Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bu jant sürtme yapar mı?  (Okunma sayısı 15272 defa)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
Ynt: Bu jant sürtme yapar mı?
« Yanıtla #28 : 15 Nisan 2011, 15:36:45 »
valla ben 13 borbet aldım keseme uygun olduğu için ve aracımın üzerindeki jantlar hoşuma gitmediği için..şuan 13 borbet 7 ofset ve lastiklerimde iyi oldugundan lastik almadım lastik ölçülerim 175/70/13 arkaya 2 kişi oturdugunda sürtme yapıyor.birazda yay ve amartisörlerimde suc ama yani spor yaysız olmuyor.bende idarelik yaza kadar kullanıyorum.benm durumumda aklınızda bulunsun bence   :(
Aga biran önce kamber vermeye bak benim 15 ATS'lerde sürtme yapıyordu azıcık bi kamber verdim inanılmaz derecede kesti şimdi biraz daha vericem  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

« Yanıtla #29 : 15 Nisan 2011, 15:39:49 »
Aga biran önce kamber vermeye bak benim 15 ATS'lerde sürtme yapıyordu azıcık bi kamber verdim inanılmaz derecede kesti şimdi biraz daha vericem  :)
gökhan lastiklere kıyamıyorum daha 6 aylık lastikler..yazın jant lastk takım alınca onları kışlık yapıcam orjinal demir jantlarım duruyor depoda bide beğenmediğim çıkardığım KM jantlar var ozaman borbetle birini satıcam kalanı bi takım kışlık yapıcam kendime.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #30 : 15 Nisan 2011, 16:34:22 »
gökhan lastiklere kıyamıyorum daha 6 aylık lastikler..yazın jant lastk takım alınca onları kışlık yapıcam orjinal demir jantlarım duruyor depoda bide beğenmediğim çıkardığım KM jantlar var ozaman borbetle birini satıcam kalanı bi takım kışlık yapıcam kendime.
Aga en fazla yiceği ne kadar ki  :) Baktın içten bayağı yemiş hemen iç dış baktın onuda yemiş önlerle arkaları değiştiricen sonra ona da bi iç dış TURKIS Style  :D Zaten 4 lastiği yiyene kadar 3 takım lastik alıcak zamanı gelir emin ol  ;D Ama görünüüüm off çok tatlı duruyo aga bide benim önlerde kamberli onları düzeltince arkalar daha çok belli olucak   :sevgi:
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #31 : 15 Nisan 2011, 16:39:18 »
13" borbetlerin ET si çok düşüktür o yüzden sürtme yapar ama ET30 bir jant mk2 de kolay kolay sürtme yapmaz.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #32 : 15 Nisan 2011, 16:40:57 »
13" borbetlerin ET si çok düşüktür o yüzden sürtme yapar ama ET30 bir jant mk2 de kolay kolay sürtme yapmaz.
13 te geçerli  değil mi abi ? 15 peki
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #33 : 15 Nisan 2011, 21:16:30 »
erşan abi haklısın ET değeri yanlıs hatırlamıyosam 20ydi.bende idarelik taktığım için fazla sorun yok ayda yılda bi biniyor arkaya 2 kişi.

« Yanıtla #34 : 16 Nisan 2011, 03:03:16 »
bizde 15 borbet var üzerinde 195/45/15 lastikler olduğu halde,arka çamurluklarda biraz işlem olmasına ramen cayır cayır sürtüyor ama araçta coil  var, stok yaylar değil
http://

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #35 : 18 Nisan 2011, 19:24:56 »
 Dediğim gibi ET değeri düşük jant dışa taşar ve çamurluğa sürter o yüzden işlem yapmanız gerek. Coil de olsa esneme payını ayarlamanız lazım.. ET 30 ve üzeri jantlar 7,5J kalınlıktan yukarı olmamak şartı ile çamurluklara sürtmez.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #36 : 18 Nisan 2011, 21:45:47 »
Dediğim gibi ET değeri düşük jant dışa taşar ve çamurluğa sürter o yüzden işlem yapmanız gerek. Coil de olsa esneme payını ayarlamanız lazım.. ET 30 ve üzeri jantlar 7,5J kalınlıktan yukarı olmamak şartı ile çamurluklara sürtmez.
abi inşallah temmuz ayından sonra güzel bi jant (bbs ats gibi) düşünüyorum..ozaman sizlerin bilgisine oldukca ihtiyacım olacak.şimdilik böle devam   :-\

« Yanıtla #37 : 18 Nisan 2011, 23:47:02 »

Doğru Erşan, benim jantım et 30 ve 7,5 j, bagaj ağzına kadar dolu ve arkada 2 kişi birde çocuk varken ciddi esnemelerde çok hafif sürtme yaptı.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2011, 23:47:39 Gönderen: serhaty »

« Yanıtla #38 : 25 Nisan 2011, 21:24:40 »
Benim jantlar 7.5 J et 38 arkada iki kişi olunca esnemelerde sürtüyor.
Lastik ölçüsünede dikkat etmek lazım yanaklar 55 yerine 50 olsa belki sürtmez .
Fakat amortisörleri değiştirmeden önce sürtme daha fazlaydı.Amortisörlerde yaydaki enerjiyi soğurdukları için onlarında önemi var.

« Yanıtla #39 : 01 Ağustos 2011, 01:32:26 »
Benim jantlar 7.5 J et 38 arkada iki kişi olunca esnemelerde sürtüyor.
Lastik ölçüsünede dikkat etmek lazım yanaklar 55 yerine 50 olsa belki sürtmez .
Fakat amortisörleri değiştirmeden önce sürtme daha fazlaydı.Amortisörlerde yaydaki enerjiyi soğurdukları için onlarında önemi var.

peki sürtmemesi icin ne öneriyorsunuz 15" icin

« Yanıtla #40 : 07 Ağustos 2011, 13:01:06 »
ET değeri 30 ve üzeri 7 veya 7.5 J jant en fazla 50 yanak lastik sağlam bir amortisör takımı önerilebilir.

« Yanıtla #41 : 08 Ağustos 2011, 09:30:01 »
ET değeri 30 ve üzeri 7 veya 7.5 J jant en fazla 50 yanak lastik sağlam bir amortisör takımı önerilebilir.
:tamamdir