Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: hararet gostergem  (Okunma sayısı 1928 defa)

hararet gostergem
« : 27 Mayıs 2011, 18:25:16 »
hararet gostergem çalısmıyor bılgısı olan  yardımcı olsun

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Ynt: hararet gostergem
« Yanıtla #1 : 27 Mayıs 2011, 19:39:49 »

polis hamdinin ankara da okuyan oğlu babasından para istemek için Ankara ptt.ye gider başlar yazmaya selam,hatır,sorar telgrafta. verir memura telgraf kağıdını. memur 40 krş.ister ahmetten bizimki sadece 5 krş.oldugunu söyler ozaman kısa yaz der memur ahmet alır kalemi başlar yazmaya ''hamdi ahlat para ahmet'' verir memura memur hayretle bakar telgrafa istek alıcı gönderici adres hepsi 4 kelime tel.ahlata ulaşır ptt dağıtıcısı bakar kağıda ahlatta kaçtane hamdi var?dunuslu hamdi,polis hamdi...kimin ankarada yakını var?düşünür ve bulur polis hamdidir gider evine postacı polis hamdi cevizin altında paltosuyla oturmuş dinleniyor tlg.alır bakar''hınzıroğlu para istir'' der.

müdür mesajı telgrafla mı çektin?  ;D ;D

gösterge arızası olabilir. en basiinden panel arkasından soket çıkmış olabilir. hararet müşiri olabilir. ya da kabloda kopukluk vardır.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Ynt: hararet gostergem
« Yanıtla #2 : 27 Mayıs 2011, 21:54:38 »

Eğer biraz olsun kalkıyorsa sorun termostattan olabilir, tırnağı kırılmıştır sürekli açık kalıyordur. Ya da büyük ihtimal hararet müşürünüz bozuktur. Sizin kadranda ki motorlar nasıl bilmiyorum ama büyük ihtimal step motoru vardır. Kontağı açınca ibreler hiç yerinden oynuyor mu? Yakıt gösterge,hız,hararet hepsinin milimetrik olarak oynaması gerekir. Eğer müşürde sorun yoksa sorun ibrenin altında ki step motorunda olabilir.