Gönderen Konu: Fren Balatası Üzerindeki Tel  (Okunma sayısı 5377 defa)

Çevrimdışı powerslide

• Profili Görüntüle
Fren Balatası Üzerindeki Tel
« : 28 Ekim 2012, 15:13:12 »
Arkadaşlar ön fren balatalarının alt ve üstünde ince birer tel var, frenlemede tel sürtmesi sesi vardı bende bugün tekeri söktüm sesin kaynağını buldum ince sacdan bir tel var o sürtüyormuş eğdim düzelttim sesi kestim ama diğer tekere baktım orada hiç tel yoktu. Bu tel olmazsa olmaz bir parça mıdır, ne işe yarar, bilgilendiririseniz sevinirim, ön frenler hayati öneme sahip, ciddi bi eksiklikse taktıracağım.

Çevrimdışı yunus38

• mk3 1.9TD GTD
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fren Balatası Üzerindeki Tel
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2012, 20:34:55 »
O teller balatalarin boslugunu almak icin teller  olmazsa ses yapma  >:Dxasorunu oluyor
mk3 1.9TD GTD

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2012, 20:47:06 »
tel dedigin ince sac dimi mk2 de sac gibi de onlar neyse eger yok ise olmali yoksa ordaki hareket kaliperi asindirir ve o saclar takilirken bir cesit pasta sürülür bakir pasta diye de gecer yeni balata alirsan yaninda o parcalardan da veriyorlar
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı powerslide

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Ekim 2012, 23:08:02 »
tel dedigin ince sac dimi mk2 de sac gibi de onlar neyse eger yok ise olmali yoksa ordaki hareket kaliperi asindirir ve o saclar takilirken bir cesit pasta sürülür bakir pasta diye de gecer yeni balata alirsan yaninda o parcalardan da veriyorlar
doğru tel dediğim ince sac. bozuk zemine girince tıngırtı geliyor hafiften bu sacın olmamasından olabilir mi?

Çevrimdışı golfvan38

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Ekim 2012, 00:17:13 »
bu tel veya ince sac parcası balata değiştirme zamanı gelince diske değer ve sesten değişmesi gerektiği anlaşılır, bir tanesinde olur genelde tamamı bitip diske zarar vermesin diye. balata değişme zamanı gelmiş
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2012, 12:52:18 Gönderen: golfvan38 »

Çevrimdışı yunus38

• mk3 1.9TD GTD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Ekim 2012, 00:45:24 »
doğru tel dediğim ince sac. bozuk zemine girince tıngırtı geliyor hafiften bu sacın olmamasından olabilir mi?
aynen o sorun bendede olmustu bende yenı balata aldım kendım taktım fakat balata taktıktan sonra o tel oraya oturmadı ama balata bıraz asınca cukurlarda felan ses yapmaya basladı bende o tellerı yerıne takdım duzledı
mk3 1.9TD GTD

Çevrimdışı powerslide

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Ekim 2012, 13:00:54 »
ABS li modellerin fren sistemlerinde de bu sacdan varmı acaba, bu tel benim sorduğum duyduğum kadarıyla sürekli düşebilen bir parça, eğer ABS li modellerinki farklıysa ön frenleri komple değiştirebiliriz belki.