5 bg güç artışı olduğunu yazıyorlar diğer forumlarda istanbul maslakta montajını yapan bir firma varmış ve memnun kalınmazsa ürün iadesi olabiliyormuş 250 tl civarlarında fiyatı.
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #3 : 28 Temmuz 2010, 17:00:07 »
  nanocharger nedir  ???    ;D
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı laik81

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Temmuz 2010, 18:23:35 »
Dostum ben gitigidyordan aldım 150 liraya... Ama montaj yaptırmam gerekir. Maslaktakinin adresini verebilirsen iyi olur...

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Temmuz 2010, 11:20:14 »
evet gittigidiyordan bende buldum 150 liraya.. motajı gayet basit okuduğum yazılara göre amma velakin tabiki bilen birne yaptırmak lazım maslakta yapıldığını okudum ama yer ve adres göremedim bulursam hemen yazarım. NC taktıktan sonraki görüşlerin bizim için çok değerli gerçekten fullenjeksiyonlu motorlarda 4-5 bg güç artışı oluyormuş.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Temmuz 2010, 12:13:55 »
Başka bir siteden kopişledim. zaten genel tarifi bu heryerde bu yazıyor.

ÇALIŞMA PRENSİBİ

Bütün otomobiller fazla trafikte hız yapmadıkları ya da devir çevirmedikleri halde çok yakıt tüketirler.Bunun sebebini biliyor musunuz?Hemen açıklayalım.Dur-kalk işlemi,aslında motorun en çok tork gerektirdiği durumlardır.Fazla yakıtın mekanik bir sebebi daha bulunuyor.Motorun dışarıdan hava almasını sağlayan gaz kelebeği,rölanti esnasında kapalıdır.Bu sırada motor,gerekli olan havayı karter havalandırmasından alır.Bu hava,tahmin edeceğiniz gibi yağlı,kirli ve sıcak bir havadır.Böylece yanma odasına giren sıcak ve oksijen fakiri havanın yanma gücü de oldukça azdır.Sağlıklı bir atmosferik motorda 14.8/1 olması gereken hava/yakıt karışımı (14.8 birim havaya 1 birim yakıt)böylece değer olarak çok aşağı düşecektir.Yeterli yanmayan yakıt egzozdan atılacaktır.Zaten dikkat ederseniz,motor rölanti esnasında egzozdan buharla birlikte çiğ yakıt atar.Motor ısındıkça bu miktarı artmaktadır.

Kalkış için gaz pedalına dokunduğunuz an,gaz kelebeği açılır ve enjektörlerin yakıt püskürtmesi artar.Emme manifoldu hava filtresinden gelen taze hava ile dolar ve piston vakumlama yapar.Ancak bu hareket ve reaksiyonlar esnasında milisaniyeler içinde yakıt bakımından zengin ve hava bakımından fakir bir karışım oluşur.

Nano Charger dur-kalk esnasında motorun pistonları taze hava ile besler ve bu sayede yakıtın tamamen yanmasını ve aynı yakıtla daha fazla kilometre yapılmasını,dolasıyla ile çekiş gücünün artmasını sağlar.

MONTAJLANMIŞ HALİDE BÖYLE BİRŞEY..

Uploaded with ImageShack.us

ŞAKA ŞAKA DORUSU BU ;D ;D ;D

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Temmuz 2010, 12:30:13 »
dizele olur mu :D
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 29 Temmuz 2010, 12:41:27 »
3-4 bg ziyade trafikte ki yakıt ziyanını düşürüyorsa ödenen para bişi değil
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Temmuz 2010, 13:04:50 »
dizelede takılıyormuş. Mantık temiz hava+yakıt.

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #10 : 29 Temmuz 2010, 13:11:15 »
  ee süper bişeymiş bu..  :D  :D peki bu Nanocharger olayı yeni nesil araçlarda varmıdır..  mk5 mk6 gibi  ::)
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 29 Temmuz 2010, 14:31:57 »
  ee süper bişeymiş bu..  :D  :D peki bu Nanocharger olayı yeni nesil araçlarda varmıdır..  mk5 mk6 gibi  ::)

Evet en can alıcı soruda bu zaten:)

Çevrimdışı laik81

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 29 Temmuz 2010, 14:47:19 »
htmetin arkadaşım, paylaşımların için çok teşekkürler...
aşam aşama gidiyorum henüz daha taktıramadım ama onun öncesinde ekoyak yakıt tasarruf aparatları almıştım istoç ta yetkili satıcısı bedavaya montaj yaptı...
ama dur bu aparatlar la ilgili ayrı konu açayım da googledan insanlar daha rahat ulaşabilsinler...:)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 29 Temmuz 2010, 15:25:43 »
htmetin arkadaşım, paylaşımların için çok teşekkürler...
aşam aşama gidiyorum henüz daha taktıramadım ama onun öncesinde ekoyak yakıt tasarruf aparatları almıştım istoç ta yetkili satıcısı bedavaya montaj yaptı...
ama dur bu aparatlar la ilgili ayrı konu açayım da googledan insanlar daha rahat ulaşabilsinler...:)

EKOYAK nasıl bir isim o öyle. İthal sibirya kömürü gibi:)