Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf 3 ABF performans  (Okunma sayısı 14333 defa)

Ynt: Golf 3 ABF performans
« Yanıtla #14 : 25 Mayıs 2008, 03:45:58 »
Hacı kapakmı,blokmu net olarak bende çok iyi bilmiyorum bu konularda acemiyim ben ::) Sadece sürerim,pilotum ben :halazn: Beygir muhabbetine gelince SFI motorlu üzerinde 290hp lik stage olan astra gsi'da biliyorum ne kadar doğru tartışılır.Benim arabam 180 hp demedi bana arkadaş sadece tahminen.Araba ile ciddi anlamda oynanmış,konuşurken bir sürü parçanın adı geçti amaçoğunu ben bilmiyorum bile.106larıda gördüm,206larıda.206 zaten boş,106'larıda 2'nin sonunda yakalayıp alıp götürüyorum.Astra SFI'larla da kalktım,190hplik Calibra'larla da.Hiç ezilmedim en yüklüleriyle kafa kafaya gittim.Ama bu Corsa 306 gti gibi gidiyor  >:D 306gti'da böyle açmıştı beni ama onlarıda 210'dan sonra yakalıyorum  :melek:

« Yanıtla #15 : 27 Mayıs 2008, 20:20:40 »
KR denilen Golf 2 GTI 'ın bir motor kodu. O da 16v, hurdacılarda bulunabilir. Ama onun enjeksiyon sistemi vs ciddi uğraş gerektirir, Gözüm yemez benim açıkçası.

Headers ebayden alıp adresine kadar gelenler var, ama gümrüğe takılma riski çok yüksek. Headers + komple egzos + chip bir süre tatmin edici olur. Ama bunlar seni gene gerçekten 180hp veren corsa ile yürüttürmez.

Vites oranlarını da kısaltmak lazım bizim araçların. Vites atıyoruz çay demliyip içiyoruz anca bitiyo...
1 bitene kadarı kuru pasta yiyoruz, 2 bitene kadar çay demliyip içiyoruz, 3 bitene kadar arkada mangalı yakıyoruz, 4 bitene kadar etler pişmiş oluyo, 5. vites zaten bitirebilen var mı bilmiyorum ama bittiğini varsayarsak yemeğimizi yiyip çoktan uykuya dalmış oluruz.
bana iyi  gibi geliyo oranlar ama vitesin yolu çok uzun gibi geliyo banada... düsük devirleri hiç sevimiyorum bide

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #16 : 28 Mayıs 2008, 09:34:48 »
uzun yolda kapısın başlangıç değil sonuç önemli  8)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı Suti

• VW Tech
« Yanıtla #17 : 29 Mayıs 2008, 22:59:01 »
bu iş için ayırabileceğin nekadar bütçen var?

« Yanıtla #18 : 07 Haziran 2008, 19:53:48 »
Hacı kapakmı,blokmu net olarak bende çok iyi bilmiyorum bu konularda acemiyim ben ::) Sadece sürerim,pilotum ben :halazn: Beygir muhabbetine gelince SFI motorlu üzerinde 290hp lik stage olan astra gsi'da biliyorum ne kadar doğru tartışılır.Benim arabam 180 hp demedi bana arkadaş sadece tahminen.Araba ile ciddi anlamda oynanmış,konuşurken bir sürü parçanın adı geçti amaçoğunu ben bilmiyorum bile.106larıda gördüm,206larıda.206 zaten boş,106'larıda 2'nin sonunda yakalayıp alıp götürüyorum.Astra SFI'larla da kalktım,190hplik Calibra'larla da.Hiç ezilmedim en yüklüleriyle kafa kafaya gittim.Ama bu Corsa 306 gti gibi gidiyor  >:D 306gti'da böyle açmıştı beni ama onlarıda 210'dan sonra yakalıyorum  :melek:
İnanın bu kadar iyi gittiğini bilmiyordum bunların  :-[

Çevrimdışı GOLF///

• Varsa yoksa MK///
« Yanıtla #19 : 06 Ekim 2008, 01:26:16 »
0.4 bara kadar garrett i göm üzerine de titanyumdan sibop al pistonları değiştir forget bul gömlekler contaları değiştir çelik conta kullan... ben 0.7 de piston çıkarttım şimdiden söyliyim abf blok o konuda çok ısrar kaldırmıyor... tabi kullanmak istersen iki tane de 5 lik nitro bağlarsın... bunların yanında benzin pompasını falan değiştireceksin biraz da yakıta direneceksin ki araban ortalama 700 gibi yakacak ama corsayı çatırdatırsın...
O Herşey... MK3

« Yanıtla #20 : 06 Ekim 2008, 11:47:30 »
0.4 bara kadar garrett i göm üzerine de titanyumdan sibop al pistonları değiştir forget bul gömlekler contaları değiştir çelik conta kullan... ben 0.7 de piston çıkarttım şimdiden söyliyim abf blok o konuda çok ısrar kaldırmıyor... tabi kullanmak istersen iki tane de 5 lik nitro bağlarsın... bunların yanında benzin pompasını falan değiştireceksin biraz da yakıta direneceksin ki araban ortalama 700 gibi yakacak ama corsayı çatırdatırsın...

Kanka motoru komple indir diyosun yani :)

« Yanıtla #21 : 16 Ekim 2008, 02:02:27 »
Bu arada bahsettiğim Corsa B gsi 140-150 hp arasıymış