Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Uzmanından yardım bekleniyor + parca lazım  (Okunma sayısı 3218 defa)

Uzmanından yardım bekleniyor + parca lazım
« : 23 Temmuz 2011, 15:40:40 »
aracım 1992  cl  model lpg li otomatik vites

arac asırı hava yapıyor su haznesinin kapagını acınca suyu dısarı atıyor. aralık bıraksam fan acmıyor hararet yapıyor. bi kac gün kapagı acmayınca kapgın contasını basınctan yerinden cıkıyor bu sefer suyu atıyor fan yine acmıyor :D kapagı degiştirdim yine düzelmedi orjinali taktım yine olmadı.

ayrıca bana rölanti muşuru lazım elinde olan var mı. ön sag ve sol cam krikoları lazım  fiyatlar nedir

4 amortisörü de degişecem fiyat verebilir misiniz kazık yemek istemiyorum istanbula geleli cok olmadı tanıdıgım parcacı falan yok.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
Ynt: Uzmanından yardım bekleniyor + parca lazım
« Yanıtla #1 : 23 Temmuz 2011, 16:01:38 »
Dolum tankına giren ince bir boru var onun durumu nedir devirdaim yapıyormu ordan.. Eğer tıkalı ise Hava yapar ve devirdaim kesilir buna bağlı üst kapaktaki su dolaşımı yeterli olmaz ve forkurdama yapar su..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #2 : 23 Temmuz 2011, 16:14:35 »
Dolum tankına giren ince bir boru var onun durumu nedir devirdaim yapıyormu ordan.. Eğer tıkalı ise Hava yapar ve devirdaim kesilir buna bağlı üst kapaktaki su dolaşımı yeterli olmaz ve forkurdama yapar su..

onda problem yok gibi tesekkür ederim ama yine kontrol edecegim. kışın  ılaclı su ile hortumları yıkatmıstım ondan sonra basladı galiba bu sorun. alakası var mıdır.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2011, 16:39:57 »
 Suyun o noktada fokurdaması çok basit bir sorundan yada büyük bir sorundanda kaynaklanabilir..  

Basit olanlar genelde tahliye borusu tıkanıklığı yada kapak veya tankın kapak kısmında bozulmadan yapar..

Büyük sorun ise sırası ile radyatör tıkanıklığı, Termostat arızası, Devirdaim bozukluğu, Conta ve en masraflısı üst kapak çatlaması..

Hararet yükseldiğinde ve fan açmadığında motorunu bir kontrol et, Elini motora doğru tutup makina gerçekten hararettemi sonra su hortumlarına bak içinde soğuk sumu sıcak su mu devirdaim olur.. Mesala hararet göstergen tavan yaptığında 2 ana su borusu vardır bunlardan biri sıcak diğeri soğuk ise termostatın veya devirdaimin sorunludur.
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2011, 16:43:25 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #4 : 23 Temmuz 2011, 19:38:02 »
avrupa yakasında isen aksarayda birçok parça temin edebileceğin yer var. Amortisör 4 adedi yaklaşık 200 tl gibi bir fiyattır.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

« Yanıtla #5 : 26 Temmuz 2011, 19:37:02 »
bu arada yedek su bidonunu sıcakken açtığını ifade etmişsin bunu yapma bak sorunun da kalmıyacak ;D

souyunca da aynı hatta o kadar siddetli basınc yapıyor ki ne kadar siilikonlasak da sıksakta hortumların ek yerinden damlama yapıyor bi yerden buluyor damlıyor havasını alınca damlama da kesiyor. 

« Yanıtla #6 : 29 Temmuz 2011, 12:15:29 »
Aracın conta haşlamış olabilir, Bu da yakın zamanda conta yakabileceği anlamına gelir acilen bi ustaya göster istersen