Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Debriyaj seti değişiminden sonra Volant taşlama yaptıran varmı?Fikirlerinz gerek  (Okunma sayısı 29167 defa)

Çevrimdışı Tcihan

• Duanlamı yaşadım ki bedduanla öleyim!
Arkadaşlar Debriyaj seti değişirken Volantınızda da ince yağ yanığı tarzında lekeler oluştuğundan servisler yenisini takmak gerektiğini veya cüzi bir ücretle Taşlama yaparak Volantın kurtarılabildiğini söylüyor.
Daha önce başından geçen varmı?Yaptıran arkadaşlar daha sonra bir olumsuzluk yaşadınızmı?Şu anda Volant taşlama için benden onay istendi bende konu hakkında sizlerle  bir fikir alışverişi yapmak istedim.

ben taşlattım arkadasım. debriyaj değişiminde. ama dikkat et cok fazla taşlatmasınlar kurtarabildikleri yerden kurtarsınlar...

ben bi sıkıntı yaşamadım.

volant hafıfledıgınden arac bıraz daha cabuk devırlenıyor bı farkı o oldu.
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı Tcihan

Taşlattığınızdan bu yana yaptığınız kilometre yaklaşık kaç km oldu?
ben taşlattım arkadasım. debriyaj değişiminde. ama dikkat et cok fazla taşlatmasınlar kurtarabildikleri yerden kurtarsınlar...

ben bi sıkıntı yaşamadım.

volant hafıfledıgınden arac bıraz daha cabuk devırlenıyor bı farkı o oldu.

Çevrimdışı Tcihan

Arkadaşlar bu konu ile ilgili mümkünse detaylıca bir fikir alışverişi yapalım.Bu konu çok önemli aslında, zaten bende uzun vadede bir sorun olabilirmi onu öğrenmeye çalışıyorum.

8 bin km oldu

sana şu şekılde anlatayım aracı aldıgımda arac kalkerken tıtreme yapıyodu oncekı sahıbını aradım baskı balatayı sıfır degıstırdım dedı ben en son dayanamadım gıttım degıstırmeye evet oncekı sahıbı degıstırmıs baskı balatayı fakat volattı taslatmadıgı ıcın balatanın bı tarafı dıger tarafına gore yamuk yenmiş  sokulmusken degıstırdım tekrar baskı balatayı

volantıda taslattım sımdı ole bı sıkıntım kalmadı tamırıye sordugumda yamuk yenmesının nedenı volatın taslanılmadan takılmasından dedı
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

peki ne kadar taşlama yapıldıgı hakkında bılgı verdımı yaslama yapan arkadas kaç milimetre taşlama yaptı aynı sorun bendede var arkadasım konuyla ılgılı

merhaba
arkadaşlar volanı taşlatmazsak araçta vuruntu yapar mı? ben debriyaj balatasını değiştirdikten sonra araçta sanki hafif bir vuruntu durumu ortaya çıktı.debriyajdan kaldırıken yada gaz verip burakıp tekrar gaz verirken hafif bi vuruntu yapıyor bundan mı acaba.bunun için motor kulaklarını değiştirdim vuruntu azaldı ama hala var.

merhaba
arkadaşlar volanı taşlatmazsak araçta vuruntu yapar mı? ben debriyaj balatasını değiştirdikten sonra araçta sanki hafif bir vuruntu durumu ortaya çıktı.debriyajdan kaldırıken yada gaz verip burakıp tekrar gaz verirken hafif bi vuruntu yapıyor bundan mı acaba.bunun için motor kulaklarını değiştirdim vuruntu azaldı ama hala var.

araç benzinli ise karbüratör kapış diyaframınada baktırın derim vuruntuya sebep olan malzemelerdendir kendisi.
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

araç benzinli ise karbüratör kapış diyaframınada baktırın derim vuruntuya sebep olan malzemelerdendir kendisi.

üstadım araç 1.6aft motor karbüratörlü değil.akslardan ve rulmanlarından şüpem var ama bir boşluk durumunda araç nasıl tepki veriyor açıkçası tam olarak bilmiyorum.daha önce aks ve aks rulmanlarından sorun yaşayan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirlerse çok memnun olacağım.

Çevrimdışı manifestoon

• Otomobil
    polo 6n2 1.4 aua
konuyu biraz hortlatmış gibi olacam ama yardımcı olamak için yazma gereği duydum
uygun fiyata volant tamiri yapan ustam var aslında volantı kendisi tamir etmiyor volantı ankaranın en iyi
volant tamir merkezine gönderiyor kendisi sadece teşhis koyuyor ve işçilik yapıyor
(yalnız volant taşlama değil bozuk volantı, yenisini almak yerine yeni gibi tamir ediyorlar)
çalıştığım işyerinde bi kaç arkadaşımı götürdüm yapılan işten çok memnun kaldılar
örnek vermek gerekirse
passat 1.8t si ve cadysi olan arkdaşlarınkini işçilik dahil 500tlye
130luk t5i olan arkadaşınkini de 650tlye halletti tabi bunlara baskı balata dahil değil
yeri ivedik organize sanayi  1334 sokak çevreyolu tarafından gelirseniz boynuzlara gelmeden ilk sağ
 tel: 0537 400 9383  0507 993 5163 yakup usta

« Son Düzenleme: 05 Haziran 2014, 13:29:09 Gönderen: manifestoon »

Çevrimdışı gokhanht

Otomobil
    vw polo 1.2 bluemotion
bende istanbul için sağlam bir tornacı ismi vereyim erdem torna. yerleri maslak da

düz volant taşlama 50tl , oynar volant taşlama 60tl.
oynar volant tamirin tamiride 350-600 tl arasında değişiyor bir çok arkadaşı gönderdim menmun kaldır zaten 3 tane işini bilen usta var. Şişliden gökhanın gönderdiğini iletin yardımcı olacaktırlar  ;)

adres
Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi (Maslak Oto Sanayi)
2. Kısım 23 Sokak No: 850 Sarıyer-İstanbul

http://erdemtorna.com/