Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: beyin arızası....  (Okunma sayısı 13338 defa)

beyin arızası....
« : 19 Ekim 2010, 23:55:19 »
ıyı geceler.aracım dun gece sagnak yagısın altında kaldı.bugun sabah marsa bastıgımda calısmadı.1saat sonra tekrar marsa bastım calıstı.sımdı calısmıo bı kac kısıye sordum beyın arızasıdır dedıler bu konu hakkında yardımcı olabılırmısınız sımdıden tskler...

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
Ynt: beyin arızası....
« Yanıtla #1 : 20 Ekim 2010, 00:09:39 »
Herkes her şeyi ne kadarda iyi biliyor ya sorsan aracın beyni nerde onu bilmezler ama. Arkadaşım büyük ihtimal sorunun ateşleme bobinindedir öncelikle onu bir kontrol ettir.

Kendin beyini kontrol edebilirsin.

Aracın kaputunu kaldır yolcu tarafındaki sileceğin ordaki siyah plastik malzeme var onuda yerinde çıkart.Polen filitresinin olduğu taraftaki daha sonra tam iki sileceğin orta kısmına gelen yerde beyni göreceksin.Oraya su girmesi ve beyne zarar vermesi zor ama eğer yan tahliye deliklerin tıkalı ise su oraya gelmiş olabilir.Tabi beyin öyle açık birşey değil conatlı vs. içine su girmesi zor ki o tahliyeler tıkansa bile beyinden önce aracın içi su gölü olur...Polen filitresinden içeri girer kolrifer nozüllerindne su akar.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #2 : 20 Ekim 2010, 09:14:25 »
Peki Süleyman abi bu bizim sportline'ların arka koltuğunun altında beyne benzeyen ciddi bir alet var. küçük bir anfi boyutlarında o neyin nesi. GTI'larda da varmı. Senin tarifinden önce ben onu aracın beyni zannediyordum ve" vay be adamlar beyni  koyacağı yeri iyi biliyorlar" demiştim.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #3 : 20 Ekim 2010, 11:07:25 »
Hiç dikkat etmedim ama bakarım koltuğun altına.

Çevrimdışı cavanozz

• Otomobil
    MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
  • Can
« Yanıtla #4 : 20 Ekim 2010, 14:21:15 »
araç hiç marş yapmıyorsa, elektrik gelmiyorsa yüksek ihtimal bobin arızasıdır. 80-90 lira gibi bir fiyatı var..  :)
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #5 : 20 Ekim 2010, 16:47:41 »
Peki Süleyman abi bu bizim sportline'ların arka koltuğunun altında beyne benzeyen ciddi bir alet var. küçük bir anfi boyutlarında o neyin nesi. GTI'larda da varmı. Senin tarifinden önce ben onu aracın beyni zannediyordum ve" vay be adamlar beyni  koyacağı yeri iyi biliyorlar" demiştim.

Otomatikse araç şanzuman beynidir.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #6 : 20 Ekim 2010, 19:55:24 »
çalışlıp geri stop mu ediyo yoksa hiç çalışmıyomu ?

« Yanıtla #7 : 20 Ekim 2010, 22:34:40 »
suleyman abı bugun goturdum aracı kurtarıcıyla tamırcıye ateşleme yapıo arac ama o bahsettıgın yerde yanı beynın oldugu yerde su vardı. beyınden suphelendı bı kac telefon trafıgınden sonra aynı serı numaralı beynı getırttı bastı marsa calıstı.sımdı beynı beyın tamır eden ustaya verdık.300tl garantılı yaparım dedı. ama o beynın oldugu yerın baya bı tıkalı oldugunu farkettım sokulunce kulagıma kupe oldu.acıklamarın ıcın tsk ederım abı..

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #8 : 20 Ekim 2010, 22:36:13 »
Neyse yapacak birşey yok ama polen filitresinin oralrı kontrol et abi oraya su gitmesi çok zor :(

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #9 : 20 Ekim 2010, 22:37:29 »
Bu arada senin aracın resimlerini bekliyorum :) Forumda yayınlarsan sevinirm :)

« Yanıtla #10 : 20 Ekim 2010, 23:20:47 »
suleyman abı sımdı tamırcıyı aradım bobınıde degıstırdım dedı kafama takıldı acaba senın dedıgın gıbı sadece atesleme bobınındemı sorun vardıda bu beyın felan karsıtırıp malıyetı yuksekmı tuttu. yarın fotoları yayınlarım abi :)

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #11 : 20 Ekim 2010, 23:23:25 »
Ben san bobin diyorum başkada bişey demiyorum kardeşim... Beyin kolay kolay su girecek bişey değil zaten kendin görmüşsündür yapısını.

« Yanıtla #12 : 20 Ekim 2010, 23:32:07 »
o zaman ben soyle yapayım abi araba olmus calısıomus su anda yarın gıdıp alıcam tamırcıye sorayım dıyeyım nerde yaptırdın beyını kartı felan varmı tekrar sorun yaparsa ben ulasırım gıbısınden sonra arabayı alıp karttakı adrese gıdeyım sorayım dun hıc mk3 beynı tamırını yaptınızmı dıye o zaman gercek ortaya cıkar dıye dusunuorum abı.ama sole bı seyde var bu arac yagmurun altında kalınca nasıl atesleme bobınıne su gırer hadı yolda suya felan gırsem tamam dıcem ama durdugu yerde boyle bı sey olurmu abi..

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #13 : 20 Ekim 2010, 23:35:57 »
Bu araçların kronik sorunlarından biri kesin oalrak suya bağlama ömrüde dolmuş olabilir oda yağmura denk gelmiştir.Üzerinde kılcal çatlaklar varmı bi bak bakalım çıkan bobinin...