Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 97 GTI'a chip tuning mantıklı bi hareket olurmu??  (Okunma sayısı 7577 defa)

acaba 97 mk3 gti 16v 'a chip tuning yararlı olur mu yoksa attığım taş ürküttüğüm kurbağaya değmez mi?
« Son Düzenleme: 26 Mart 2008, 00:23:57 Gönderen: nefret35 »

Ynt: 97 GTI'a chip tunung mantıklı bi hareket olurmu??
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2008, 22:54:06 »
attığım taş ürküttüğüm kurbağaya değmez mi?

Bu lafı sen mi uydurdun? Bu cümlenin anlamını pek çözemedim.  :)
« Son Düzenleme: 25 Mart 2008, 22:56:03 Gönderen: Firestarter »

Çevrimdışı Suti

• VW Tech
« Yanıtla #2 : 25 Mart 2008, 23:23:20 »
atasözü...

bence genel olarak atmosferik arabalarda yanlızca chip biraz gereksiz...

Çevrimdışı Sile-R

• ABF
« Yanıtla #3 : 26 Mart 2008, 00:10:26 »
Suti haklı, Stock yani damarına kadar orj motora chip tune yapmanın çok acayip faydaları olmaz... Yani o taş kurbaya illaki değer, ama çok tesirli olmaz.
...

« Yanıtla #4 : 26 Mart 2008, 00:24:26 »
Filtre , komple egzosla beraber olmalı en azından yoksa sadece chip tabiki mantıksız...

Mk3 gti chip ve egzantirik vs Mk3 gti stock deneme şansı var bir arkadaşımın  ::), deneyebilirse alt devir , üst devir arada ne kadar fark olucak iyi bir fikir vermiş olur ilersi için .

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #5 : 26 Mart 2008, 00:26:29 »
Önce dereceli egzantrik, komple egzos, sonra özel chip...
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Ynt: 97 GTI'a chip tuning mantıklı bi hareket olurmu??
« Yanıtla #6 : 01 Nisan 2008, 18:58:53 »
hımmm anladım
saolun hocalar aydınlattığınız icin saolun
 :tamamdir

« Yanıtla #7 : 21 Mayıs 2008, 21:59:20 »
peki ağalar bu dereceliyi ve chipi nereden temin edebiliriz?

« Yanıtla #8 : 29 Eylül 2008, 02:22:21 »
evet bnde arıyorum ankarada bu işi yapan biyer varmı ben enver turbo diye biyere sordum adam ebay dan bak getirt ben takarım gibi şeyler söyledi orayda güven olmuyo en uygununu nerden bilcez

Çevrimdışı Sile-R

• ABF
« Yanıtla #9 : 29 Eylül 2008, 08:10:55 »
Dereceli egzantrik işini sadece 2 egzatrik ile sonuçladırmamak lazım...
-Subap yayları
-Subep iticleri
Olarak bu iki seti de değişmek lazım, dereceli egzantriğe uygun olarak o zaman daha verimli olur. Türkiyede halihazırda bu seti Golf 3 16v GTi için elinde bulunduran olduğunu sanmıyorum... Yurt dışında firmalar çok, sipariş vereceksiniz, gelecek...Set olarak 800 ile 1000 Euro arasında bir fiyatı oluyor genelde, yaylar ve iticiler çoğu zaman egzantriklerden pahalıya mal oluyor.  ( Egzantrik sonrası Chip şart olur )

Headers için de aynısı geçerli ama fiyatları daha uygun, ancak boyutlarından ötürü kargosu biraz fazla tutuyor... Yurt dışınd headerslar kalitesine ve işe yararlığına göre 100 dolara da var 500 dolara da... Tabi bunun susturucu ve ara boruları da var...Allahtan onlar burada yaptırılabilir...Ama iyi bişey gene çok uygun fiyata mal olmaz... Potsuz kıvrma yapan yer çok az, İskender'i tercih ederim ben olsam.

Ancak Chip'i burada yaptırabilirsiniz...
Upsolute
Wimmer
Gibi markalar ABF motorlara güzel veriler vaad ediyor... 400 Euro gibi bir fiyatı var.

Dediğim gibi, kendiniz ebay ve diğer internet alışverişlerini çözüp ihtiyaçlarınızı dışardan getirmeniz en iyi çözüm olacaktır, yoksa çevredeki modifiye ve aksesuar dükkanları Pug ve Honda dışında markalar zaten çalışmıyor... Birçoğu da sizin istediğiniz birtane parçayıda getirmekle uğraşmıyor.

Saygılar...
...

« Yanıtla #10 : 17 Ekim 2008, 07:34:01 »
peki kullanacağımız chipin derecesi ne olmalı?