Gönderen Konu: tekleme gaz yememe (Yigilma)  (Okunma sayısı 30539 defa)

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
Ynt: tekleme gaz yememe (ariza tespit edildi)
« Yanıtla #28 : 21 Aralık 2012, 20:42:36 »
gecmıs olsun abı ya.. amma uzdu senı bu arabada ha .. nazara gelıyon bak 5 vıtese cevır sunu :)
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı mdsezen

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf mk3 Gti 1997
« Yanıtla #29 : 21 Aralık 2012, 22:24:01 »
hadi geçmiş olsun nihat abi  :tamamdir

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 22 Aralık 2012, 00:16:21 »
tesekkürler arkadaslar sensöru bi degiseyim insallah baska bisi cikmayacak 5 vitesi bende cok istiyorum arizalar bi izin vermediki alip takalim sanziman hazir ödeme yapmaami bekliyor :D
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 23 Aralık 2012, 12:42:53 »
dünden beri sensör iptal vaziyet kullaniyorum hik demedi alet yalniz rolanti acayip düsüyor tabi bu ariza ile alakali degil
rolanti düzenleyici diye gecen ama almancada adi tamamen farkli olan parcayi sökmeliyim almancada rolanti düzenleyici diyebisi var fakat benim arabadaki havapulu diye geciyor tr ye cevirince :D leerlaufregler rolanti düzenleyici demek ama benimkinde adi gecen sey Zusatzluftschieber ek hava iticisi breh breh zor cevirdik zaten :D itici falan uzay mekigi sanki neyse rolantinin salaklig bu parcadan kaynakli pahalida bisi 2. el 80-160€ civarinda
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı welovetoride

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Wagon Jetta
« Yanıtla #32 : 28 Aralık 2012, 10:15:37 »
dünden beri sensör iptal vaziyet kullaniyorum hik demedi alet yalniz rolanti acayip düsüyor tabi bu ariza ile alakali degil
rolanti düzenleyici diye gecen ama almancada adi tamamen farkli olan parcayi sökmeliyim almancada rolanti düzenleyici diyebisi var fakat benim arabadaki havapulu diye geciyor tr ye cevirince :D leerlaufregler rolanti düzenleyici demek ama benimkinde adi gecen sey Zusatzluftschieber ek hava iticisi breh breh zor cevirdik zaten :D itici falan uzay mekigi sanki neyse rolantinin salaklig bu parcadan kaynakli pahalida bisi 2. el 80-160€ civarinda
Parçanın fotoğrafı varmı acaba? Benzer sorun bende de var.Arkadaşlar falan Rolanti ayarlayıcı valfi temizlersen düzelir dedi.Temizlik maddesi hakkında farklı şeyler söylendi.Temizleyince Rolantim yükselirse mükemmel olacak.
Bütün hayatımız JETTA olabilir, bize kucaktan kucağa gezen ilişkilerden daha zevkli gelebilir..
www.facebook.com/Lowslowride İnstagram @welovetoride

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 28 Aralık 2012, 13:21:11 »
Parçanın fotoğrafı varmı acaba? Benzer sorun bende de var.Arkadaşlar falan Rolanti ayarlayıcı valfi temizlersen düzelir dedi.Temizlik maddesi hakkında farklı şeyler söylendi.Temizleyince Rolantim yükselirse mükemmel olacak.

neyin resmi lazim rolanti mi lambdami anlamadim

rolantiyi söküp temizliceksen ben sana yapacaklarini anlatayim cok basit

rolanti düzenleyiciyi sök bi trafi genis silindirik birseydir bi tarafi uzun ve uzun yerin ucu sokettir 2 tane hortum girer gaz kelebegi önce ve sonrasina girer hortumlar muhtemelen seninki görünen yerdedir bendeki nz motor rolantiyi sökmek iskence :D

seninki emme manifoldunun oralarda gerisinde biryerde olmasi lazim

sök icine temiz benzini doldur hortum deliklerin parmaklarinla tika calkala dök bida yap tak bukadar :D

bu parcanin bozulma ihtimali düsükmüs bu sekilde veriler aldim yalniz dikkat et üstünde bitane vida glreceksin 6-8 lik somun olmasi lazim sakkkkkkin kurcalama :D

son bir bilgi daha ayni düzenleyiciyi passat audi jetta vs de kullaniyor kullanim alani genis yani fiati yüksek bir parcadir

resim elimde yok google görsellere golf 2 ingilizcesi air valf miydi neydi tam adini unuttum adini ögren yaz gri metal renkte bir parca zaten

ha yazmisim ya zaten golf 2 Zusatzluftschieber yaz gorsellere cikar :D

birsey daha rolantide dalgalanma asiri düsme varsa gaz kelebegini temizle önce ondan sonra bak öncelikli tavsiyemdir temizmi degilmi emin degilsen kesinlikle sök bak 4 vidasi var
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı welovetoride

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 28 Aralık 2012, 16:53:52 »
Parçayı önceki mk3 GTI'ımdan da çok iyi biliyorum onda sıkıntı yok :) Valften yaparmı acaba diye sormak istedim.Kelebeği zaten temizlemek ilk işim.Teşekkür ederim.
Bütün hayatımız JETTA olabilir, bize kucaktan kucağa gezen ilişkilerden daha zevkli gelebilir..

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 28 Aralık 2012, 17:56:50 »
Parçayı önceki mk3 GTI'ımdan da çok iyi biliyorum onda sıkıntı yok :) Valften yaparmı acaba diye sormak istedim.Kelebeği zaten temizlemek ilk işim.Teşekkür ederim.

lambda geldi takayim durumu soylerim suanda rolantim dengesiz

rolanti dengesizligi genelde o valften oluyor söküp temizlemem gerekiyor benimde
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 28 Aralık 2012, 17:57:40 »
ohhh bee iste hastalik sebebi sonunda yenisi elime ulasti
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı welovetoride

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 28 Aralık 2012, 18:45:02 »
Tamam beklemedeyim.Gözün aydın :D

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 28 Aralık 2012, 21:13:33 »
vala aydin maydin degil problem devam degerler 11.0 cok zengin calisiyo ve naptiysam düsmüyo beyin habire benzini aciyo bu isin tek aciklamasi bu hadi önceki sensör bozuk diyelim saglamini taktik ayni ben beyin diyorum arkadas diyo imkansiz e ne ozaman bu zenginligi verebilecek tek sey beyin kafayi yedim valla
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 30 Aralık 2012, 16:54:05 »
hadi hayirlisi beyin e de el attim ya

durum söyle herseyi ölctüm bictim akismetreyi ölctüm calisma degerlerine göre calisiyor elimdeki butun akismetreler gaz kelebeyi switchi ölctüm calisiyor sicaklik sensörleri calisiyor fisleri köprüledim calisiyor disturbutor sensörü voltajlari tamam lambda voltajlarida tamam

AFR 11.0 10.9 dan baska bisi göstermiyor beyinden haricen bagladim lambdayi disardan external besledim ayni deger akismetreden hicbir ayari kabul etmiyor paso zengin veriyo

beyini söktüm cikarttim eve actim  2 tane 3 bacakli parca degismis sensör yada entegre olabilirler numaralarindan ne olduklarini anlamadim ölctüm transistor ölcer gibi saglamlar
derken bir yol gördüm kabarmis prob ucuyla bakayim derken baktimki yol kesilmis derken yaninda bitane daha kesik lehimledim düzelttim plaketi de temizledim esit recine dagilimini sagladim oksit olmasin diye

arabaya indim calistirdim bekledim afr degeri yine 11.2 de kaldi gaz verince 10.9 lara falan indi zaten bi tur attim tekleme hala var

beyin aramaktayim son durum budur

bunlarda beyinle alakali yaptiklarim

kopuk yollari kazidim

tamirli hali ama muhtemelen eprom zarar ördü yada eprom sürücüsü yandi bu sebeple ne varsa aciyo beyin

MKII  1.3 CL

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
Ynt: tekleme (Beyin ariza tespiti)
« Yanıtla #40 : 07 Ocak 2013, 10:43:59 »
Beyin degisti araba icin hayat yeniden basladi o artik zihinsel olarak polo  ;D akliniza hemen suphe dusmesin aaa polo beyni golfe olurmu diye polo 2 nz motorlu muhtemelen 5 vites ayni motoru kullanan 2 farkli kasa haliyle motor kontrol unitesi ayni   :tamamdir
Wide bandim bozuk bu arada adamlara mail attim bakalim ne olacak
Beyin degisiminden hemen sonra sehir ici ufaktan turladim tekleme vs yok cekis super sadece ilk baslarda biraz guc zayifligi vardi oda haftalardir asiri zengin calismaktan katin kurum baglamasindan
200km yol yaptim dun polanya git gel bastim vs 2. Vites kesicili km ye baktim 90 yapiyor bi anda baktim kac yapiyor diye

Dist kapagi tevzi makarasi nin degismesi ve arizanin giderilmesi ile araba eskisine gore cok daha iyi hizlaniyor bir problemi daha giderdik :)
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: tekleme (Beyin degisti ariza düzeldi)
« Yanıtla #41 : 07 Ocak 2013, 11:29:26 »
geçmiş olsun uğraştırdı baya seni :)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)