Gönderen Konu: Far Karartma (Far Boyama)  (Okunma sayısı 30958 defa)

Çevrimdışı sekonline

• SB DESİNG & TUNİNG
    • Profili Görüntüle
Far Karartma (Far Boyama)
« : 09 Kasım 2008, 14:13:34 »
HERKEZE MRB GOLF 3 ORJİNAL FARLARI İÇİ HAFİF KARARTILMŞ OLARAK GÖRÜYORDUM VE İLGİMİ ÇEKİYODU İYİCE İNCELEDİKTEN SONRA KENDİ ARACIMDA DA UYGULADIM VE SİZLERLE PAYLAMŞMAK İSTEDİM BEĞENİNİZE SUNUYORUM TEŞEKKÜRLLER
aracın ilk hali bu !

PART 1: öncelikle farlar aracımızdan tamamen söküyoruz farların orj. hali resimler gözükmekte ben birisi ile işleme başlıyorum...

PART 2: şimdi farlar boyamak için far camını sökmemiz gerekicek önce farlardaki metal kelepçleri tornavida yardımı ile kastırarak söküyoruz sonra ısıtma işlemi bu işlem zor gözüksede alında çok basit gerekli olan tek  malzeme ısıtıcı bir ısıtıcı yardımı ile far camının far kasası ile kesiştiği slikonlu yerlere tutuyoruz sürekli aynı yere tutmadan gezdirerek işlemi devam ettiriyoruz zaten slikonun gevşediğini görürüsünüz çok fazla aynı yere tutarsanız yanar dikkatli tutunuz daha sonra ısıtma işlemi bittikten sonra ince uclu tornavida yardımı ile slikonlar fardan ayırıyoruz bu işlem far camının arasına tornavida yardıma ile girerek kazıma slikonları kazıma işlemidir...

PART 3 :söktüğümüz farların camlarınıda ayırdık şimdi içi açılmış farların tırtıklı yerlerini komple boyamaya geldi siyah bir boya yardımı ile boyama işlemine geçicez farların tırtıklı yerleri yavaş yavaş rütüş fırçası yardımı ile boyanıcak (NOT:tırtıklı yerlerin devamında yani özeliikle kısa farların bulunduğu bölümdeki yuvarlak kısımdaki tırıtıkların devamındaki çizgilerin olduğu yerlere kadar boyanması gerekir zaten farları açınca nerelerin boyanması gerektiğini az çok anlarsınız) şimdi boyuyoruz siyah metal boyası olabilir yada boyacılardan almak istediğiniz de alimünyum boyası diyede isteyebilirsiniz...

boyama işlemi bitti nerelerin boyandığını az çok görün biraz resim parlıo ama nerelerin boyalı olduğunu anlarsanız içerdeki siya boyalı yerler işte :) sadece bütün tırtıklı yerleri boyamayı unutmayınız...

PART 4 : boyama işlemi bitti şimdi geldi tekrar farları yapıştırmaya önce farlarda yapışıp kalan veya çıkmayan eski slikonları kazımak gerekicek eski slikonlar kazıdıktan sonra onların çıktığı yere yeni slikon sıkamamız gerekicek normal slikon olmaz buna özellikle dikkat etmemiz gerekir hırdavatcılarda far slikonu satılıyor o slikondan 2 tane almamız gerekir biri bi fara öbürü bi fara sıktıktan sonra camları dikkatlice yapıştırıyorz ve çıkardığımz metal kelepçeleri takıp kağıt bantla da kruyana kadar sararsak işlem daha sağlam olur ve işlem bittikten sonraki halleri....

sonra tabiki araca montaj işlemi ve  :)
ve boyanmş hali ile son aracımn son görüntüsü...

« Son Düzenleme: 09 Kasım 2008, 14:35:20 Gönderen: G60 »

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: Far Karartma (Far Boyama)
« Yanıtla #1 : 09 Kasım 2008, 14:36:18 »
VW logosunu da siyaha boya, baya bütünlük sağlar. Sinyalinde kendiliğinden turuncu olanları var onlardan alsan daha güzel olur. Üstüne turuncu gibi bir film çekmişsin sanırım. Biraz özensiz böyle duruyor.

Çok güzel anlatım olmuş eline sağlık...
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı sekonline

• SB DESİNG & TUNİNG
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Kasım 2008, 18:51:57 »
teşekkür ederim osman abi bnm amacım o öndeki kırmızı sinayaller yandaki sinyaller kırmızı yaptım parklara bağlatıcam onları arkalarda kırmızı ya parkları yaktığım zaman bi bütnlük sağlıo hoş duruoo  ::)

Çevrimdışı vw6n

• vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #3 : 09 Kasım 2008, 23:49:21 »
Eline sağlık güzel olmuş.

Çevrimdışı Erhan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Kasım 2008, 00:19:53 »
eline sağlık...
o desenli camlar çıkınca çok daha güzel duruyor farlar  :)

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Kasım 2008, 01:09:48 »
eline sağlık bende bi kç gündür bunu yapmayı düşünüyordum ama farların içini açmanın riskli olduğunu sölediler:bekleriz: ankaraya yolun düşerse benim farlarada bi el zahmet olmazsa :)

Çevrimdışı sekonline

• SB DESİNG & TUNİNG
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Kasım 2008, 13:33:48 »
ben ankaradayım yardımcı olurum :):)

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Kasım 2008, 16:27:24 »
anlatım çok iyi, eline sağlık.
sinyaller smoked olması taraftarıyım :)
iyi günlerde kullan

Çevrimdışı nefret35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Aralık 2008, 16:22:06 »
şahane olmuş  benim de yapasım geldi valla   ;)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 18 Aralık 2008, 14:41:26 »
ovv :)

Çevrimdışı MK2 GTİ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Aralık 2008, 23:35:39 »
 :tamamdir
guzel ıscılık bende dusunuyorum ama muayeneden gecmesı zor oluyormus ayrıca keske gti farına yapsaydın bu ıslemlerı daha sık dururdu
1982 MK1 EG GTİ
1986 MK2 EV GTİ
1983 MK1 DX GTİ 1994 MK3 ABF GTİ MY LİFE GOLF GTİ

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 29 Aralık 2008, 17:35:19 »
Ellerine sağlık ve hayırlı olsun çok güzel olmuş..
Nikelajın alt kısmı aydınlatmayı etkilemedimi?? Ben 6n polo farına yapmıştım aynı uygulamayı fakat ısıtıcı olmadığından lazer çakmakla iki farı sökmem 2,5 saatimi almıştı..
Bayağı düşmüştü aydınlatma sonra nazar değdi kırılmıştı farlar..
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı strong

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 29 Aralık 2008, 18:11:15 »
bu işlemi caddy de uygulamak için yola çıktım ama  farları sökmekte zorluk çektim yerinden çıkacak gibi değiller ne bir civata ne de klips var :-\  yardım edersen sevinirim :tamamdir

Çevrimdışı sekonline

• SB DESİNG & TUNİNG
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 29 Aralık 2008, 20:45:46 »
Ellerine sağlık ve hayırlı olsun çok güzel olmuş..
Nikelajın alt kısmı aydınlatmayı etkilemedimi?? Ben 6n polo farına yapmıştım aynı uygulamayı fakat ısıtıcı olmadığından lazer çakmakla iki farı sökmem 2,5 saatimi almıştı..
Bayağı düşmüştü aydınlatma sonra nazar değdi kırılmıştı farlar..

wlaa bende zenon far var aydınlatmayıda o kadar etkilemediğni düşünorum belkide zenon olduğu içindir.... iyi dilekleriniz için teşekkür ederim...