Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: syncro ne kadar eder?  (Okunma sayısı 8931 defa)

syncro ne kadar eder?
« : 11 Ocak 2011, 17:29:29 »
sadece meraktan ve biraz da farklı bir araç üzerinde laflayalım diye açtım konuyu, yoksa satmak gibi bir sıkıntım yok.
aracın genel özellikleri şöyle;

model yılı : 1991
model : mkII golf GT syncro
motor : 1800 cc 8v
renk : met.siyah
km : 234000
klima (hala aktif), abs (aktif), mfa (aktif), elektrikli ve ısıtmalı dikiz aynaları (malesef iç mekanizması yıpranmış çalışmıyorlar). fabrika çıkışı
italyan votex jantlar duruyor üzerinde. kumaş döşemeside yırtıksız pek ve yıpranmamış durumda.
kendi boyası ve motor hiç yapılmamış. yanlarda kısmi boya var (20 yılın getirdiği). sadece fabrika çıkışında elektrikli cam ve sunroof' u yok. sonradan da
yapılmamış, yapmayı da hiç düşünmüyorum. aracı kendi teybini ebay'de de bulamadım, o da orijinal haliyle iyi olurdu aslında.
kelebek gibi sırıtan yeni nesil (mecburen) cd player koydum.

aracı, şimdilerde pek ihtiyacı olmamasına rağmen baştan toplamayı isterim ama ne vakim var ne de bu işler için müsait bir yer. bir kaç yıl
daha böyle dolanıcaz. araç fabrika çıkışından oldukça yüklü olması beni üzerinde herhangi  bir değişiklik yapmaya yöneltmedi. ama elimde
yunanistandan getirdiğim sıfır fuchs (porsche için) lar var ama poryalar sıkını yartacağından (çünkü 5x130) vaz geçtim gibi. boydan da
düşürmek isterdim ama İstanbul'un malum çukur ve tümsekleri yüzünden vaz  geçtim. aslında motorla yapılacak çok iş var ama hala bu km'de ki
motor çok iyi durumda olduğundann ellemeye kurcalamaya gerek yok. ne yağ yakıyor ne de sızıntı veya başka birşey var.
İstanbul şehir trafiğinde yakıt sarfiyatı yüksek ama mantıklı kullanımda (lpg yok) yeni nesil benzinli araçlar gibi. eh o da olsun biraz,
küçük hacmine göre araç syncro (4çeker) olduğu için benzer mkII kasalara göre biraz daha ağır 1100 kg.

üşengeçlikten elimde pek resim yok malesef. sizler ne dersiniz, malum sitelerde pek çok ilan var. isteyen istediği fiyatı çeker ama araç ne
olursa olsun hepsinin bir ederi vardır. ne harcanırsa harcansın bu tip araçlara harcanan keyfidir, bindiğinize sayarsınız. benimkinin benzeri
bile yok ama saçma bir rakam istesem (satışa hiç niyetim yok)  satışı lakırtıdan ileriye gitmez.

sizce fiyatı nedir? neler yapılabilir? neler yapılması uygundur? görsel olarak hiç derdim yok bu arada, bunlara harcayacağımı güçlü bir motor
ve güvenli yürüre harcamayı daha çok tercih ederim.

mkII GT syncro

Ynt: syncro ne kadar eder?
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2011, 17:38:32 »
Fuchs'ların resmi var mı? Kullanmayacaksan alayım... ;D

« Yanıtla #2 : 11 Ocak 2011, 17:50:07 »
Fuchs'ların resmi var mı? Kullanmayacaksan alayım... ;D

3 takım bibies eder  :D ..... şaka bir yana, alttaki gibi.

« Son Düzenleme: 11 Ocak 2011, 17:50:41 Gönderen: olcaytuna »
mkII GT syncro

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
« Yanıtla #3 : 11 Ocak 2011, 17:52:13 »
Eğer fuchs dediğiniz şu jantlar ise BBS i tercih ederim.

-35 KRL 53- -16 AV 332-
81 Scirocco Mk1 1.6 GL 87 Scirocco Mk2 1.8 GTi 92 BMW 318i

« Yanıtla #4 : 11 Ocak 2011, 17:59:53 »
Fuchs'ları biliyorum ben kendi resimlerinden bahsediyorum. ;)

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #5 : 11 Ocak 2011, 18:02:31 »
güzel ve farklı bi araç :) piyasasından pek anlamam ama keyifli görünüyo

« Yanıtla #6 : 11 Ocak 2011, 18:03:06 »
Eğer fuchs dediğiniz şu jantlar ise BBS i tercih ederim.
+1980 mk gtd.

« Yanıtla #7 : 11 Ocak 2011, 18:06:33 »
eğer vw geçmişiniz benim gibi daha eski modellere (type1-type2 ...vs) dayansaydı ( porcshe ile alakası ve porsche parçalarının özelikle eski modeller de kullanımı) beni çok daha iyi anladınız. tabi bu beğeni meselesi, çok cafcaflı pek beni ilglendirmiyor. sanırım plakayı da fark etmediniz. RUF porsche'nin resmi modiye firmalarından biridir. bunu bilen porsche'ciler ara sıra yolda durduruyorlar. bunun üzerinde de porsche den ufak tefek görünen parçalar kullanmak isterdim; jantlar, kaliperler, kapı kolları veya koltuklar gibi.

mkII GT syncro

« Yanıtla #8 : 11 Ocak 2011, 18:14:38 »
Fuchs'ları biliyorum ben kendi resimlerinden bahsediyorum. ;)

janları bunlar, kendi kataloğundan taradım...

mkII GT syncro

« Yanıtla #9 : 11 Ocak 2011, 21:54:38 »
Elektrikli aynalar elimde mevcut istersen verebilirim.aynaları hareket ettiren düğmeyi bulamadığım için kendi aracıma takamadim.aynaların ısıtmalı olup olmadıgını bilmiyorum.senin aynalarında ısıtma varsa ilk defa duyuyorum .motorun zorlamazsan 350 bin km yapıyor.arkadasımda var daha motor yaptırmadı :))
Kaç para eder ?fiyat belli zaten max 10 bin tl eder.

« Yanıtla #10 : 11 Ocak 2011, 21:55:35 »
11 bin vereyim :)

« Yanıtla #11 : 11 Ocak 2011, 22:33:54 »
güzel fiyat verdi remzi
 benim arabaya da ankaradan 9 bin veren senmisin yoksa  :D :D

« Yanıtla #12 : 11 Ocak 2011, 22:41:32 »
güzel fiyat verdi remzi
 benim arabaya da ankaradan 9 bin veren senmisin yoksa  :D :D
yok abi ben değilim valla :D ama kr yi satarsam ekonomşk olur diye düşünebilriim arabanı.

« Yanıtla #13 : 11 Ocak 2011, 22:46:47 »
düşünmen yeter kardeşim zaten ankaraya falan gelmeye korkuyorum alacaklar anahtarımı :D ;)