Gönderen Konu: TD golf 2 hız göstergesi ve devir saati uyumu...  (Okunma sayısı 4711 defa)

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
TD golf 2 , düz yolda 5. viteste 90 km sabit hızla giderken , devir saatiniz tam olarak kaçı gösteriyor ?

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: TD golf 2 hız göstergesi ve devir saati uyumu...
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2011, 21:22:22 »
 Model yılına göre farklı sonuçlar çıkacaktır ilker kafan karışacak. Çok şanzıman çeşidi var VW de o yüzden biri diyecek 90 la giderken 2000rpm biri diyecek 2500rpm biri diyecek 2800rpm. 3000rpm de 160 giden var :D :D
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Ocak 2011, 21:34:33 »
işte ben de o yüzden sordum Erşan , benim motor daha önce 1.6 benzinliymiş galiba , şuan 1.6 dizel (üst kapağı değiştirmişler) ama şanzıman ne durumda onu merak ediyorum yani 1.6 benzinli şanzımanı  ile 1.6 TD şanzımanı arasında ne kadar fark var  onu merak ediyorum.

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Ocak 2011, 22:27:25 »
Dizel motorda ki şanzımanlarla benzinli araçlarda ki şanzımanlar farklıdır. Dizeller daha az devir çevirdiğinden şanzıman oranları daha kısa oranlı tutulur, benzinli araçlarda ise tam tersi olduğundan şanzıman oranları daha uzun tutulur.

Benzinli 1.2 palio ile 3.vites 135'i görürken dizeli 120 de kesiyor.