Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: vites problemleri  (Okunma sayısı 10111 defa)

vites problemleri
« : 18 Aralık 2014, 08:53:00 »
slm değerli form üyeleri bugüne kadar hiç bir problemi olmayan aracımız  da MK2 kasa jettamız da 5 vites son zamanlarda set geçmeye ve ve sonrasında dün akşam itibarı ile kayboldu(5 yeri 3 geçiyor) kendimce bakındığım uzun kısa bulucu kollarda boşluk yok ama üsteki yatay uzanan  demir uzun kolda boşluklar var en altta bulunan (ayırıcı kolların bağlandığı maşadaki üst ve alttaki conta gibi malzemeler var onlarada boşluk  çok hafif şanjımanda atma ötme yok bu sorunları yaşayan veya çözen bilgisi olanlardan acil yardım bekleniyor cuma akşama uzun yola çıkacağız saygılar.  :-[

Ynt: vites problemleri
« Yanıtla #1 : 22 Aralık 2014, 01:38:51 »
stop konumunda 5. vites geçiyormu

Çevrimdışı okaykay_1

• Otomobil
    2001 1.9TDİ + yazlım mk4
  • okay kaygusuz
« Yanıtla #2 : 22 Aralık 2014, 11:13:58 »
vites teli kopmaya belkide haber veriyor olabilir. ama dogru 1. vitese geciyor hımmm
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı abdulvahip

Otomobil
    volkswagen golf mk2
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #3 : 06 Nisan 2015, 20:27:21 »
mrb hocam koputu açtığınızda vites bağlantı noktalarının orada sarı bir plastik parça var ondan kaynaklıdır.bende aynı sorunu yaşadım baktım plastik parçalanmış 20tl aldım kedim taktım.
iyi günler.

« Yanıtla #4 : 07 Nisan 2015, 14:14:37 »
mrb hocam koputu açtığınızda vites bağlantı noktalarının orada sarı bir plastik parça var ondan kaynaklıdır.bende aynı sorunu yaşadım baktım plastik parçalanmış 20tl aldım kedim taktım.
iyi günler.
Bu şekilde sorun çözülmezde ayırıcı ile vitesin alttan öne doğru uzanan çubuğun birleştiği yerdeki somundan ayar yapıp denemek lazım bi ara benim ona benzer sorunum vardı (ayırıcıdaki çubuklarıda değiştirmiştim) o frezeden ayar yapınca düzeldi. Hatta 1.vitesle geri vites karışıyordu.

« Yanıtla #5 : 04 Kasım 2015, 15:55:06 »
hocam nasıl bır ayar yaptın benımde bırinçi ve gei vıtes karısıyor

« Yanıtla #6 : 05 Kasım 2015, 10:46:04 »
öncelikler vites tamir takımı aldım sonra bir yağlama  kanalında bütün parçaları  eskilerin yerine takıyoruz sonrasında (uzun kısa kolların) oturduğu yerde çatal gibi bir parça var orda vitesin altından gelen düz demir uzatmanın üzerinde çatala yakın yerde ayar vidasından geyşetme sıkma ve vites geçişleri kontrol edilerek özellikle geri ve 5 vites ince ayar yapman gerekir ayar yapıldıktan sonra çatal ile düz demir ayar vidasının ordan işaretlenirse bir sonraki ayar daha kolay olur. kolay gelsin