Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: yardım  (Okunma sayısı 3739 defa)

yardım
« : 08 Kasım 2014, 20:05:33 »
Merhaba Arkadaşlar..Golf  2  td  91 model aracımın km dişlisi(şanzımanın içersindeki) yeni almama rağmen  sıyırıyor..ve km hız göstergem çalışmıyor.Parçayı aldığım kişi kaç diş olduğunu soruyo, sıyırmasının sebebini tam oturmamasından kaynaklandığını söylüyor..acaba aracıma uygun olanı kaç diş olmalı  ona göre siparişimi wereyim..tşk.

Çevrimdışı shark55

• Otomobil
    Golf 3 ABF
  • Nokta Kadar Menfaat İçin, Zerre Kadar Eğilme...
Ynt: yardım
« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2014, 17:17:36 »
km telini ucuna bi sekman kes  tak sonra onu kilometre dişlisinin içine oturt  ondan sonra yerine tak eğer telden sıyrılırsa her defasında o dişli yerinden çıkıp şanzımanın dişlileri arasında parçalanacak sorunun çözümü basit yani  en kolay yöntem de dişlinin içine oturacak bi yaydan bi parça keserek sekaman yapman kolay gelsin
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2014, 17:18:01 Gönderen: shark55 »

« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2014, 20:41:19 »
 Kardeş çok sağolasın..aynen yazdıklarını ustama okutturayım..3 defa  dişli aldım..her defasında  sıyırdı.. güzel anlatımın için teşekürlerrr.. :sevgi:

« Yanıtla #3 : 12 Kasım 2014, 07:59:49 »
benim km dislisi de  sanzımanın içersine düstü bi sorun teskil edermi

Çevrimdışı shark55

• Otomobil
    Golf 3 ABF
« Yanıtla #4 : 12 Kasım 2014, 16:52:35 »
benim km dislisi de  sanzımanın içersine düstü bi sorun teskil edermi
kendi golf 1 imin şanzımanından 2 tane fazlalık çıkartmıştım :) herhangi bi sorunda yaratmıyordu 

Çevrimdışı shark55

• Otomobil
    Golf 3 ABF
« Yanıtla #5 : 12 Kasım 2014, 16:53:17 »
Kardeş çok sağolasın..aynen yazdıklarını ustama okutturayım..3 defa  dişli aldım..her defasında  sıyırdı.. güzel anlatımın için teşekürlerrr.. :sevgi:
sende sağol inşallah çözersin sorununu

« Yanıtla #6 : 23 Kasım 2014, 01:32:17 »
sıyırıyorsa km teli yada km saati dönmekte sıkıntı çekiyordur. km telin
in içine motor yağı ile yağla olmassa teli değiştir bir de km teli çok fazla eğik olmasın . km dişlisinide tekin ucuna iyi yaapıştırıcı ile yapıştır