Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: STOP ETME.  (Okunma sayısı 3444 defa)

STOP ETME.
« : 13 Aralık 2012, 02:47:41 »
Arkadaşlar merhaba. Yağışlı mevsimin başlangıcı ile unuttuğum bir sorun yeniden hortladı. Araç çok yağışlı havada su birikintisinden geçerken motora su alıyor sanırım ve stop ediyor. Kuruyana kadar da çalışmıyor ve çiğ benzin atıyor. Ateşleme sistemimde genel bir problem yok, normalde gayet güzel çalışıyor. Ancak bahsettiğim durumda beni canımdan bezdiriyor. Buna nasıl bir çözüm bulabiliriz? Alta sac yaptırmak mümkün müdür? Ya da başka bir yolu var mıdır? Acil önerilerinizi, fikirlerinizi bekliyorum. Şimdiden sağolun.

Ynt: STOP ETME.
« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2012, 02:51:50 »
distiribütör kapağını ve bujileri koruyacaksın sudan ondan stop eder..stop ettiğinde distiribütör kapağını sök içini kuru bi bezle sil ardından az bi kağıt parçası içinde yakıver nemini alsın çalışır
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2012, 02:52:30 Gönderen: satarfaction »

« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2012, 03:18:25 »
Onu yapıyorum zaten kardeş, açıp kuruluyorum ancak yine belli bir süreç istiyor çalışmak için. Benim asıl istediğim bu korumayı nasıl sağlayacağım.

« Yanıtla #3 : 13 Aralık 2012, 03:32:16 »
kurlama yetmez içinde kağıt yakacan nemini alsın hemen çalışır.korumak istiyorsan en basit naylon geçir distiribütöre

« Yanıtla #4 : 13 Aralık 2012, 09:09:23 »
Golf II de distiribütör yukarda bende bu sorun hiç olmuyor başka bir sorun olmalı.

« Yanıtla #5 : 13 Aralık 2012, 09:42:56 »
alta sac yaptirmak mümkünmüdür bilmiyorum kartel biraz daha asada  kaliyo  sanki golf2lerde   bu yüzden dir sanirim hiç birinde koruma sacı yok

« Yanıtla #6 : 13 Aralık 2012, 09:56:34 »
nasil ya sudan gecince taa dist e kadar su mu sicriyor baskabirsey olmasin dist actiginizda ici islak oluyormuydu

mutfak strec filmlerinden sarin kurudugunda burde o sekil sudan gecin almanya gibi yagisi bol bir ülkeye bu sekil nem kapan araba yapmis olamazlar
MKII  1.3 CL

« Yanıtla #7 : 13 Aralık 2012, 10:09:49 »
biraz kocakarı ilacı gibi olacak ama bu duruma en iyi çözüm : eczaneden bi tane ameliyat eldiveni alıyosun parmakların ucuna denk gelen yerleri ufak ufak kesip oralardan buji şapkalarını geçir, eldivenin avuca oturan kısmınıda distribütöre tak bol gelirse paket lastiği ile sonlandır. görüntü hoş değil ama istediğin su birikintisinden haşır huşur geç :D
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #8 : 13 Aralık 2012, 11:20:36 »
nasil ya sudan gecince taa dist e kadar su mu sicriyor baskabirsey olmasin dist actiginizda ici islak oluyormuydu

mutfak strec filmlerinden sarin kurudugunda burde o sekil sudan gecin almanya gibi yagisi bol bir ülkeye bu sekil nem kapan araba yapmis olamazlar

Evet kardeş üst kısımda komple su oluyor. her yeri ve kapağı kurulamak gerekiyor malesef...

Hepinizen tek tek teşekkür ederim arkadaşlar. Bakalım bulacağız bir yol.

« Yanıtla #9 : 13 Aralık 2012, 11:25:46 »
biraz kocakarı ilacı gibi olacak ama bu duruma en iyi çözüm : eczaneden bi tane ameliyat eldiveni alıyosun parmakların ucuna denk gelen yerleri ufak ufak kesip oralardan buji şapkalarını geçir, eldivenin avuca oturan kısmınıda distribütöre tak bol gelirse paket lastiği ile sonlandır. görüntü hoş değil ama istediğin su birikintisinden haşır huşur geç :D
bazen kocakarı ilaçları iyi geliyor mk 1 varken benimde su geliyordu distiribütöre kurlayıp yakıyordum kurutuyordum devam ama eldiven aklıma gelmemişti yoksa yapardım  :D
metin

« Yanıtla #10 : 13 Aralık 2012, 11:42:02 »
alta koruma saci gibi bisey yapan yokmu arkadaslar denyen falan