Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Fazla yağ  (Okunma sayısı 6067 defa)

Fazla yağ
« : 30 Ekim 2007, 11:24:16 »
 golf ıı aracımın eski sahibi aracın yağını kontrol etmemi söylemişti yağı az olabilir demişti bende riske atmamak için yağına baktım az yağ kalmıstı 2 litrelik bir yağ ilavesi yaptım daha sonra da motoru çalıştırdım biraz rolantide çalıştı ertesi gün Ankara dan Polatlıya yola çıktık yaklaşık 20 25 km den sonra motor gaz yememeye başladı akşam vakti ve pazar günü olunca o şekilde devam ettik polatlıya geldiğimiz zaman karbüratörü açtım içi yağ dolmuş tu filtreyi biraz temizledik aracı karbüratör açık şekilde çalıştırdık  rolantide çalıştırıp gaza bastığımız zamanda karbüratör kısmındaki delikten yağ fişkırttı o şekilde bir kaç gaza devirli basıp içindeki yağı boşaltabildik sonra en yakın benzin ist.filtre temizliği ve vakumla yağ boşaltması yapıldıktan sonra araç kendine geldi demekki fazla yağ konulunca bir yerden motor yağı boşaltıyormuş ayrıca araca fazla yağ koymak motoruda yorarmış tabi bazı şeyleri yaşamak gerekir öğrenebilmek için...
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2007, 15:08:22 Gönderen: akgün »
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Ynt: Fazla yağ
« Yanıtla #1 : 30 Ekim 2007, 18:18:50 »
Tabiki. Azı olduğu kadar,fazlası da zarar.

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
« Yanıtla #2 : 30 Ekim 2007, 20:00:12 »
iboya katılıyorum :tamamdir

« Yanıtla #3 : 31 Ekim 2007, 09:51:14 »
bende size katılıyorum valla
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE