Gönderen Konu: Yanık kokusu...  (Okunma sayısı 10472 defa)

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
Yanık kokusu...
« : 19 Aralık 2010, 14:39:06 »
    Kaleriferi çalıştırdığımda neden yanık kokusu geliyor ? Radyatörü yeni değiştirdim,kalerifer radyatörünü de aracı satın aldığım kişi değiştirmiş.(aracı aldığımdan bu yana bu koku var ) Yani sonuç olarak kalerifer sorunsuz olarak çalışması gerekmiyor mu ? Bu arada sıcak da üflemiyor,ılık üflüyor ,yoksa ben mi çok pipirikliyim ? Sıcak üflemesi gerekmiyormu ? Arabanın içi hamam gibi olması gerekmiyormu ? ( termostat da çalışıyor çünkü hararet göstergesi bozuk değil , araba ısınınca gösterge yükseliyor )

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yanık kokusu...
« Yanıtla #1 : 19 Aralık 2010, 18:56:27 »
Kalorifer ısıtmıyorsa kalorifer peteğin tıkalı olabilir abi peteği değiştirdim demişsin ama değiştirdikten sonra hortumlarda pas falan varsa yine tıkanma yapar antifreez kullansan biraz daha etkisi olur  ;)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Aralık 2010, 19:23:31 »
      Isıtıyor ısıtmasına ama sıcak hava üflemiyor,yani sıcak üflese daha çabuk ve daha iyi ısıtacak bilmiyorum belkide herşey normal,ben yeni arabalarla kıyasladığımdandır belki.Başka bir golf 2 kaleriferi ile kıyaslama yapmak lazım.Radyatörde 3 lt antifiriz var.
      Sizin araçlarınızdan sıcak üflüyormu ? Yoksa benimki gibi ılık mı ?

Çevrimdışı Holigan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Aralık 2010, 19:34:38 »
Kaleüfer peteginde problem vardır, görmek gerekiyor.
Şαire sormuşlαr:"Giden midir terkeden,yoksα kαlαn mı?"Şαir der ki;"Kαlαn gidenin gitmesine ses çıkαrmıyorsα,çoktαn terketmiştir.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #4 : 19 Aralık 2010, 20:02:14 »
Benim aracımdada termostat yok ama motor ısındıktan sonra hamam gibi yapıyor içerisini. Senin ya petek tıkalı yada borular.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Aralık 2010, 20:33:12 »
peki ılık mı üflüyor yok sıcak mı ? yani hamam gibi derken göreceli ya bu iş , acaba diyorum benim araç normal de olabilir,ama babamda fabya var mesela,onun kaleriferi çok sıcak üflüyor , baya bi sıcak ,ama benim golf öyle değil , ılık üflüyor , sıcak değil.Yani şöyle olması gerekmiyormu,motor iyice ısındıktan sonra kaleriferi son konumda çalıştırdığımda baya bi sıcak olması gerekiyor değilmi ve çok sıcak üflemesi gerekiyor ??? ben böyle düşünüyorum,doğrumu düşünüyorum yoksa bu eski araba , o kadar beklememek mi gerekiyor?

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Aralık 2010, 20:35:37 »
 Yola çıktığımda kaloriferi kapatıp cam açtığım oluyor. Motor sıcaklığı normale geldimi kaloriferi full açamıyorum yoksa çıplak durmam lazım.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Aralık 2010, 20:38:19 »
şimdi anlaşıldı  :) demek ki yeni araba gibi ısıtıyor ... benim kaleriferde bir sorun var o zaman.Ve yanık kokusunu merak ediyorum.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Aralık 2010, 20:48:49 »
 Yanık kokusunun sebebi kalorifer fanından geliyor olabilir.

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 19 Aralık 2010, 20:51:42 »
arabayı aldığım adama sordum bu koku nedir diye,kaleriferden geliyor radyatörü değiştirdim ondandır dedi.fandan geliyorsa nedir problem yaratırmı ? zararı varmıdır,merak ediyorum

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 19 Aralık 2010, 21:01:03 »
Yanık kokusu farklı bişey sıfır takılan radyatörden çıkan koku başka şey hem kalorifer radyatörü değişmeişki neden ordan koku yapsın.. Bence kalorifer motorun son ömürleri yaşıyor yanık kokusu ondandır..

Kaloriferin ısıtmıyor zaten bence bir oto elektirikçisine göster 40tl sıfır petek onu değişin bu sırada motorunuda kontrol edin.

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 19 Aralık 2010, 21:10:45 »
 birşey daha öğreneceğim galiba,ben 0 radyatör taktırdım , ondan koku gelir gibi oldu sanki ,yani geliyor , ön kaputun önlerinde, ve kalerifer radyatörü de 0 mış , benden önceki sahibi yeni değilştirmiş, yani hem normal büyük su radyatörü hem de kalerifer radyatörü değişmiş durumda şuan ...

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 19 Aralık 2010, 21:22:22 »
 Hocam burdan bu işin içinden çıkamayız o bölgenin işten anlayan biri tarafından incelenmesi lazım.

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 19 Aralık 2010, 21:27:33 »
tamam teşekkür ederim