Gönderen Konu: Açık hava filtreleri hakkında..  (Okunma sayısı 3708 defa)

Çevrimdışı BLaZe_06

• Profili Görüntüle
Açık hava filtreleri hakkında..
« : 11 Mart 2012, 00:14:53 »
Selam arkadaşlar benim 1.6 AFT motor vento'm var.. Bildiğiniz üzere golf 3 lerle çoğu parçası ve özellikleri aynı. Gelecek ay 16" bbs rs1 jant almayı düşünüyorum dolayısıyla çekişten biraz düşecek araba bunu da açık hava filtresiyle biraz olsun çekişini arttırmayı düşünüyorum..

Benim sorum açık hava filtresi takıldığında hava akışmetresi bozuluyor mu? Bozuluyorsa tahminen ne kadar sürede bozulur?
Birde alabileceğimiz ses ne derece olur? cliolarda çok güzel ses alınabiliyor bizim araçtanda alınabilirmi?
marka olarak ne tavsiye edersiniz?

Çevrimdışı Halil_50

• Profili Görüntüle
Ynt: Açık hava filtreleri hakkında..
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2012, 20:21:18 »
ben arabayı alalı 5 sene oldu aldığımdan beri açık filtre kullanıyorum hiç bir sıkıntım olmadı
filtrenin sesi clio'nunki kadar olmayacaktır ama clioyuda aratmaz alacağın ses kesinliklle seni tatmin edecektir  :tamamdir

Çevrimdışı BLaZe_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Mart 2012, 22:16:49 »
ben arabayı alalı 5 sene oldu aldığımdan beri açık filtre kullanıyorum hiç bir sıkıntım olmadı
filtrenin sesi clio'nunki kadar olmayacaktır ama clioyuda aratmaz alacağın ses kesinliklle seni tatmin edecektir  :tamamdir

Peki hangi marka kullanıyorsunuz?

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Mart 2012, 23:25:38 »

k-n yada aem  green simota gibi markalar kullnırsanızz daha az sorun yaşarsınız. aemdry flow 2 en az toz geçiren flitredir işinizi göreblir bölece akışmetreyi bozmamış olursnuz.
Exclusive Garage

Çevrimdışı BLaZe_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Mart 2012, 23:38:54 »
k-n yada aem  green simota gibi markalar kullnırsanızz daha az sorun yaşarsınız. aemdry flow 2 en az toz geçiren flitredir işinizi göreblir bölece akışmetreyi bozmamış olursnuz.

Benim için aracın sağlığıda önemli. bende böyle düşünmüştüm ama uyumlu olmasıda gerekiyor rolantide stop etme vs olmaması lazım. birde araç sıralı sistem lpg li..

Çevrimdışı Halil_50

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Mart 2012, 23:57:51 »
ilk önce yed kullandım sesi iyiydi ama araba boğuluyor gibiydi sonra k&n kullandım gerçekten kaliteli filtreydi ama fazla ses alamadım şimdi ise simota kullanıyorum ses olarakta verim olarakta çok memnunum
eğer imkanın varsa bilalinde dediği gibi aem dryflow kullan

Çevrimdışı BLaZe_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Mart 2012, 00:02:56 »
Almışken bir kere olsun tam olsun diye düşünüyorum ben sadece o yüzden 3 e 5 e bakmıyacağım. sesinde değilim okadar zaten eksozda yeterince ses var :) verim ön planda.. peki sizde stop etme vs gibi sorunlar oldumu birde boyutları önemli diyorlar..

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Mart 2012, 00:07:34 »
verim ön planda olsun istiyorsan bir kere onun çıkışını sis farının oraya vermen lazım, ya da ön tarafta her hangi başka bir yere direk hava alacak çekilde

Çevrimdışı Halil_50

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Mart 2012, 00:12:40 »
Almışken bir kere olsun tam olsun diye düşünüyorum ben sadece o yüzden 3 e 5 e bakmıyacağım. sesinde değilim okadar zaten eksozda yeterince ses var :) verim ön planda.. peki sizde stop etme vs gibi sorunlar oldumu birde boyutları önemli diyorlar..
benim araba hiç stop etme gibi sorunlar olmadı ama bende lpg yok

Çevrimdışı BLaZe_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 12 Mart 2012, 00:33:22 »
verim ön planda olsun istiyorsan bir kere onun çıkışını sis farının oraya vermen lazım, ya da ön tarafta her hangi başka bir yere direk hava alacak çekilde

Sanayideyim bende zaten torna üstüne dükkanımız var :) öyle birşeyler yapmayı düşünüyorum zaten bende ama oraya verince su alırsa eğer o da büyük tehlike oluşturuyor.. motor tarafını izole eder kutunun olduğu yere alttan hava filtresine krom boru çekmeyi düşünüyorum. Hava filtresinin plastik borularıda krom olursa iş tamamdır  :tamamdir