Gönderen Konu: AKÜ-ŞANZIMAN-HIZLANMA SORUNUM VAR?  (Okunma sayısı 3301 defa)

Çevrimdışı laik81

• Profili Görüntüle
AKÜ-ŞANZIMAN-HIZLANMA SORUNUM VAR?
« : 23 Nisan 2010, 01:30:05 »
Herkese Selam
Arkadaşlar, arabamı (96 model gti 150 hp) bir hafta oluyor alalı, hiç bi yerede göstermedim henüz... Arabacılığı bilirim önceleri her sesi aksaklığı kafaya takar o usta bu usta dolaşırdım...:) Fakat artık gittiği yere kadar diyorum...
Ama yine dayanamıyorum hiç değilse sıkıntılarım hakkında sizlerden fikir ve görüşlerinizi almak istiyorum;
1-) İlk marjları biraz geç alıyor bazen iki yada üç letiyor ama bence bu akünün zayıflığından yapıyor gibi geliyor bana sorum şu; Bu model araçların orjinal akü leri kaç amper gücündedir? Kuru-yaş ve marka olarak hangisini tavsiye edersiniz?
2-) Vites geçişleri oldukça kemikli, çok nadirde olsa geçiş sorunları yaşıyorum ama resmen şansıman dişlilerini elimle hissediyorum sorunum ne olabilir acaba?
3-) Debriyaj yukarda kavrıyor malum bunu paylaşımlarınızdan öğrendim, iyi ama kavramada bi sarsıntı var rölanti benzinli olamsına rağmen düşüyor düzensiz biraz?
4-) Birde en önemlisi her zaman aynı şekilde hızlanmıyor.. Çoğu zaman daha fazla gaza yüklenince kendine geliyormuş gibi geliyor? Yani anlayamadığım sanki bi noktadan sonra turbo vs buna benzer bi güç kendini hissettiriyor anca... Mesela aracın gidişinde gaz pedalının yukarsında yaptığım küçük yüklenmelerin hiç bi faydası olmuyor... sizce bu durum normalmidir? ya da başka nedir?

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Ynt: AKÜ-ŞANZIMAN-HIZLANMA SORUNUM VAR?
« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2010, 14:40:14 »
Araban hayırlı olsun:

1- marş motorunu döndürecek kadar akün varsa aküde bir problem yok ama azalmış olabilir tabi. yalnız motorunun çalışmaması ateşleme sistemlerinin vaktinin dolmuş olabileceğini gösteriyor (buji-kabloları vs.)
2-Şanzıman yağına bir baktır.
3-Baskı balata ayarsız veya bitmiştir.
4-yani Benim golf 1.6 8v otomatik şanzıman + LPG ben öyle bir hızlanma beklemiyorum longta koyuyorum ama:).. senin sorunun yukarıdakiler ile bağlantılı olabilir. sonuçta 150 bg bir güç var altında beklentilerin fazla tabi sende optimal bir sürüş beklemek imkansız olur:)
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı laik81

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2010, 22:46:24 »
Yanıt için teşekkür ederim dostum,
bu gün baktırdım aküdenmidir diye... evet dediğin gibi ateşleme sisteminden dedi usta, yarın bi götürücem... yalnız akün 60 amper ve eskimiş dedi en az 72 amper koymalısın dedi... bende orginali nedir onu merak ediyorum aslında malum yüksek amper akü takmak marifet değil en nihayetinde şarj olma gücüne nispettir ömrü...
Ama sanırım topyekün bi bakıma sokmak gerecek anlaşılan...
Acaba diyorum bildiğim bi usta var golf delisi, hakkıyla yapar işinide, servisten pek te aşağı kalmaz fiyat konusunda... Serviste ne fiyat çeker şimdi hiç bi fikrim yok...
Bakalım artık...

Çevrimdışı Halil_50

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2010, 00:13:10 »
rolanti düşüşleri için kelebek boğazını temizle bndede aynı sorun vardı şimdi saat gibi hiç bi sorun kalmadı

Çevrimdışı 10-UR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Nisan 2010, 08:47:00 »
1-)aküne ve bujilerine bi baktır
2-)o sorun biraz bndede var gibi ama şanzıman yağım tamam bi çok kişi kronik dedi.
3-)baskıda bı sorun olablır
4-)gaz pedalında bnmde bosluk var, ayar yaptırmamız gerek..:D
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza.

Çevrimdışı laik81

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Nisan 2010, 10:02:39 »
CEvaplar için teşekkürler arkadaşalar...

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #6 : 24 Nisan 2010, 14:54:38 »
Senin için aylar sonra kaputu açtım ve aküme  baktım.. Markası EAS bakım gerektirmeyen kalsiyum akülerden üzerinde de 12 V 60 Ah yazıyordu ben bir problem yaşamıyorum haberin olsun.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı laik81

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Nisan 2010, 22:30:38 »
eyvallah dostum, bende sordum bu gün ustaya 72 de kaldırır 90 da dedi... ama arkas diye bi akü var üzerinde ölçtü, akü sağlam dedi... artık yetmezse değiştiririz bi ara....