Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: tekleme gaz yememe (Yigilma)  (Okunma sayısı 30424 defa)

Ynt: tekleme (Beyin degisti ariza düzeldi)
« Yanıtla #42 : 07 Ocak 2013, 11:34:11 »
şimdi gözün aydın o zaman ;) geçmiş olsun
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #43 : 07 Ocak 2013, 15:23:04 »
sagolun valla ugrastik ta ugrasmasi bisi degil masraf cok oldu benzin yaktim yapanakadar oraya git buraya git o yani degisen parcalari masraftan saymam  :D

he unutmadan allah kimsenin basina böyle ariza göstermesin hele birde her gösterdigniz kisi sundandir bundandir diyip tahmini cevap veriyorsa isi zor cidden
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #44 : 07 Ocak 2013, 15:27:34 »
sagolun valla ugrastik ta ugrasmasi bisi degil masraf cok oldu benzin yaktim yapanakadar oraya git buraya git o yani degisen parcalari masraftan saymam  :D

he unutmadan allah kimsenin basina böyle ariza göstermesin hele birde her gösterdigniz kisi sundandir bundandir diyip tahmini cevap veriyorsa isi zor cidden

hiç yoktan tahmini burada olsa reel olarak bütün parçaları değiştirirlerdi :)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #45 : 07 Ocak 2013, 16:36:22 »
valla nizam bende aslinda tahmini is yaptim fakat bazi seyleri ölcmek bicmek te lazim birazda bu düzen hakkinda bilgi edinmeli nasil calisiyor ne oluyor vs

sistem hep biribiriyle komplike calisiyor arkadas akismetreye takili kaldi yok ayarlada ayarla ayarlanmiyorki yani naptiysak akismetredeki hicbir tepkiye cevap vermiyor araba ki ben adim gibide emindim akismetreden olmadigina 3 tane akismetrenin bozuk olmasi pek akil kaari degil :D neyse
nekadar sensör var ise ne voltaj ne omaj gelmesi gerekiyorsa servis bilgilerin bulduk sirasiyla basladik tabiki yine akismetreden balsadik ölcüme sikinti yok gayet düzgün birsekilde olmasi gereken degerleri verdi diturbutörde bir okuyucu var onuda ölctük voltaj vs oda tamam etc ler zaten tamam ki yeni degismisti buna ragmen ölcüldü enjektörler zaten allah ne verdiyse akitiyor benzini benzin problemide yok allah degilde beyin aslinda ful actigi icin enjektorleri ölcmedim hic lambda zaten degisti ki onun fisini cekince arabanin yürümesi gayet normal ve yaniltici onu yanilarak degistirdik atesleme sorunu olmadigi icin bobine de el atilmadi her ihtimale karsi dist kapagi ve makarasi da degisti ki zamanida gelmis bunlardan öncede benzin pompasini ölctüydük degerler düzgündü ondada bir sikinti olmamasina ragmen sirf pompadaki paslar cürükler yüzünden degisti yeniside ölcüldü cikma sonucta hernekadar super gorunsede ölctük oda saglam harika calisiyor

ha lambdaya da voltaj dogru geliyor hersey saglam hava aliyordur vs denildi yok öle bisi :D enson artik burnuma kadar doldugum icin bir hisimla söktüm beyini evde actim ohooo ilk beyini söküp bakaymisik ya yolar kalkmis kopuklar var lehimledik ama malum beyin bu bildigin bilgisayar eprom var eprom sürücüsü tetikleyici entegreler ve kristal kayniyor ici yol kabaracak ve baska parcaya zarar gelmeyecek müüüümkün degil o ancak tüplü tv lerde olur %50 yol tamiri ile tv ya calisir yada oraya ait nekadar entegre transistor hatta direnc varsa ucmustur :D

biraz uzun oldu okuyana faydasi olur ama  :tamamdir
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2013, 16:39:51 Gönderen: deepdrastic »
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #46 : 07 Ocak 2013, 16:42:40 »
bizim kullanacağımız araba da elektronik olmaması lazım. olur yerli oto üretirsek koymasınlar, acayip satar, dünyaya satarız. bu nedir ya? yok beyin yok sensör yok kablo  :-X

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #47 : 07 Ocak 2013, 16:49:44 »
deneyimleri paylaşmak güzel tebrik ederim
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #48 : 07 Ocak 2013, 18:03:15 »
bizim kullanacağımız araba da elektronik olmaması lazım. olur yerli oto üretirsek koymasınlar, acayip satar, dünyaya satarız. bu nedir ya? yok beyin yok sensör yok kablo  :-X

o teknoloji cok geride kaldi bak 89 model araba bile elektronik ki simdikiler daha fena motor beyni harici airbag beyni var klima beyni var abs beyni var otmatikse vites beyni var sensörlere gelince hertarafi sensör krank sensörü eksantirik sensörü maf sensörü beyin varsa herseyin sensörü var balatalarin bile :D

bu pahali benzinde de karburatorlu araba da kullanilmaz enjeksiyonlu sart gerci babamin suzuki swifti var karburatorlu 3 silindir 1.0 motor acayip az yakiyo benim arabamin motoru cok nokta o yüzden biraz fazla yakiyo ama ona görede gidisi daha iyi tek noktaliya göre

enjektörlü iyidir benim 205 pejo vardi karburatorlu 6 sene önce benzin fiatlari ucmadigi dönemler 20 lira ile kadiköye git gel birazda gezmeye benzin kaliyordu :)

karburatorlu elektronikler gibi dertli olmayabilir ama onlarinda kendine has problemleri olmuyor degil samanrasi takilir memesi tikanir hava ayari vs hersey manuel vida cevirerek :)

hani diyosunya elektronik araba olmasin acayip satar hybritler e ne demeli yari elektrikli araba ehheehehe bence tasaruflu araba acayip satar :D
MKII  1.3 CL

« Yanıtla #49 : 07 Ocak 2013, 18:13:36 »
nihat 4 yıl daha geri gel 89 dan 85 dizel hele birde turbolu oldumu  yanında yatmada bin :D beyinsiz arabada beyin tırmalayıcı arıza hakkaten az oluyor, DIY şansı daha bol. tabi senin gibi DIY'in dibine vurmuş arkadaşları hariç tutuyorum :) maşallah :tamamdir
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #50 : 07 Ocak 2013, 21:00:54 »
auhahuauh arabanin huyunu suyunu ogreniyoruz bu sayede benim olayim birazda inat swap yapan biri var ugrasmayip ona verir derdim bak neyi var :D kasindik :D
MKII  1.3 CL

« Yanıtla #51 : 07 Ocak 2013, 21:30:21 »
Hadi geçmiş olsun..Kendi arabam gibi üzülüyordum her olmadığında :) Şükür kurtuldunuz..

Ynt: tekleme sebebi beyin (güncel resim sayfa 4)
« Yanıtla #52 : 10 Ocak 2013, 18:30:45 »
konu acmiyayim sirf resim icin araba düzelince bir banyoyu hak etti sonrada kremledik :D

yagmur da yagsa yikadim wax uyguladim isil isil su tutmaz oldu iste hava karardigi icin kalite götü ama parlaklik buna ragmen göz kamastirir

MasAllah esirgemeyin arkadaslar :) daha yeni yaptim allah nazardan saklasin diyin (amin)
MKII  1.3 CL

Ynt: tekleme sebebi beyin (güncel resim sayfa 4)
« Yanıtla #53 : 10 Ocak 2013, 20:03:55 »
masallahı var ya.. :) balon tampon dıye bagarıyo sankı  ;)
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.