Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Acil Yardım  (Okunma sayısı 3942 defa)

Çevrimdışı aircool

• Otomobil
    Golf Mk |||
  • Volkswagen Türkiye
Acil Yardım
« : 05 Aralık 2015, 17:36:28 »
Arkadaşlar herkese selamlar
97 Mk.3 1.6 AFT (Benzinli) sahibiyim.Bir anda oluşan arıza ve motor soğukken özellikle de günün ilk marşında geç çalışıyor.İlk ve ikinci marşta almazken takip eden 3,4'üncü denemelerde rölanti savsaklıyor ve 5.marşta tam çalışıyor.Gün içerisinde motor sıcak veya ılık iken tek marşta alıyor.
Çalıştıktan sonra herhangi bir sorun yok rölanti ve hararet normal seyrinde.
Şüphelerim yakıt pompası ve boğaz kelebeği üzerine.
Sorunu çözmek için arabamı fazla kurcalatmak istemiyorum
Böyle bir durumla karşılaşan ve tamir,tadilatını yapmış arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.Herkese iyi çalışmalar dilerim

Ynt: Acil Yardım
« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2015, 17:09:01 »
Aklıma gelen farklı çozumler var eğer marşa basarken gaz pompalayınca çalışıyorsa boğaz kelebegin arızalı diyebilirim. Yakıt pompasının olçumleri var ama pek bızulacak bir parça değil bu araçlarda.araba sıcakken kolay çalışıyor diyorsun kesinlikle aküyü deneyebileceğin bir arkadaşın varsa bi değiştirip dene çünkü benim başıma geldi sanayiye gidip ölçtürüyorum iyi çıkıyordu ama araç oraya gidene kadar şarz etmiş oluyordu araç birgun çalışmadı akuyu değiştim o gün bu gündür geç çalışması düzeldi. Bu arada benzinli demişsin araçta lpg varmı ?

Çevrimdışı aircool

• Otomobil
    Golf Mk |||
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #2 : 19 Aralık 2015, 15:00:17 »
Şimdi şöyle;

Her gün ilk çalıştırmada marşa basarken akü'nün gücünde hiç bir eksiklik yok.Marş çok net basıyo fakat ateşleme yada beslemede bi eksiklik olduğunu düşünüyorum çünkü yavaş yavaş çalışıyor.

Ateşleme bobini sorun yapmıştı yenisini taktım,akü varta daha sıfır,bujiler yeni..gidişinde duruşunda hiç bi sıkıntı yok..bilgisayara bağladık onda da hiç bişi çıkmadı.. kafam allak bullak oldu vallahi ustalarda bulamıyo

« Yanıtla #3 : 20 Aralık 2015, 15:55:50 »
Şimdi şöyle;

Her gün ilk çalıştırmada marşa basarken akü'nün gücünde hiç bir eksiklik yok.Marş çok net basıyo fakat ateşleme yada beslemede bi eksiklik olduğunu düşünüyorum çünkü yavaş yavaş çalışıyor.

Ateşleme bobini sorun yapmıştı yenisini taktım,akü varta daha sıfır,bujiler yeni..gidişinde duruşunda hiç bi sıkıntı yok..bilgisayara bağladık onda da hiç bişi çıkmadı.. kafam allak bullak oldu vallahi ustalarda bulamıyo
Araçta lpg varmı lpg varsa enjektor veya regülatör den araç yanma bolumune gaz sızdırıyor bazen bu kaçak çok az oluyor ama uzun sure bekleyince aracı boğuyor sen her marşa bastığında araç belli mıktarda gazı dışarı atıyor biriken gaz bitince de çalışıyor olabilir birde marş dinamosuna bir bakım yaptırsan çok rahatlar araç bu sıkıntıyı birebir yaşayan bir arkadaş olsa daha yardımcı olur aslında ama yınede fikrimi paylaşmak ıstedim
 birde bu sıkıntı başlamadan önce araca bir işlem yaptırdın mı
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2015, 15:57:35 Gönderen: mstfozkn1 »