Gönderen Konu: Ateşleme yapmıyor  (Okunma sayısı 21431 defa)

Çevrimdışı SoKaKSaNaTi

• Profili Görüntüle
Ateşleme yapmıyor
« : 15 Ekim 2009, 14:44:56 »
arkadaşlar benim araç tamire gitti çalışır halde motor indi sekman atmıştı. parçalar takıldı motor toplandı çıkacak diye sevinirken ateşleme yapmıyor dediler her şeyi denemişler pc ye bağlatmışlar ilk önce beyin arızalı dediler sonra sağlam çıktı dediler. ne ettiysek olmadı galiba rolanti sensörü arızalı dediler. Ama oda mechul şimdi o parçayı almam lazım fakat sizce neden olabilir.

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ateşleme yapmıyor
« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2009, 18:36:35 »
o servis ne servisi acaba? :) kompresyon testi falan yapmışlar mı önce oradan başlayalım... bir de acaba siz yanlış anlamış olabilir misiniz rölanti sensörünü? onunla ateşleme yapmamasının ne alakası varmış? :) forumda nakres nickli bir arkadaş var kendisi usta, o yardımcı olur tahminimce. bana mantıksız geldi rölanti sensöründe kusur bulmaları... zaten beyin arızalı diyip sonra arızalı değilmiş demeleri ayrı bir olay :) :)

Çevrimdışı SoKaKSaNaTi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Ekim 2009, 23:21:42 »
Valla bana araba ateşleme yapmıyor dediler.  Aracı verirken söyledim toplayabilirmisiniz dedim. toplarız dediler. çünki gti lere bakınca kapudu açınca insanın gözü korkuyor. bende bi sorayım dedim tereddütsüz toplarız dediler. şimdi yok ateşleme yapmıyor falan fıstık araba 2 aydır aynı tamircide nerdeyse bıktım valla arabam olduğunu unuttum nerdeyse. Yardım lütfennn

Çevrimdışı SoKaKSaNaTi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2009, 23:22:47 »
telefonumuda vereyim  0 5452606094

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Ekim 2009, 23:49:35 »
kardeş geçmiş olsun,umarım sorun en kısa zamanda hallolur keşke en baştan yetkili servise gitseydin

Çevrimdışı SoKaKSaNaTi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Ekim 2009, 00:04:24 »
yetkili servis başaran var birde eminoto başarana gitmedim uzak biraz eminoto var fakat adamlar gti katmıyor dükkana bir yerini yapsak başka yeri bozuluyor diye korkuyorlarmış

Çevrimdışı SoKaKSaNaTi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Ekim 2009, 00:04:55 »
yani anlayacağın alışmışlar makinaya bağlayıp arıza bulmaya sıfır araba arıyorlar yapacak
araba çıksa karlığıda alacam çam krikosunuda ama çıkmadı gitti lanet olası  biride şu dört kapı tek kapı cam kriko ve motoru uyuyormu onu bi mantıklı anlatsa 75 tl yan sanayi kapı krikosu
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2009, 00:06:01 Gönderen: SoKaKSaNaTi »

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Ekim 2009, 00:49:57 »
krank okuyucusunu kontrol ettolermi kardes eger arizaliysa disbretore elektrik gelmez

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Ekim 2009, 05:10:20 »
yani anlayacağın alışmışlar makinaya bağlayıp arıza bulmaya sıfır araba arıyorlar yapacak
araba çıksa karlığıda alacam çam krikosunuda ama çıkmadı gitti lanet olası  biride şu dört kapı tek kapı cam kriko ve motoru uyuyormu onu bi mantıklı anlatsa 75 tl yan sanayi kapı krikosu

Onu bende bilemiyecem,sonuçta kapıların boyu farklı olduğu için motorda farklı olabilir.Yine de motor yanmadı ise tamir edilebiliyor.

Çevrimdışı G.T.I

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 21 Ekim 2009, 19:53:26 »
arkadaşlar benim araç tamire gitti çalışır halde motor indi sekman atmıştı. parçalar takıldı motor toplandı çıkacak diye sevinirken ateşleme yapmıyor dediler her şeyi denemişler pc ye bağlatmışlar ilk önce beyin arızalı dediler sonra sağlam çıktı dediler. ne ettiysek olmadı galiba rolanti sensörü arızalı dediler. Ama oda mechul şimdi o parçayı almam lazım fakat sizce neden olabilir.

geçmiş olsun.Rölanti valfi olamaz benimkide arızalı ancak ateşlemeye engel değil. muhtemelen elektrik tesisatında hata var.elektrikçi  kontaktan aküye kablo çekerek saşe var mı yok mu multimetre ile  bulabilir.ateşleme yoksa distribütöre akım gelmiyor. bobin bağlantısını yine aküden kablo çekerek deydirerek  bakın kıvılcım var mı varsa bobinde sonra sorun, yoksa bobin öncesi, ac dc akım çevirici bozulmuş olabilir.yada kontaktan kaynaklanıyor olabilir yada egzantrik okuyucudan, sıraları değişir.(egzantriklerden birinde ufak bi çentik var ama ateşlemeye engel olacağını sanmıyorum???) yada   bazen olabiliyor marş dinamosuna baksınlar. aklıma gelenler.daha uzatmayım bilen arkadaşlara ayıp olmasın. inşallah çözersiniz
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2009, 20:05:21 Gönderen: 06GH877 »

Çevrimdışı SoKaKSaNaTi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Kasım 2009, 00:46:21 »
Bana verilen parça krank okuma sensörü  bulamadım gitti nerede bulabilirim demiyecem bulunduğu yer varmı onu sorayım çünki ben anraka ostimde çok arattırdım parçayı gönderip hala ses yok 345 TL dedi biri ama ankaradan çok pahalı geldi  çünki bir sitede 36 TL olarak gördüm oda temin edemiyoruz dedi.
Parca kodu :   037906433C    Krank okuma sensörü bulabilen varsa beni arasın 0545 260 60 94   3 Aydır tamirde yatıyor araba 1 parça için  bu arabaların parçası bulunmuyor valla
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2009, 00:46:57 Gönderen: SoKaKSaNaTi »

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 27 Kasım 2009, 01:06:28 »
bılıorum kardes senın malzemeyı sık sık aranıo we senın ıcın oldugunu bılıorum tum vw ısı yapanların haberı var senden:)

Çevrimdışı SoKaKSaNaTi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 27 Kasım 2009, 01:10:55 »
Valla sorma aramadık yer koymadım :) olmazsa izmire geçecem  doya doya arabaya binemedim bu benim arabam diyemiyorum sanayide görünce sanki emanet gibi duruyor gözümde artık gına geldi
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2009, 01:11:45 Gönderen: SoKaKSaNaTi »

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 27 Kasım 2009, 19:41:10 »
bende aynı sorunla karşı karşıya kaldım ama kendim çözdöm disrübütötre giren soketlerden birinde temassızlık vardı kontrol et istersen