Gönderen Konu: 97 Golf mk3 GTI 4 kapı  (Okunma sayısı 18896 defa)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Ynt: 97 Golf mk3 GTI 4 kapı
« Yanıtla #14 : 04 Haziran 2014, 16:13:21 »
mk3 golf GTI alınacaksa 97 model
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı enginb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 04 Haziran 2014, 19:54:33 »

97 moller Special Editionlarda
Eğer dört kapı ise 4 cam otomatik, GTI Body kit (Arka cam spoileri, Çamurluk dodikleri, Kalın kapı çıtaları, yan marşpiyeller), Elektirikli ayna, Kilit difransiyel, 2000 cc 150 bg AFB motor, 4 Disk fren, ABS, Klima analog, Siyah arka stoplar, Ön sis farı, GTI vites topuzu, Beyaz Spor kadran ve yol bilgisayarı (Anlık tüketim, motor sıcaklığı, gidilen mesafe, ortalama yakıt vs. )
Ama herşeyden önce ABF motorun vermiş olduğu zevk.

96 modellerde sunroof ve deri koltuk hatta climatronik bile gördüm ama 97 modelin duruşu gidişi bir başka.

teşekkür ediyorum görmek için gittiğim araçlarda bunlara dikkat edicem

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 05 Haziran 2014, 00:46:44 »
96 ve 97 nin beyni aynıdır. 95 altındakiler farklıdır. yani 96 lar edition geçer 97 ler limited edition. 96 lar da deri döşeme var 97 de yok 97 de vites topuzu mis 96 da değil :d

bende 97 edition vardı 99 dan beri bizde olan araba hiç sorun çıkarmadı ama geçen satılıktagördüm patates olmuş araba :(
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı mehmetk

• MK3 Gti konya 42 he 297
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 05 Haziran 2014, 10:24:58 »
96 ve 97 nin beyni aynıdır. 95 altındakiler farklıdır. yani 96 lar edition geçer 97 ler limited edition. 96 lar da deri döşeme var 97 de yok 97 de vites topuzu mis 96 da değil :d

bende 97 edition vardı 99 dan beri bizde olan araba hiç sorun çıkarmadı ama geçen satılıktagördüm patates olmuş araba :(

hemde ne patates olmuş süleyman ;)

forumda soru soran arkdasıma tavsiyemdir, 96 97 den başkasını alma çok fark var :)

benim arabada söyle bir özellik var su fiskiyelerim bile ısıtmalı :)
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2014, 10:28:09 Gönderen: mehmetk »
it ürür kervan yürür...

Çevrimdışı enginb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 05 Haziran 2014, 10:39:32 »

hemde ne patates olmuş süleyman ;)

forumda soru soran arkdasıma tavsiyemdir, 96 97 den başkasını alma çok fark var :)

benim arabada söyle bir özellik var su fiskiyelerim bile ısıtmalı :)

standart donanım mı hepsinde var mı yoksa opsiyonel midir?

Çevrimdışı mehmetk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 05 Haziran 2014, 11:25:48 »
bilmiyorum ilk benim arabada gördük arkadaşla hatta çalmışlar sistemini baska bir mk3 ün kaputundan vermişti bana ama sistemi mevcuttu...

GTI 96 97 de özellikler şu şekilde sıralayabiliriz aslında diğer golf 3 lerden farklı olarak

kilitli difransiyel ( ancak makinaya bagladıgında anlayabilirsin abs / eds yazısı cıkmalı beyin girişinde )
beyaz kadran ( limited )
gti vites topuzu ( limited)
kapı eşikleri gti yazısı ( limited)
deri döşeme yada kareli gti logolu kumaş döşeme
koltuk ısıtma ( 96 model golf 3 te var )
yol bilgisayarı
ayarlanabilir kısılabilir far
çift airbag (koltuklarda olanıda gördüm)
ayarlanabilir koltuk + ayarlanabilir direksiyon
immobilizer
kırmızı emniyet kemeri (2e)
kapı ışıkları bir çok golfte gördüm
ısıtmalı aynalar + arka cam rezitanzlı ( limited ve 96 larda gördüm )
elektrikli camlar 96'larda ön iki cam genellikle limitedlerde 4 cam otomatik + comfort
deri dikişli direksiyon limitedlerde çıkıyor genellikle 96 larda'da gördüm
edition jantları limitedlerde cıkıyor 5x100 x 16

+ olarak kol dayama amerikan versiyonda orta bardaklık amerikan versiyonda cıkıyor bunları bulmak çokta zor değil..

golf 3 gti lerde kronik sorun yada basli basına bir sorun yoktur,ustasını bulmak ve arabadan anlayanı bulmak yeterlidir,
kolay kolay arıza yapmaz dağa taşa kuma suya sürülebilir asla yolda bırakmaz yola cıktımı bana yol verin der kilitli difransiyel oldugu için
sağ teker sol tekere güç iletimi yaptıgından mantık olarak yokuşlarda gücünü hissedebilirsin,kolay kolay beyin bozmaz enjeksiyonları benzin akıtmaz, ustalar ne söylerse yanlış söyler,en iyisini vag com söyler, 7 senedir biniyorum senelik harcamalarım olmuştur çok memmunum asla yolda bırakmadı 15 sene daha binmeyi düşünüyorum çünkü özellikleri ile dolu bir araba,km'de 270 280 TL yakar uzun yolda koklar tüp ışıgı hiç ikiye düşmez şüphede kalırsın bi yanlıslıkmı var diye + olarak headers ve chip uygulanabilir,açık yada kapalı k&n filtresi olabilir arabaya hissedilebilir güç katar.. bildiklerim bu kadar faydalı olursa ne mutlu bize. :)

eksiğim olduysa bilen bir arkadaş tamamlayabilir...
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2014, 11:29:12 Gönderen: mehmetk »
it ürür kervan yürür...

Çevrimdışı mehmetk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 05 Haziran 2014, 11:29:59 »
+ klima ve sunroof unuttum  ;D
it ürür kervan yürür...

Çevrimdışı enginb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 05 Haziran 2014, 11:36:40 »
bilmiyorum ilk benim arabada gördük arkadaşla hatta çalmışlar sistemini baska bir mk3 ün kaputundan vermişti bana ama sistemi mevcuttu...

GTI 96 97 de özellikler şu şekilde sıralayabiliriz aslında diğer golf 3 lerden farklı olarak

kilitli difransiyel ( ancak makinaya bagladıgında anlayabilirsin abs / eds yazısı cıkmalı beyin girişinde )
beyaz kadran ( limited )
gti vites topuzu ( limited)
kapı eşikleri gti yazısı ( limited)
deri döşeme yada kareli gti logolu kumaş döşeme
koltuk ısıtma ( 96 model golf 3 te var )
yol bilgisayarı
ayarlanabilir kısılabilir far
çift airbag (koltuklarda olanıda gördüm)
ayarlanabilir koltuk + ayarlanabilir direksiyon
immobilizer
kırmızı emniyet kemeri (2e)
kapı ışıkları bir çok golfte gördüm
ısıtmalı aynalar + arka cam rezitanzlı ( limited ve 96 larda gördüm )
elektrikli camlar 96'larda ön iki cam genellikle limitedlerde 4 cam otomatik + comfort
deri dikişli direksiyon limitedlerde çıkıyor genellikle 96 larda'da gördüm
edition jantları limitedlerde cıkıyor 5x100 x 16

+ olarak kol dayama amerikan versiyonda orta bardaklık amerikan versiyonda cıkıyor bunları bulmak çokta zor değil..

golf 3 gti lerde kronik sorun yada basli basına bir sorun yoktur,ustasını bulmak ve arabadan anlayanı bulmak yeterlidir,
kolay kolay arıza yapmaz dağa taşa kuma suya sürülebilir asla yolda bırakmaz yola cıktımı bana yol verin der kilitli difransiyel oldugu için
sağ teker sol tekere güç iletimi yaptıgından mantık olarak yokuşlarda gücünü hissedebilirsin,kolay kolay beyin bozmaz enjeksiyonları benzin akıtmaz, ustalar ne söylerse yanlış söyler,en iyisini vag com söyler, 7 senedir biniyorum senelik harcamalarım olmuştur çok memmunum asla yolda bırakmadı 15 sene daha binmeyi düşünüyorum çünkü özellikleri ile dolu bir araba,km'de 270 280 TL yakar uzun yolda koklar tüp ışıgı hiç ikiye düşmez şüphede kalırsın bi yanlıslıkmı var diye + olarak headers ve chip uygulanabilir,açık yada kapalı k&n filtresi olabilir arabaya hissedilebilir güç katar.. bildiklerim bu kadar faydalı olursa ne mutlu bize. :)

eksiğim olduysa bilen bir arkadaş tamamlayabilir...

çok çok çok teşekkür ederim almadan bu kadar bilgiye sahip olmak kadar güzel bir şey yok bunu söylemeliyim ayrıca alırken bunlara dikkat ederek gerçek mk3 gti limited edition ı bulacağıma inanıyorum.
yorum yapan bildiklerini paylaşan bütün forum üyelerine teşekkür ederim sizler olmasanız doğru ve bu kadar çok bilgiyi bulamazdım minnettarım herkese

Çevrimdışı enginb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 05 Haziran 2014, 11:50:30 »
Birde size aldıktan sonra fikirlerimden bahsetmek isterim.
*97 gti da olan herşey bulunacak eksikse tamamlanacak.
*uygun bütçe ve zaman olduğunda motor tamamen parçalanıp tinerle yıkanacak emin ellerde.
*headers, kat iptali,büyük boru orta ve son susturucu el yapımı eksoz.
*orjinal yuvalarına uyacak kristal ses veren muzik sistemi.
*vag com ile selamlama folow me home gibi bir sürü açılabilen tüm özellikler açılacak.
*aracın boyasına göre tekrar boyama ve sonrasında boya koruma yapılıp seffar kaplama yapılacak (çiziklere karşı koruma).
*değiştirebildiğim bütün parçaları performanslı ve golf 3 e uyacak parçalarla değiştirmek. (hava, yağ, filitreleri, triger, brembo disk ve balatarı vb.)
*özel yazılım (bulabildiğim en iyi ve motoru yormayan ömrünü uzatacak performanstan ödün vermeyecek bir yazılım)
*yine yeterli bütçe olduğunda ön düzen ve elektrik aksamını yenileme.
*bazı iç ve dış aksamda zevkime göre ufak tefek değişiklikler (plazma kadran, mk ıv ön farları, ledli stoplar, sıcak ve güzel bir ambans oluşturacak iç aydınlatma, koltuk arkası tv vb.)
*invertör
şuan aklımda olan birkaç plan maddi durumum el verdiğince yapmak istiyorum aldıktan sonra da eklemek isteyeceğim birşürü şey çıkacağına eminim.

Çevrimdışı enginb

• Profili Görüntüle
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2014, 23:56:41 Gönderen: enginb »

Çevrimdışı enginb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 08 Haziran 2014, 12:40:03 »

düşünceleriniz?

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı enginb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 08 Haziran 2014, 19:32:30 »
ikinci ve sonuncu ilan daha düzgün gibi..

teşşekkür ederim yardımınız için.  :)

Çevrimdışı a.emre

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Volkswagen Golf Mk3 Sport '97
« Yanıtla #27 : 12 Haziran 2014, 17:45:35 »
Son durum nedir? Karar verebildiniz mi?
Hayal edebilirseniz, gerçekleştirebilirsiniz..
-Alex de Souza-