Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: tekleme gaz yememe (Yigilma)  (Okunma sayısı 30425 defa)

Ynt: tekleme gaz yememe (Yigilma)
« Yanıtla #14 : 03 Aralık 2012, 02:41:15 »
Harbiden nazar değdirdik sonunda arabaya. :) Hocam pompa vs. demişsin.Yakıt sisteminde bir terslik olduğunu düşünüyorum.Yakıt ve ateşleme sistemini baştan sona kontrol et derim.Bu arada pompanın benzin yetiştirememesi gibi fazla benzin pompalaması da senin için kötü olabilir bence.Bir de acayip bir tespitte bulunayım.Hava filtresi kışın fazla emiyor olabilir mi?(Tamam tamam olamaz.) ;D

« Yanıtla #15 : 03 Aralık 2012, 06:16:03 »
Harbiden nazar değdirdik sonunda arabaya. :) Hocam pompa vs. demişsin.Yakıt sisteminde bir terslik olduğunu düşünüyorum.Yakıt ve ateşleme sistemini baştan sona kontrol et derim.Bu arada pompanın benzin yetiştirememesi gibi fazla benzin pompalaması da senin için kötü olabilir bence.Bir de acayip bir tespitte bulunayım.Hava filtresi kışın fazla emiyor olabilir mi?(Tamam tamam olamaz.) ;D

tespitler iyi ama ben bu isi bilincli sekilde halledicem insallah benzin basinci icin saat aldim bi gelsin takayim bakayim ayrica atesleme sistemi özellikle buji kablolari yazmistimya oksit yapmis oksit yaptimi degiscen oksiti temizle kullan olcak is degil ve dist kapagi onuda degismeli zaten dist kapagi degistiginde buji kablolarinida degismeli tevzi makarasinda kararsizim degiseyim mi kapakla beraber degisse daha mi akillica olur diye ikilemdeyim cok ta pahali bisi olmasa gerek

benzin konusunda dedigm gibi bu isi ölcüp kac bar basiyo sürerken kac bar vs bakmali ha diyip pompayi degistirmicem 250€ bosch 100€ baska bir marka ebayda da cesitli fiatlarda pompalar var 60-70€ diye gidiyor bunlar sifir tabi cikma pompada alinabilir

hava filtresi kisin fazla hava cekme olayi degilde zaten soguk hava dah az hacim kapladig icin dedigin dogru yaz aylarina göre fazla hava girer motora ama bu fazlalikta beraberinde 2-3hp getirir :D ama böyle bir bas agritici sorun yapmaz

ve bombayi patlatiyorum catch tank ve tepesindeki diyafram + altindaki hortum kulbütör kapagina ve bloka giren orjinali deforme oldugu icin alalim dedik cunki Z seklinde bir hortumu var  parcacida yok okey dedik vw ye gittik 160€ fiat cikti tek tek secebiliyorsun sirf hortum sirf tank veya sirf diyafram dedim sirf diyafram nekadar 48€ dedi bende kalsin hepsi dedim almadim kendim hortum yaptim mercedes A160 in su hortumlarindan bitanesinden kulbütör kapagi icin olana da T yaptim orjinal gibi de arabama taktim diyaframida kontrol ettim kacak vs de yapmiyo düzgün calisiyo 2 tane plastik ve sirf sekli var diye bir hortuma 160€ vermem imal ederim :D diyaframda ebayda cikma var hurdaliga gitsem 10-20€ tutar en fazla 30 tutsun

catch tankinin resmide geliyor hemen
MKII  1.3 CL

« Yanıtla #16 : 03 Aralık 2012, 06:28:47 »
catch tank

olay budur ve o hortumun formu orjinalinki ile aynidir

aradaki T yi de aluminyum borudan yaptim bir parca boru delip dis actim orayada birtane bisiklet sibobu vidaladim vidalanan kisima da yüksek isiya dayanikli vida yapistiricisindan sürdüm (threadlock) birlestirip kelepcelerle saglamlastirdim

ustanin biri bunlari degistirmemi söyledi ama problem devam ediyor demekki bunlarla alakali degil

yakit ve ateslemeye el atacaz kablo ve kapagida söylemisti gerci olmazsa onlarida degis canavar gibi olur dedi bakicaz :D
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı mdsezen

• Otomobil
    Golf mk3 Gti 1997
« Yanıtla #17 : 06 Aralık 2012, 05:25:28 »
geçenlerde benim aracın motoru rolantide acayip düzensiz çalışıyordu hava filtresini falan temizledim bir anda fazla hava girdiğinden ( ARAÇ LPG'Lİ) zannediyorum gaza yüklenince boğulma oluyordu ve hava girişini biraz kapattım ve şuan düzeldi...motorun rolantide düzensiz çalışmasına gelincede şans eseri akışmetreyle oynarken aracın sesinin değiştiğini farkettim akışmetreyi tam terazide olacak şekilde ayarladım ve şuan rolanti saat gibi oldu...

Nihat abi sana faydalı bilgi olmayabilir fakat başka bir arkadaşın işine yarar belki...

Çevrimdışı mdsezen

• Otomobil
    Golf mk3 Gti 1997
« Yanıtla #18 : 06 Aralık 2012, 05:54:37 »
geçenlerde benim aracın motoru rolantide acayip düzensiz çalışıyordu hava filtresini falan temizledim bir anda fazla hava girdiğinden ( ARAÇ LPG'Lİ) zannediyorum gaza yüklenince boğulma oluyordu ve hava girişini biraz kapattım ve şuan düzeldi...motorun rolantide düzensiz çalışmasına gelincede şans eseri akışmetreyle oynarken aracın sesinin değiştiğini farkettim akışmetreyi tam terazide olacak şekilde ayarladım ve şuan rolanti saat gibi oldu...

Nihat abi sana faydalı bilgi olmayabilir fakat başka bir arkadaşın işine yarar belki...

ve yakıt eskisinden daha az yakmaya başladı...

« Yanıtla #19 : 09 Aralık 2012, 13:41:37 »
benzin pompasi süphesi ortadan kalkti gibi suanki durum basinc saati baglayarak pompanin durumuna baktim durum pompa basinci vs normal görünüyor mevzu baska yerde

bobin + dist kapagi + tevzi makarasi ve buji kablolari bu kombinasyonu bi degistirmeli birde atesleme modulu diye birsey var beynin üstünde vidali sekilde acaba ondada bir cinslik olabilirmis süphesindeyim
MKII  1.3 CL

« Yanıtla #20 : 13 Aralık 2012, 10:05:32 »
selam arkadaslar benzin pompasini degistirdim cikma taktim ama aldigim cikma baya temiz nokta kadar korozyon yok ve üzerinden cikan made in france pompa benim aldigim made in germany ikiside orj fakat biri france neyse taktik calistirdik calismasi icin baya ugrastik ama o detaya hic girmiyecegim...

arabanin sesi kafadan degisti rolanti dirildi yine zaman zaman düsüyorda akü lambasini yaktirmiyo enazindan
araba eskisine göre daha iyi gaz yiyior daha sert cekiyor fakat gel gelelim sorun devam ediyor ama cok nadiren yapiyor

baska bir akismetre aldim bendeki calissa bile yedege kaldiricam ateslemeden süphem kalmadi cunki suanki problemde gaz yememe yavas yavas gaz yiyior atesleme olsa motorda titreme veya gaz yememe yapsa birden keser birden yer

biryerde birsey var ama nereedeee seni yeniceeem golf :D pompa resimlerini suan icin ekleyemiyorum yakinda eklerim
MKII  1.3 CL

« Yanıtla #21 : 14 Aralık 2012, 23:30:38 »
tas gibi pompa

MKII  1.3 CL

« Yanıtla #22 : 14 Aralık 2012, 23:45:49 »
buda ölcüm videosu
hersey normal videoda tekliyo dedigimde gaz yemiyor manasinda

MKII  1.3 CL

« Yanıtla #23 : 14 Aralık 2012, 23:50:21 »
vw yeni geçdim ama daha önce ki aracımda oluyordu bu ve sorun bobinden çıkmıştı ..

« Yanıtla #24 : 14 Aralık 2012, 23:56:45 »
yarin tevzi makarasi dist kapagi alicam birde öyle deniyeyim parcaciya gitmeden de zimpara cekeyim makara ile kapaga hafif düzelme yaparsa yenileri takilinca insallah sorun ortadan kalkacak kabus gibi bir ariza
MKII  1.3 CL

« Yanıtla #25 : 15 Aralık 2012, 21:12:01 »
evet beyler olup bitenler ile kimler nekadar alakadar bilmiyorum fakat adim adim ariza cözme yolundayim belirteyim cunki bu tür sebeplerin nedenleri cok

bugün disturbutor kapagini actim tek tek icindeki metal kisimlari zimparaladim sonra da tevzi makarasini zimparaladim her iki tarafta asinmis neyse parcaciya yola ciktim nerdeyse vardim yol boyunca hic yigilmadi 3km kala falan basladi ufaktan kapak ve makarayi alip degistirdim gri dönüste hic yapmadi bayabi gezdikten sonra ufaktan bir güc kaybi hisetim yiglmanin düzelmis versiyonu diyeyim buda demek oluyorki atesleme hala karisiyor bobin fiatini zaten sormustum yanimda okadar olmadigi icin alamadim yoksa bobinde degisecekti

beru marka kapak ve makara  11.38€ bana fiati normalde 15 bu ikisi

bobin 50€ bana olan fiati oda beru marka
MKII  1.3 CL

« Yanıtla #26 : 21 Aralık 2012, 17:49:03 »
lambda sensörü bozulmis  >:( arabayi aptal eden parcaya bak hele  :o 
bu ariza tespiti bana pahaliya patladi tabi degismesi gerekenler degisti de arada giden benzin duman oldu oraya git buraya sur dene sök tak dök bosalt

bugün alisverise gidelim dedik ciktik dedim dönüse hazir araba sicakken sensör fislerini söker bakarim ne oluyor mavi sicaklik sensörünü cektim ilk mevzu ayni geri taktim catch tank valfi var emme borusuna giriyo onu tikadim valf devre disi biraktim biraz iyi gider gibi oldu ama yemesi gereken gazi yemedi eski haline getirdim cocugu yuvadan alirken yila cikmadan lambda fisini cektim ciktik ama eve mesafe yakindi eve gidenekadar bir sorun yapmadi iviri ziviri eve birakip ben tek basima ciktim busefer fisi taktim cok gecmeden ufaktan ufaktan gaz yememe gibi belirtiler basladi trafik akisi az bir yola girdim o sekil basmaya basladim hani kat tikaliysa acsin normal sürüyorum gaz yememe aptaligi basliyodu  kenara cekip fisi cikarttim geri döndüm dönüs boyunca sabit devir düsük devir yüksek devir hatta yüksek vites sabit gidip araci bogarcasina bile sürdügüm halde gaz yemesi vs yerli yerinde sensörü takiyorum aptallasiyor alet lambda kabusu geldi beni vurdu neyse 100 küsür € vericez artik pahalida bisi bunada sükür daha pahali sorunlar cikmasin karsima amiiin
MKII  1.3 CL

« Yanıtla #27 : 21 Aralık 2012, 17:54:56 »
vay be işe bak tekrar tekrar geçmiş olsun abi atlattın allahtan