Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ABS Sorunu  (Okunma sayısı 7519 defa)

ABS Sorunu
« : 13 Haziran 2012, 09:50:11 »
Selam Arkadaşlar.
Araçımın ABS laması yanmaya başladı. Servisine götürdügümüzde birşeylere baktılar.
Sonra 2.000. tl ABS nin değişmesi gerektiğini söyledir.
ABS tamiri  yapan yada farklı bir çözüm ile sorunu çözen arkadaşımız oldumu?

Ne Ömerirsiniz?

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
Ynt: ABS Sorunu
« Yanıtla #1 : 13 Haziran 2012, 10:02:32 »
önce sigortasına bak, tekerleklerdeki abs sensörlerini balata temizleyici ile temizle. Eğer bunlar işe yararsa bilgisayardan hata sildirirsin.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #2 : 13 Haziran 2012, 10:11:54 »
önce sigortasına bak, tekerleklerdeki abs sensörlerini balata temizleyici ile temizle. Eğer bunlar işe yararsa bilgisayardan hata sildirirsin.

Sigortasında sorun yok serviste baktılar. Sorun sigortadan değil. ABS nin lambası sürekli yanıyor.

« Yanıtla #3 : 13 Haziran 2012, 11:03:04 »
ABS beynini değiştirmek en en en son ihtimaldir. ABS beyni tamir edilebilir. aynı sorun bende de vardı. 150 tl ye tamir edilebiliyor sorunu ne olursa olsun.  üstelik ABS beynine hangi g..zekalı 2000 TL. istediyse onun önünden de bi daha geçme. çıkması 300-400 liraya bulunabilir ki sende buna ihtiyaç ta yok bence. tamir ettir. 
ELEŞTİRİ, GİZLİ HAYRANLIKTIR....

« Yanıtla #4 : 13 Haziran 2012, 11:29:01 »
ABS beynini değiştirmek en en en son ihtimaldir. ABS beyni tamir edilebilir. aynı sorun bende de vardı. 150 tl ye tamir edilebiliyor sorunu ne olursa olsun.  üstelik ABS beynine hangi g..zekalı 2000 TL. istediyse onun önünden de bi daha geçme. çıkması 300-400 liraya bulunabilir ki sende buna ihtiyaç ta yok bence. tamir ettir. 

Anladım Yetkili servis 2.000 tl dedi. Burdaki servis le sıkıntılarım var zaten de. Torpito Kili icin bir tartışma oldu. 2000 model önceki araçlara parça getirmiyoruz dediler bende vw türkiyeye mail attım sorasında parçayı değiştiler vs. o yüzden yetkili servis e pek güvenmiyorum ama daha iyisini de bulmayaınca sorun cözülmüyor.Ankaraya gelmeyi planlıyorum yakın zamanda. Oraya geldigimde göstericem artık iyi bir ustaya. Kimi önerirsin? sen nerde yaptırmıştın? yada Cıkmasını nerde bulurum?

« Yanıtla #5 : 13 Haziran 2012, 11:31:36 »
şaşmaz da   Aydınlar VW de Bülent ustayı gör. kesin çözüm  çıkmaya gerek kalmaz.  %99 tamir edilir. :tamamdir

« Yanıtla #6 : 13 Haziran 2012, 11:52:25 »
şaşmaz da   Aydınlar VW de Bülent ustayı gör. kesin çözüm  çıkmaya gerek kalmaz.  %99 tamir edilir. :tamamdir

Çok sağol...
Gelicem zaman yazarım adres bilgisi telefon bilgisi vs alırım.Ankaranın yabancısı oluca bulmak cok güç oluyor.

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #7 : 13 Haziran 2012, 12:06:46 »

söküp yollasak halledermi ?

« Yanıtla #8 : 13 Haziran 2012, 12:10:59 »
söküp yollasak halledermi ?

Bende düşündüm fakat farklı sorunlar varsa onara da bakar. Ayrıca yolum düşecek nasip olursa Ankara'ya. Daha önceden de Tamir görmüş ABS inşallah tamir edilir. çok faydalı bir özellik.

« Yanıtla #9 : 13 Haziran 2012, 12:24:35 »
sensörlerden kaynaklı bir problem de olabilir. o yüzden tam bakmak daha sağlıklı olur.

« Yanıtla #10 : 14 Haziran 2012, 02:49:36 »
Anladım Yetkili servis 2.000 tl dedi. Burdaki servis le sıkıntılarım var zaten de. Torpito Kili icin bir tartışma oldu. 2000 model önceki araçlara parça getirmiyoruz dediler bende vw türkiyeye mail attım sorasında parçayı değiştiler vs. o yüzden yetkili servis e pek güvenmiyorum ama daha iyisini de bulmayaınca sorun cözülmüyor.Ankaraya gelmeyi planlıyorum yakın zamanda. Oraya geldigimde göstericem artık iyi bir ustaya. Kimi önerirsin? sen nerde yaptırmıştın? yada Cıkmasını nerde bulurum?
hakan bey ANKARA ya geleceğinizden bahsetmişsin buraya gelecekseniz şu vereceğim link de bir bakın derim bu link de adaşını ulan bir usta var ben gidip tanışmış değilim ama siteeki yardımlarına bakınca iyi bir arkadaşa benziyor önce linkde bir dolan sonra kendin karar verirsin adresi falan yazıyor kolay gelsin  
http://forum.donanimhaber.com/m_28262613/tm.htm
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2012, 02:54:03 Gönderen: gezgin0680 »

« Yanıtla #11 : 14 Haziran 2012, 15:09:39 »
hakan bey ANKARA ya geleceğinizden bahsetmişsin buraya gelecekseniz şu vereceğim link de bir bakın derim bu link de adaşını ulan bir usta var ben gidip tanışmış değilim ama siteeki yardımlarına bakınca iyi bir arkadaşa benziyor önce linkde bir dolan sonra kendin karar verirsin adresi falan yazıyor kolay gelsin 
http://forum.donanimhaber.com/m_28262613/tm.htm

teşekkürler
Siteye bir göz gezdirrim. Ankaraya geldigimde bakıcam duruma göre
Nasıl olur bilemiyorum. Yaptıracam nasip olursa. Kime yaptırırım ozaman belli olucak
Arastırıyorum ama

« Yanıtla #12 : 11 Temmuz 2012, 10:27:41 »
merhabalar
arkadaşlar benim araçtada absde problem vardı.çalışmıyordu,aydınlar vw bülent ustaya gösterdim.ön sağ sensörün kablosu kopmuş.sağolsun bülent usta kabloyu söktü tamir edip taktı ve çalıştı ancak bu seferde sağ arka abs sensörü hata vermeye başladı.abs yine devre dışı,sensörü değiştirdik yenisi ile araç yeni sensörü görmedi orjinal sorunlu olanı takıyoruz bazen okuyor bazen okumuyor. abs beni çıldırttı arkadaşlar.orjinal yedek parça mı ne istiyor anlamadım. tavsiyesi olan arkadaşların yorum yaparsanız çok memnun olacağım.

« Yanıtla #13 : 05 Ekim 2012, 15:11:27 »
merhaba
uzun zamandır arasıra sönen abs ışığını en sonunda abs beynini tamir ettirdikten sonra söndürdüm. ankarada uraz oto hakan bey sağolsun sorunumu yaklaşık 2-3 saatte çözdü.