Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Turbo açması ve ayarı  (Okunma sayısı 25103 defa)

Ynt: Turbo açması ve ayarı
« Yanıtla #28 : 04 Kasım 2012, 19:29:04 »
tabi şu da var bnm K24 turbo var bnm ki 0,6- 0,7 bar basıyor senin ki küçük kafa turbo belki biraz daha farklı olabilir.

« Yanıtla #29 : 04 Kasım 2012, 21:07:33 »
onun kaç bar olucagını ögrenebılsem super olucak ama iştr o sıkıntı ?

« Yanıtla #30 : 04 Kasım 2012, 21:13:14 »
akın senın araç kaç bar basıyor bı bılgı versen bu konuda sende vardı bar saatı sankı bi el etıver be

« Yanıtla #31 : 04 Kasım 2012, 22:06:59 »
dostum sana şöle anlatayım

turbo full basınmı 0.8 basıyo rampa falan cıktıgında dusuk devırde bıle olsa mesela rolentede cıksam gaza bastım mı 0.5 bar basıyo.. 

benım enjektorlerde  sıkıtı oldugundan arabanın anlık dusumları degısıyo

bazen enjektorler duzelıyo 0.7 bar bastıgı oluyo arabanın ses degısıyo tıtreme sılkeleme kalmıyo

ama bızım turbolar 1 bar basar dıye tahmın edıyorum

bıde bu basınc olayı aractan araca aracın durumuna gore degısıyor

benım enjektorler ısedıgı ıcın verımlı yanma olmuyor ve eksozdan gercek anlamda bı hava cıkmıyor buda otomatıkman turbodakı pervaneyı donduremıyoor ve flıtreden cekılen hava azalıyor ve su yakıt hava karısımı bozuyor ve turbonunda basıncı dusuk oluyor yada ust devırlerde basmaya baslıyor turbonn anca o yakıt hava karısımı ayarlayabılmesı ıcın...

dızelın kalbı pompa enjektor oldugu ıcın cok buyuk bı etken oluyo

Sen turboyu degıstırdın su turbonun uzerındekı wastegate den ayar yapabılırsın bu basınc olayını..

turboyu cıkma aldın sonucta orda vıda var onu kurcalamıs olabılırler yanı bı bak ınternettende aractır buınu arabanın motorunu kendın yaptın bunuda cok rahatlıkla yapabılırsın...

Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

« Yanıtla #32 : 05 Kasım 2012, 16:48:18 »
turboyu çıkma aldım dogru wastagenın orda vıdalar sarı renklı ıdı bende dokunmadım renklerı denk getırıp bıraktım tabı o araca göre ayarlı o turbo kafama görede wastageyıde kurcalamak istemıyıyorm ama bakıcm en son öle yapıcaz bide şey var turbonun ustundekı sısen hortum varya onun kelepce sıkan yerın yarım parmak kenarında yırtık var ordan hava kaçarmı dıye duşunuyorum ama öle olsa 1. 2. 3. yokuş çekışlerındede güç kaybı yaşarım dıye duşunuyorum ama bakalım orj. turbo hortumu zaten bulamıyorum bulduklrım avuç kadar hortuma 100 150 lira dıyor ona uygun bı hortum kestırım olmadı wastagyele oynıcaz başka çagre yok :(

« Yanıtla #33 : 05 Kasım 2012, 18:29:36 »
turboyu çıkma aldım dogru wastagenın orda vıdalar sarı renklı ıdı bende dokunmadım renklerı denk getırıp bıraktım tabı o araca göre ayarlı o turbo kafama görede wastageyıde kurcalamak istemıyıyorm ama bakıcm en son öle yapıcaz bide şey var turbonun ustundekı sısen hortum varya onun kelepce sıkan yerın yarım parmak kenarında yırtık var ordan hava kaçarmı dıye duşunuyorum ama öle olsa 1. 2. 3. yokuş çekışlerındede güç kaybı yaşarım dıye duşunuyorum ama bakalım orj. turbo hortumu zaten bulamıyorum bulduklrım avuç kadar hortuma 100 150 lira dıyor ona uygun bı hortum kestırım olmadı wastagyele oynıcaz başka çagre yok :(
turbodan emme manifolduna giden hortumdan bahsediyosan, orjinal değil ama, ümraniye sanayisinden 10 tl ye aldım. şişme yapıyorsa zaten miadı dolmuştur o hortumun.
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #34 : 09 Kasım 2012, 15:50:32 »
turbodan emme manifolduna giden hortumdan bahsediyosan, orjinal değil ama, ümraniye sanayisinden 10 tl ye aldım. şişme yapıyorsa zaten miadı dolmuştur o hortumun.
usta kımden aldın yanı adres olarak verebılırmısın gıdıp alım bende bulamıyorum cunku

« Yanıtla #35 : 14 Kasım 2012, 00:24:05 »
usta kımden aldın yanı adres olarak verebılırmısın gıdıp alım bende bulamıyorum cunku

hocam sadece fitil ve hortum satan bi dükkan, mekanın adı demiriz di yanlış hatırlamıyorsam, sahibi Şeref abi, kayserili ama esnaf kültürüne sahip hoş muhabbet bi amca. ben ordan kapı cam sıyırıcılarını fitillerini vs. baya bi malzeme aldım. o sanayinin dip taraflarından ümraniye son durağa çıkan yola dikine gittiğini düşün, bi yerde dükkanlar kat kat sıralanmış, bi rampa çıkıyosun bi kat bi rampa daha çıkıyosun anayolun seviyesine geliyosun, orta kattaki dükkanların içinde, yönün çakmak köprüye doğru ise solunda kalacak. pek iyi anlatamadım ama :)
Enlem: 41°1′25.29″N (41.023691)
Boylam: 29°7′1.22″E (29.117006) ya bu koordinatlar yada bi altındaki sırada olması lazım  :tamamdir

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #36 : 14 Kasım 2012, 16:37:23 »
;) eyw.

« Yanıtla #37 : 15 Kasım 2012, 00:20:15 »
kartını almıştım buldum arabada :
Demirkan Oto
Şerafettin Demirkan
ümraniye oto san. sit. güven oto san.sit. B blok No:12
0507 383 2456
0216 6346937
 :tamamdir

« Yanıtla #38 : 15 Kasım 2012, 15:47:23 »
tmm dır mevzu saol teşekkür ettim.

« Yanıtla #39 : 15 Kasım 2012, 15:57:26 »
rica ederim ümit inşallah yardımcı olur

« Yanıtla #40 : 18 Kasım 2012, 00:57:37 »
eyw. ümranıyeye giderken bi maslaga bakım dedım bı hortumcu buldum kestık bıçtık halletık ;) saolasın

« Yanıtla #41 : 24 Kasım 2012, 01:19:16 »
arkadaşlar yarın aracın bar basıncını ölçucem bana orjınal basınç degerlerı lazım bunu ınternetten bulamadım youtubede falan var 1.5 basan var 2.0 basasn var orj deger nedır 0.8 mı yarın bununla ugraşıcam adam akıllı halledım :(