Gönderen Konu: Termostat yardım ??  (Okunma sayısı 2260 defa)

Çevrimdışı ercane

• Profili Görüntüle
Termostat yardım ??
« : 21 Aralık 2012, 19:50:04 »
Arkadaşlar Link teki parçanın ne işe yaradığını bilen varsa lütfen yardımcı olabilir mi ?
http://www.vwtr.net/forum/polo-6n/termostat-t34019.0.html

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
Ynt: Termostat yardım ??
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2012, 20:15:40 »
baslik neden termostat anlamadim ama o parca ne ise yaradigini söyliyeyim yani benim aracimda sistem su sekil calisiyor hava filtre kutusundaki sicak hava kapagina bagli bir valf var o valften cikan ince hortum dogrudan o parcanin oldugu yere giriyor motor soguk iken kapak acilir soguk hava girisi kapanir egzoz manifoldu tarafindan motor isinanakadar sicak hava ceker gaz verirseniz kapak kapanir soguk hava acilir
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı ercane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2012, 22:31:41 »
:D :D hep yanlış bilgiden o termostat Çok teşekkür ederim bilgi için kaç gündür araştırıyorum cevap veren biri olmadı çalışıp çalışmadığını gaza basarak mı anlıyoruz peki ?

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Aralık 2012, 00:12:40 »
benimki kapali oldug icin onun hareketini göremiyorum sicak hava kapagina bakman lazim motor geceden kalma soguk olsun marsa bas kos bak kapaga elinle kelebekten gaz verdignde kapak ta hareket ederse o turuncu sey calisir demekki lastik sibop gibi bisi zaten bozulmasida cok bisi kaybettirmez

ama kapak sürekli sicakta kalirsa hraret cok yakma gibi isler cikar olduda bozuldu hpaga giden hoortumu cek kelebek taraftakini tika devam bu olay cok soguk ülkeler icin inan bana 20 derece havada o kapak sürekli sogukta hatta kardesimle dedik bozukmu ne 5 derecede yarim aciliyo sicak soguk karistiriyo 0 da falan tam benim gördüklerim bunlar yani 2 kere gaz ver hemen soguk tarafi acar zaten
MKII  1.3 CL