Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: tekleme gaz yememe (Yigilma)  (Okunma sayısı 30498 defa)

tekleme gaz yememe (Yigilma)
« : 19 Kasım 2012, 14:32:05 »
2 gündür böyle birsey cikti düsük devir giderken gaz verince yemiyor silkeliyo ama debriyaja basip biraz gaz verince düzeliyo nadiren oluyor havalarin sogumasi dicem ama motor sicakken oluyor soguk iken zaten fazla basilmiyor varmi bu tarz bir durum yasayan
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2012, 18:10:37 Gönderen: deepdrastic »
MKII  1.3 CL

Ynt: tekleme
« Yanıtla #1 : 19 Kasım 2012, 15:10:25 »
benzer durum bende de var nihat ama benimki dizel  ??? benim arabanın gaz telinde bi cinslik var bide durur vaziyet belli seviyelerde gaz verdikçe devir sabit kalmıyo bazı konumlarda, bunu yürürkende yapınca silkeleme yaptırıyo işte.. pompanın ayarına baktırmayı düşünüyorum
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #2 : 19 Kasım 2012, 16:20:13 »
ben simdi bujileri söktümde cok zengin calismis motor son zamanlarda hep kisa mesafe motor isinmadan stop sonra bida o sekil sürünce sogukkende zengin calisiyo zaten bujiler kararmis 2 ay önce bujilere baktigimda cok iyi durumdaydilar birde buji kablomdan 2 tanesi 1 cok feci sekilde oksit yapmis digeri de yapmis yuzeysel temizleyip wd40 püskürttüm kis geldi hava tuhaf sis nem cok soguk asiri hizliu hava degisimi cok fena nem yapio
MKII  1.3 CL

« Yanıtla #3 : 19 Kasım 2012, 20:59:52 »
öncesi

dremel tel firca balata spreyi temizlik sonrasi marsa basmasi degisti arabanin

iridium bujiyemi gecsek napsak :D birde cok iyi buji kablosu önerebilecek varmi
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2012, 21:05:10 Gönderen: deepdrastic »
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı mdsezen

• Otomobil
    Golf mk3 Gti 1997
« Yanıtla #4 : 19 Kasım 2012, 21:32:35 »
bendede buna benzer bir sıkıntı oldu 3 gündür havaların sogumasından herhalde ilk çalıştıgında hiç bir sıkıntı yok fakat yola çıktığım zaman motor tam anlamıyla ısınmamışsa eğer ara sıra stop ediyor ve motor ısındığında böyle bir sıkıntı yaşamıyorum önümüzdeki hafta güzel bir bakım yapacağım inşAllah  :tamamdir

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #5 : 19 Kasım 2012, 21:36:17 »
doğan ikinizin motorlarıda aynı nihat abiyle sorunlarınız ortak olabilir.

Çevrimdışı mdsezen

• Otomobil
    Golf mk3 Gti 1997
« Yanıtla #6 : 19 Kasım 2012, 21:41:05 »
doğan ikinizin motorlarıda aynı nihat abiyle sorunlarınız ortak olabilir.

takipteyim... ;D

« Yanıtla #7 : 20 Kasım 2012, 19:11:09 »
bugün sürdüm gene ayni sirf alt devir degil üst devirlerde de yigilma yapti zaman zaman kislik tekerleri takip biraz gazladim kesicili eve gelirken yigilma yapmadi simdilik gözlem ve tahmin yürüterek süreyim belki depodan pislik cekip enjeksiyon sistemini yavasllatiyo yada sürekli kisa mesafe düsük devirden kat tikandi lambda sinyal veriyo beyine gitme gitme diye :D

buji ve buji kablolarini degisebilirim hala devam ederse disturbutor kapagi da degisebilir bakalim duruma göre
MKII  1.3 CL

« Yanıtla #8 : 20 Kasım 2012, 19:39:08 »
aynı sorunla cebelleşiyorum ama buji ve kabloları. benzin filtresi, boğaz kelebeği temizlendi hala aynı

« Yanıtla #9 : 20 Kasım 2012, 20:14:09 »
aynı sorunla cebelleşiyorum ama buji ve kabloları. benzin filtresi, boğaz kelebeği temizlendi hala aynı

butür problemlerin nedenleri cok oluyor hava kacagi vs bisi varmi
MKII  1.3 CL

« Yanıtla #10 : 28 Kasım 2012, 00:57:55 »
benzin filtresini degistirdim biraz kullandim pompa sesi duyulur sekilde ugultu yapiyordu hava vs kalmistir diyip normal karsiladim cunki kutu icindeki benzini de bosalttim kumlu gibi pislikler cikti

biraz kullanip sonucu gözlöemledim eskiye nazaran pompa sesi baya belirgin geldi ve yigilma devam ediyordu yani bahsi gecen tekleme son care pompada
MKII  1.3 CL

« Yanıtla #11 : 28 Kasım 2012, 09:24:35 »
Geçen gün benim depodan gelen, mazot filtresine giren boruda kılcal çatlaklar vardı, o çatlaklardan pompaya hava giriyordu ve araç gaz vermeyince stop ediyordu, boruyu değiştirince düzeldi.

Ynt: tekleme gaz yememe (Yigilma)
« Yanıtla #12 : 29 Kasım 2012, 18:18:18 »
kafayi yemek üzereyim yeterli donanimda yok ölcüp biceyim neye el atsam para
benzin filtresini degistirdim sonuc ayni uzun süre rolantide kalinca kalkista bile gaz yemiyo yigilma yapiyo

tak etti benzin pompasini söktüm icinde pislik vs süzgecinde bir anormallik mi var diyerek
eski filtre

buda pompanin durumu aslinda calisiyor ama basinc ile alakali bir problemi olabilir

bu resimde o pas gibi görünen yerler o kilifin cürümüs hale gelmesi aslinda onlar sadece leke degil baya delik gibi olmus cürükler fazla kurcalamadim onlardan sebep basinc düsüyorsa daha felaket hale gelmesin

buna benzer görüntü ile karsilasan varmi benzeri problem yasayan akismetreyi de denedim ilk basta iyi calisir gibi oldu sonrasi ayni
MKII  1.3 CL

Ynt: tekleme gaz yememe (Yigilma)
« Yanıtla #13 : 01 Aralık 2012, 21:08:44 »
abi neyaptın sorunu hallettinmi