Gönderen Konu: Bu gün MKIII GOLF 'üne neler yaptın...Do İt Your Self  (Okunma sayısı 19435 defa)

Çevrimdışı emrylmz35

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf mk3 1.6
Ynt: Bu gün MKIII GOLF 'üne neler yaptın...Do İt Your Self
« Yanıtla #28 : 02 Nisan 2015, 00:16:39 »
ah o tevzi makarası yolda bırakmıştı beni bi cumartesi akşamı uğraştırmıştı baya şimdilik başka sıkıntı yok çok şükür . Gösterge ışıkları sönük biraz onlara bi el atmayı düşünüyorum şimdi bide 3. stop lambasını 3 kere çakıp yanık kalan devre yapıyorum yakın zamanda bağlarım :)
I love Germany Style :)

Çevrimdışı muhaacir

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1997 MkIII 1.6 CL Sport
« Yanıtla #29 : 03 Nisan 2015, 23:50:25 »
Merhaba, elinize sağlık hocam başarılı çalışmalar olmuş. Herkesin başındaki problemler, araştıran arkadaşlar için faydalı bilgiler.  :tamamdir
 Hava yönlendirme valfi için videodan bahsetmişsiniz ancak detaylı olarak resimlerini ve parçanın tam adını ve takılı halini paylaşırsanız da faydalı olacaktır. Daha önce bizim bulmuş olduğumuz yöntem çok uğraştırıcı olduğundan basit şekilde halledilmiş yöntem herkesin kolayca yararlanmasını ve uygulamasını sağlayacaktır.  :melek:
ikinizinde araçları çok güzel maşallah, Allah kazasız kullanmayı nasip etsin.  :saygılar
Gaz ile uçabilirsin, ama frenle konamazsın.

Çevrimdışı emrylmz35

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf mk3 1.6
« Yanıtla #30 : 04 Nisan 2015, 00:56:48 »
sağolun hocam teşekkürler hepimize kazasız belasız arızasız kullanmalar inşallah :)
I love Germany Style :)

Çevrimdışı kuchamuck

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 97 GOLF Mk3 Sport
« Yanıtla #31 : 04 Nisan 2015, 14:56:17 »
hava yönlendirme valfi videosunu çektim youtbe yükledim fakat yüklediğiniz video başka bir videonun kopyası uyarısını verdi tekrar denedim olmadı açıkçası
My Hobby Mark 3- Dragon Green

Çevrimdışı kuchamuck

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 04 Nisan 2015, 14:57:21 »
muhaacir biz hemşeriyiz galiba...

Çevrimdışı kuchamuck

• Profili Görüntüle

Çevrimdışı kuchamuck

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 04 Nisan 2015, 15:28:58 »
Bugün mk IV kullanıcılarını ziyaret ettim :D

Merhaba arkadaşlar golf 3 kullanıcısı olarak aranızdayım. Aracım 1.6 aft motora sahip ve teknik olarak 1.6 akl motorların bir öncesi diyebiliriz. Motorlarımızın birçok parçası ortak örneğin aşağıda linkini vereceğim hava emiş vakum diyaframı testindeki parça sizinde araçlarınızda birebir mevcut. Zamanla bu diyaramın içindeki kauçuk yırtıldığı için görevini yapamamakta ve değişken zamanlı hava emiş teknolojisine sahip motorlarımızın performansını etkilemektedir. Yapmanız gereken motorunuzun üstündeki 1.6 sr yazan plastik kapağı sökün ve altındaki plastik emme manifoltunun sol tarafında bu parçayı görmeniz gerekir. Boğaz kelebeğine manuel olarak gaz verin ani tepkilerde bu diyafram alttaki kolu çekecek ve ekstra havanın motorunuza alınmasını sağlayacaktır. Bir deneyin derim. Golf ııı sayfamıza da bekleriz iyi paylaşımlar.

İyi olmuş değilmi sonuçta golf kardeşliği ;D

Çevrimdışı kuchamuck

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 04 Nisan 2015, 15:30:45 »
Aslında polo classic' çileride uyandırmak lazım mübarekler kayıp aranıyor sanki :'(

Çevrimdışı muhaacir

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1997 MkIII 1.6 CL Sport
« Yanıtla #36 : 04 Nisan 2015, 16:59:39 »
muhaacir biz hemşeriyiz galiba...

Merhaba hoşgeldin hemşerim. güzel paylaşımlar yapıyorsun kolaylıklar dilerim. :tamamdir
Gaz ile uçabilirsin, ama frenle konamazsın.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #37 : 05 Nisan 2015, 13:27:33 »
Çok güzel uygulamalar elinize sağlık, büyük bir titizlikle yapıldığı belli.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı dargsgolf3gti

• Volkswagen Türkiye bora
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: bora 1.6 comfortline 2001 otomatik
« Yanıtla #38 : 01 Haziran 2015, 22:11:36 »

Şener Bey'e gerçekten teşekkürlerimi borç bilirim  kendisinin bugün bana çok yardımı dokundu bu valf i bana buldu forumda böyle insanlar olmasa iş bilmeyen ustaların elinde daha çook helak olurduk.Paramız zamanımız israf olurdu.Bu konu hakkında çok bilgili olduğunu huzurlarınızda söylerim.Forumlara böyle insanlar her zaman lazım.Yaşadıklarımızı tecrübeyle burda paylaşırsak birbirimize her zaman faydamız dokunur.Çok teşekkür ederim.
İyi forumlar.  :)

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #39 : 02 Haziran 2015, 01:23:48 »
Şener Bey'e nasıl ulaşabiliriz ? Forumda bu parçadan arayıp bulamayan çok kişi var.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı kuchamuck

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 02 Haziran 2015, 22:40:36 »
Emrullah abi ben teşekkür ederim faydalı olabildiysem ne mutlu telefonda uzun uzun konuştuk gerçi ama diğer arkadaşlarımızın da ilgisini çekebilir aft motor kullanıcıları çok fazla

sana anlattığım şekilde aşağıdaki hortumu çıkar sana gönderdiğim parçaya tak ve gaz ver eğer vakum yapıp uzun kolu hareket ettiriyorsa hortumların ve vakum yolların düzgün çalışıyor demektir yok eğer hareket ettirmiyorsa lastik hortumların hava kaçırıyordur en kötüsü de şu olabilir westinghouse  fren vakumu ve bu diyaframın vakumu ortaktır. westinghouse da kaçak varsa vakum yetersiz geleceğinden diyaframa hareket veremez gerçi bu fren pedalında sertlik ve frende performans düşüklüğü ile kendini belli eder ayrıca rölantide düzensiz çalışır çünkü motor hava alır.     

burdaki lastik hortum daha önce kesilip kısaltılmış 6-7cm uzunluğunda olması gerekir yoksa köşe yapar vakumu engeller

« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2015, 23:18:35 Gönderen: kuchamuck »

Çevrimdışı kuchamuck

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 02 Haziran 2015, 23:05:06 »

yukardaki parçaya baktığımızda montajının yapılabilmesi için yana kayar tırnakları olduğunu görüyoruz. eskisini çıkartırken motorun belli bir süre çalışması sıcak olması gerekli neden derseniz plastik parçalar sert geçme ile takılırken sıcaklığı arttırmak plastiğin kırılmasını önler. öncelikle diyaframın altında bulunan bir adet 5 alyan anahtarla sökülen vidayı sökmemiz  ve yerinden çıkarmamız gerekli sonra uzun kolu takılı olduğu kısımdan çıkarmak için yana doğru çekerek ve sağa sola çevirerek yerinden çıkarmalıyız ilgili bölgeye biraz sprey yağ sıkarak bu işi daha da kolaylaştırmak mümkün. buradan çıkarmayı başardığımızda mengeneye parçayı bağlayıp iki adet kargaburun yardımı ile kasarak kayar kızaktan çıkarmamız gerekli. buraya kadar yazdıklarım eski parça bile olsa sağlam çıkarmanın yoludur sakın o parçayı atmayın belki size tekrar lazım olabilir.
yeni diyaframı takarken de aynı yolları izlemek gerekir. sakın unutmayın yeni diyaframı takarkende ısıtılıp takılması daha doğru olur sıcak motorun üstüne koyup 10 dakika beklesin zaten ısınır bir damla yağ ile yerine rahatlıkla geçer.