Gönderen Konu: gögüslüğü sökmek  (Okunma sayısı 13163 defa)

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
gögüslüğü sökmek
« : 14 Eylül 2012, 13:01:12 »
arkadaslar aracımın altındakı tıpalar yoktu cok cok uzun sure aramama ragmen anca kaucukcuda plastık tıpaları buldum...

ve aracın ıcını sokmeye basladım gördügüm manzara karsısında şaşırdım resmen .. altındakı tıpalar olmadıgı gıbı kecelerınde bı kısmı yoktu su altıgı ıcın ufaktan paslanmalar olmaya baslamıs...

bende kece altım altına tekrar doşeyecegım..

uzun bı zamandır kaloriferimin az uflemesınden yana dertlıydım sorunu uzun uzun arastırmama ragmen klımasız arabada polen flıtresı oldugunu ogrendım ve camın onundekı plastıgı actım ordakı manzara cok cok daha kötü durumdaydı flıtre meydandaydı toz toprak yaprak parcalarından flıtreyı goremedım bıle meger flıtre tıkalıymıs flıtreyı soktum havalandırmayı bı calıstırdım delı gıbı hava gelmeye basladı

ama bu seferde borulardakı pıslıkler hava kanallarından ıcerı gırmeye basladı sunger parcalarından tutun yapcak parcaları ne ararssanız cıktı meydana ..

bunlar olurken hava kanalları temızlenmedı tabı yolda gıderken fanı actıgım zaman on koltuklardakı oturanların ustlerı toz toprak oluyor hadı onuda gectım nefes alamıyorlar :D

uzun lafın kısası :D benım bu goguslugu sokup hava kanallarını temızlemem gerek ?

bu gogoslugu nası sokebılırım soktukten sonra hava kanallarını nasıl ve neyle temızleyebılırım... ?

yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkur ederım :)

aksam resım ceker koyarım buraya...
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Ynt: gögüslüğü sökmek
« Yanıtla #1 : 14 Eylül 2012, 13:15:51 »
Kül tablasından başlayarak teybin ve kadranın olduğu yerleri sök.. Sonra göğüslüğün içerden ve dışarıdan yıldız alyan ile tutan yerleri var oraları sökünce serbestlemesi lazım ama tesisat işine dikkat et toplarken karıştırmayasın. Torpido sökmek takmak işi gerçekten zor ve dikkat etmek lazım eğer iyi toplarsan eskisinden bile sağlam olur sesi keser.. Hava kanallarını göğsü sökünce görürsün nasıl temizleyeceğin zaten sana kalmış onlar kolay. Zor iş valla kolay gelsin..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı Golf_ld

• only VW
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf mk2 1,3 C
« Yanıtla #2 : 14 Eylül 2012, 14:16:08 »
kolay gelsin bende polen filtresi  yok açıkçası 92 lerin bir kısmında yokmuş ve şu havalandırmayı açınca kopuş kopuş sünger hikayesi bendede var hızlıya açınca ortalık sünger oluyo malum senelerin süngerleri sıcak ve soğuk kopuş kopuş olmuşlar  :)
1984 1,6 şahin ,1979 1300 mirafiori,1968 w115 220 mercedes,1989 2,0 taunus gls,1990 mazda 323hb,1979 w123 mercedes,1986 kartal ,1997 daewoo tico, 1980 mk1 1,6 diesel golf, 1992 mk3 1,9td,1981mk1 1,6ld

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 Bora 1.6 SR
« Yanıtla #3 : 14 Eylül 2012, 14:18:44 »
dıreksıyonu sokmen gerekmıyor mu ??
eger oyleyse alet edevata ıhtıyacın olacak..

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Eylül 2012, 14:31:27 »
dıreksıyonu sokmen gerekmıyor mu ??
eger oyleyse alet edevata ıhtıyacın olacak..

Direksiyonda sökülecek tabii mantıken.. Mühendisin hali bir başka yaa.
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Eylül 2012, 16:38:11 »
Direksiyonda sökülecek tabii mantıken.. Mühendisin hali bir başka yaa.
o zaman iş zor aga direksiyon kolay lokma değil haberin ola...
geç dalganı geç

Çevrimdışı Golf_ld

• only VW
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf mk2 1,3 C
« Yanıtla #6 : 14 Eylül 2012, 16:43:56 »
geç dalganı geç
elinizde lokma takımı varsa en kolayı direksiyon aslında arkadaşlar gerisi daha bi teferruat aslında benim araç almanyadan geldiğinde teybini sökmeye kalktım sökülemediği için direksiyona kadar söktüm malesef ortadaki parçalarla beraber dışarı almıştım  :)
1984 1,6 şahin ,1979 1300 mirafiori,1968 w115 220 mercedes,1989 2,0 taunus gls,1990 mazda 323hb,1979 w123 mercedes,1986 kartal ,1997 daewoo tico, 1980 mk1 1,6 diesel golf, 1992 mk3 1,9td,1981mk1 1,6ld

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Eylül 2012, 17:31:26 »
geç dalganı geç

Direksiyon işini neden bu kadar büyütüyorsun anlamıyorum ki? Airbag varsa 7-8 alyan ile söküyorsun kontağa hiç anahtar dahi sokmuyorsun fişini çekiyorsun airbagin ondan sonra ortadaki büyük somunu uzun kollu cırcır ile  söküyorsun direksiyonu kendine çekiyorsun o kadar. Atla deve değil yani..

Samet bu arada ilk buluşmada dalacam olm sana.. hele azıma göre bir buluşma ayarlayalım bak ozaman mangalda pişirecem seni.

Çevrimdışı stinger

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Eylül 2012, 17:32:15 »
valla kardeş bu konuda bilgin tecruben yoksa hiç kendin uğraşma derim. ben bi arabanın içindeki klima çercevelerini boyayayım dedim ortadakini çıkarmak için 2 akşam uğraştım çıkardım ama gel bana sor. aslında hepsinin kolay bi yöntemi var rahat çıkıyor ama usulünü bilmediğin için iş zorlaşıyor. zararda verebilirsin dikkaet etmek lazım
Ben Geçmişimi Çöpe Attım, Çöpüde Ancak Kedi Köpek Karıştırır.

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Eylül 2012, 21:55:09 »
Kül tablasından başlayarak teybin ve kadranın olduğu yerleri sök.. Sonra göğüslüğün içerden ve dışarıdan yıldız alyan ile tutan yerleri var oraları sökünce serbestlemesi lazım ama tesisat işine dikkat et toplarken karıştırmayasın. Torpido sökmek takmak işi gerçekten zor ve dikkat etmek lazım eğer iyi toplarsan eskisinden bile sağlam olur sesi keser.. Hava kanallarını göğsü sökünce görürsün nasıl temizleyeceğin zaten sana kalmış onlar kolay. Zor iş valla kolay gelsin..

dedıklerını uygulayacagım hasan abi :) bugun bıraz baktım fazla bısı yok ama gene ugrastırcak gıbı... forumda hıc söken yok mu ya resımlı falan anlatan ?  :-[ :-[ :-[

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Eylül 2012, 21:56:58 »
Direksiyon işini neden bu kadar büyütüyorsun anlamıyorum ki? Airbag varsa 7-8 alyan ile söküyorsun kontağa hiç anahtar dahi sokmuyorsun fişini çekiyorsun airbagin ondan sonra ortadaki büyük somunu uzun kollu cırcır ile  söküyorsun direksiyonu kendine çekiyorsun o kadar. Atla deve değil yani..

Samet bu arada ilk buluşmada dalacam olm sana.. hele azıma göre bir buluşma ayarlayalım bak ozaman mangalda pişirecem seni.

airbag yok benım aracta hepsi standart bı somuna bakıyo :D benım dıreksyon yamuk duruyodu lastıkcıde rot balans ayarı yaptırmıstım sagolsun dıreksıyonu sokup 1 dıs kaydırıvermıstı :D

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Eylül 2012, 21:58:22 »
valla kardeş bu konuda bilgin tecruben yoksa hiç kendin uğraşma derim. ben bi arabanın içindeki klima çercevelerini boyayayım dedim ortadakini çıkarmak için 2 akşam uğraştım çıkardım ama gel bana sor. aslında hepsinin kolay bi yöntemi var rahat çıkıyor ama usulünü bilmediğin için iş zorlaşıyor. zararda verebilirsin dikkaet etmek lazım

vallahi benım goguslukjten ses falan gelmıyo hıc herseyınden memnunun fakat kalorifer durumları cok kotu işte :)

ben kalorıfer dugmelerının oldugu kısmı soktum onun altındakı kısmıda soktum sadece gogusluk kaldı sap gıbı :) :)

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 14 Eylül 2012, 22:02:10 »
resım cekmeyı unuttum arkadaslar bu arada ..

yarın daha detaylı cekerım bugun ıcını komple soktum bı ara gaza geldım tavan dosemesınede el atıyordum kı kendıme geldım napıyorum ben dıye :D

ıcınden cıkan kumun tozun haddı hesabı yok altındakı tıpalarda olmayınca tıpalardan asagı bosalttım kumu arabanın altında bolgesel olarak toz yıgınları oldu :D

bugun gıttım zımpara aldım ve paslı verlerı zımparalamaya basladım kapı fıtıllerının alt kısımları baya paslanmıs ordan baslayarak sofor tarafındakı tabanı zımparaladım tabı bıtmedı daha cok ısım var. hafta sonu zımpara ısını bıtırıp en kotu ıhtımalden 1 kat astar atmak ıstıyorum ardındanda gogusluge kaldıgım yerden devam etmeyı dusunuyorum ... :)

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 14 Eylül 2012, 22:25:55 »

tamam tamam bea ..
ben kontagı sokturmustum adam cıkarasıya canı cıkmıstı yok ıskence mengene falan fıskos..  dıreksıyonu bende soktum sadece karıstırmısım...

sana gelınce htmetın senı bulaaacam olum senı bulacaaammm