Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ED 205 MERHABA FORUM  (Okunma sayısı 17025 defa)

Çevrimdışı Alpin Poyraz

Otomobil
    Golf 3
ED 205 MERHABA FORUM
« : 20 Temmuz 2016, 20:58:25 »
Merhaba arkadaşlar 1997 model Golf Mk3 ile aranıza Ordu'dan katılmış bulunmaktayım aracı 2 ay önce Giresun'dan 13 yıllık sahibinden 14.000 e aldık.(aracın sahibi tanıştı zaten)Aracın şimdilik eksikleri var o yüzden o fiyata aldık,eski sahibi yeni araba alınca bakımsız kalıp yatmış kapıda.

Aldığımızda ilk işimiz lastik yağ filtre ayar gaz dolum ağzı vs masraf yaptık 500 Lira tuttu.

Plastik aksamda eksikleri vardı bide cam motoruyla krikosunu eski sahibi tamire bıraktığında usta kaybetmiş. Biraz araştırmayla Ankara Golf Oto Alper Serbestten cam motoru ve krikosu,direksiyon kutusu saklama plastiği,reflektör takımı,sağ sinyal,arka cam su fıskiyesi,kapı pimi cam ayar düğmeleri ve karlık 600 Lira tuttu.

Şimdilik kalan eksikleri Eylül aynına kadar onlarda hallolcak şuan araç babamda fotoğrafını çekemedim kusuruma bakmayın en yakın zamanda sizlerle paylaşacağım.

Çevrimdışı brkdmr38

• Otomobil
    "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
Ynt: ED 205 MERHABA FORUM
« Yanıtla #1 : 20 Temmuz 2016, 21:28:46 »
Hosgeldiniz aramiza parca vw temininde alper serbest abi 1 numaradir.Eskiden kendiside forumda aktifti.Parcalar dogru adresten temin edilmis golf birinden tutun yedisine kadar kendini benimseten bir aractir.Kazasiz belasiz keyifli suruslaer
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

Çevrimdışı Alpin Poyraz

Otomobil
    Golf 3
« Yanıtla #2 : 20 Temmuz 2016, 21:55:12 »
Evet gerçekten de bir numara buna katılıyorum parçasınında arkasında duruyo geçen sipariş ettiğim direksiyon plastiğinin bağlanı noktası kargoda kırılmış bizde geri gönderdik şuan elinde gönderdiğim parçanın sağlamı yok malesef ama başka yerlerede sorucam bulunca göndericeğim dedi.

Çevrimdışı Alpin Poyraz

Otomobil
    Golf 3
« Yanıtla #3 : 20 Temmuz 2016, 22:01:08 »
Bide alt marşpiyel plastiğiyle torpido kilidini bulamadık o kötü oldu biraz marşpiyel çok sırıtmıyo ama torpido kilidi gerçekten lazım oluyo.Bide geçende şarj aletini çıkartırken sigortayı attırdım saat,harita lambası,kapı kilit çalışmıyo(zaten kilitler arızalıydı şimdi hiç çalışmıyo);D

Çevrimdışı a.emre

Otomobil
    Volkswagen Golf Mk3 Sport '97
« Yanıtla #4 : 20 Temmuz 2016, 23:41:06 »
Hoşgeldiniz, aracınız hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. Alper abiyi tanıyan çok sever, sözünün adamıdır. Bizim araçlarda marşpiyel ve torpido kilidi genel sorundur. Marşpiyel takmak yerine o kısmı siyaha boyayıp veya boyatıp kullanmak daha mantıklı, torpido kilidi ise bulunması biraz zor, ortada kırık ta olsa bir kilit varsa sunfix isimli yapıtırıcıyla yapıştırıp kullanmak en kolay çözüm.
Hayal edebilirseniz, gerçekleştirebilirsiniz..
-Alex de Souza-

Çevrimdışı Alpin Poyraz

Otomobil
    Golf 3
« Yanıtla #5 : 21 Temmuz 2016, 16:09:00 »
Teşekkürler Emre Bey marşpiyel kapağıyla torpido kilidi gerçekten zor bulunan parçalar marşpiyel orjinal parça bulursam takarım yoksa çok sırıtmıyo araba,torpido kilidinin kendisi hiç yok araba şuan iddaa kalemi işimi görüyor :)

Aracın bazı muhtelif yerlerinde boya var geneli orijinal boya aracı ilk gordugumde komple boyalı zannetmistik boyası gerçekten güzeldi,bazı yerlerinde çürük var bide marşpiyel vurukları, ön tamponla kapılardan bozuk yollarda ses geliyo kaportaya girince o sıkıntıları giderilecek.

Alt takımında ise hiç sıkıntısı yok fakat araç tekleme yapıyor elektronik aksamda sıkıntı olabilir dediler(buji,buji kablosu,bobin elden geçecek gibi hala fabrikanın taktıkları duruyor).

Egzozu bittiği için geçen muayeneden ilk seferde  gecemedik sonradan halletti muayneciler orijinal egzoz bulamadığımız için değiştirmedik fazla ses çıkarıyor ama bizi idare ediyor .

Çevrimdışı a.emre

Otomobil
« Yanıtla #6 : 22 Temmuz 2016, 01:01:46 »
Kilit hiç yoksa sıkıntı, çünkü bulmak gerçekten zor. 05336136773 Davut Bey'e bir sorun isterseniz, onda olma ihtimali var. Pas ve vuruklar ister istemez 18-19 yıllık araçlarda oluyor. Bütçe elverdikçe ben de toplamaya çalışıyorum. Bu arada söylemeyi unutmuşum, triger setinin ne kadar kullanıldığını bilmiyorsanız değiştirmenizi tavsiye ederim. Bobin, buji, distribütör gibi ateşleme sistemine iyi baktırın, yolda bıraktığı zaman uğraştırıyor. 2 hafta önce aracın fabrika çıkışı bobininin aniden, hiçbir belirti göstermeden bozulması sebebiyle 5 şeritli trafiğin ortasında kalmıştım, gerçekten zor oluyor.
-Alex de Souza-

Çevrimdışı Alpin Poyraz

Otomobil
    Golf 3
« Yanıtla #7 : 22 Temmuz 2016, 11:37:00 »
Dediğiniz gibi o akşamlara baktırmak lazım trigeri sormadık ama araç 25.000 km önce motor bakımı görmüş o yüzden kilometreyi sıfırlamış büyük ihtimalle değişmiştir.

Bide araçla ilgili bi kaç sorum olacak qâ

1-Ayna ayar düğmeleri sağa sola döndürülerek mi çalışıyor yoksa yoksa yukarı aşağı getirerek mi?(kusuruma bakmayın biraz karışık oldu)

2-Bu araçların orijinal merkezi kilidi varmı yoksa sonradan mı atılma kullanma kılavuzunda yazıyoda çözemedim.

3-Bagajdaki lamba çalışmıyo diye geçen baktırdık geçende baktırdığımızda bu lambanın kablosu yok süs dediler bize bide bagaj kilipside yok dediler bu dedikleri doğru mu sizce?

Çevrimdışı a.emre

Otomobil
« Yanıtla #8 : 23 Temmuz 2016, 02:00:53 »
1- Döndürerek değil sağa-sola, yukarı-aşağı hareket ettirerek ayarlanıyor.

2- Merkezi kilitten kastınız 4  kapı ve bagajın hepsinin aynı anda kilitlenip açılmasıysa evet var, yok kumanda ile uzaktan kilitleyip açmayı soruyorsanız 2.0 ları bilmiyorum ama aftlerde yok. İsterseniz anahtarcılar veya oto elektrikçiler 50-60 liraya 2 kumandasıyla beraber uzaktan kumanda modülü takıyorlar.

3- O lamba benim de çalışmıyor, kullanmadığım için araştırmadım. Fakat Volkswagen gibi bir firma bir şey yapmış ise boşuna yapmaz. Yani o lamba fabrika çıkışında muhakkak çalışıyordur. Bagaj klipsi dediğiniz parçayı tam anlayamadım.
-Alex de Souza-

Çevrimdışı Alpin Poyraz

Otomobil
    Golf 3
« Yanıtla #9 : 23 Temmuz 2016, 13:05:10 »
Yanlış yazmışım switch olacaktı Emre bey. Arka kapılarda ki arızalı zaten switch kapılar açılıp kapandığında arabanın tavan lambasını yakıyo fakat bagajdakini bulamadı usta.

Çevrimdışı a.emre

Otomobil
« Yanıtla #10 : 24 Temmuz 2016, 00:17:34 »
Hiç dikkat etmedim ona, görünürlerde yoksa kilit mekanızmasının içinde olabilir.
-Alex de Souza-

Çevrimdışı Alpin Poyraz

Otomobil
    Golf 3
« Yanıtla #11 : 24 Temmuz 2016, 00:48:26 »
Hiç dikkat etmedim ona, görünürlerde yoksa kilit mekanızmasının içinde olabilir.

Bugün bagajdaki lambayı söküp kendim baktım içerisinde ampülü var ama tesisatı yok resmen süs niyetine koymuşlar lambayı kendiniz dökerseniz eğilip bakın kablonun geçmesi için delik bile yok

Çevrimdışı a.emre

Otomobil
« Yanıtla #12 : 24 Temmuz 2016, 01:18:08 »
Ben de bir bakayım o zaman.
-Alex de Souza-

Çevrimdışı muhaacir

• Otomobil
    1997 MkIII 1.6 CL Sport
« Yanıtla #13 : 26 Temmuz 2016, 12:07:46 »
Merhaba, aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın  :tamamdir 
bagaj lambası tesisatında kopukluk falan olmuştur ya da tamamen tesisatı kopartmışlardır.
Gaz ile uçabilirsin, ama frenle konamazsın.