Gönderen Konu: ses ve ısı yalıtımı  (Okunma sayısı 2755 defa)

Çevrimdışı rapteg

• Profili Görüntüle
ses ve ısı yalıtımı
« : 05 Kasım 2014, 20:25:28 »
çevremde birçok kullanıcının basını agrıtan olaylardan birkaçı bunlar . mk2 de ki ısı ve ses yalıtımı adı altında konu açmamdaki sebeb bu tarzda bir konunun aktif resimlerle olmaması . detaylı bilgi edinemedim ve kendi projem e de start vermek üzereyim.
sorum şu bizim 91 model lerin göüsü sökmek için çok ugraşırmıyız sakıncaları nelerdir.
göüs içi temizlik kalörifer bakım temizligi taban tavan kapı içleri temizlik onarım ses ve ısı yalıtımı
ayrıca ön kapıların ayarı hakkında ve neyi nasıl sökmem gerektiğini gösterecek bilgi ihtiyacı içeriisndeyim.
konu başlığı altında hem bana hemde bu tarz sorunlar ile bogusan arkadaşlara destek olsun dıye  herkes konuya resim ve fikir eklermi acaba arkadaşlar.
yeterli bilgi ve resim olursa hem benım ıcın hemde diger arkadaşlar için çok iyi olur.

Çevrimdışı cemturksal

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta mkII Coupe
Ynt: ses ve ısı yalıtımı
« Yanıtla #1 : 08 Kasım 2014, 13:06:58 »
mk2 lerde torpidoyu gövdeye tutturan toplam 5-6 cıvata var bunların ikisi hemen yanlarda kapıyı açıp yandan bakınca hemen görülebilir.diğer ikisi ise kaputu açınca sileceklerin altında suyun aktığı bir oluk var orayı kaldırınca görebilirsiniz lokma takımıyla sökebilirsiniz. ama hepsinden önce direksiyonu, sinyal ve silecek kolunu ve torpido üzerindeki gösterge panelini komple almanız gerekir. bütün düğmeleri üzerinde tutan siyah çerçeveyi kırmamaya özen gösterin hassastır biraz  :) o çerçeveyi tutan 6-8 adet vida var zaten. onu sökünce direksiyona yakın bir tarafta içte bir vida göreceksiniz onu da sökünce torpido tamamen serbest kalacaktır. dikkatli olursanız sorun olmaz sökmek takmak.
kaloriferde ise benim kalorifer motoru arızalanmıştı söküp temizledik toz toprak dolmuş içine o yüzden çalışmıyormuş. Onu yaptıktan sonra polen filtresi taktım üstüne klimasız benim araç, artık eskisi gibi toz pislik üflemiyo içeri :)
yalıtım ben de düşünüyorum ama kaporta boyaya giricek araç daha sonra yaparım diye düşündüm. bizim araçlara şart bence de özellikle ses yalıtımı. büyük marketlerde ya da hırdavatçılarda membran var alüminyum folyo ve zift kaplı, o bu işi görüyo diye biliyorum
MK II

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #2 : 08 Kasım 2014, 13:34:25 »
yalıtım ben de düşünüyorum ama kaporta boyaya giricek araç daha sonra yaparım diye düşündüm. bizim araçlara şart bence de özellikle ses yalıtımı. büyük marketlerde ya da hırdavatçılarda membran var alüminyum folyo ve zift kaplı, o bu işi görüyo diye biliyorum

Bu malzemenin ismi bitüself diye biliyorum, bu şekilde arayabilirsiniz. Bir de seramik elyaf kağıt kullanılabilir, ben tavan döşemesinin altında kullanmıştım.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı rapteg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Aralık 2014, 09:03:36 »
vallahi sitemizde bulamadım. kımse paylaşımda bulunmamış. havalar sertleşti biraz yumuşasın hem ses yalıtımı hemde bi kaç color projem var :)

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #4 : 23 Aralık 2014, 19:25:37 »
Bitüself aslında ses yalıtım malzemesi değil. Bu iş için yerli üretim olan bu malzemeyi kullanabilirsiniz. http://www.erkurt.com/tr/solutions.asp?ID=15

Bir de detailturkey.net forumunu incelemenizi öneririm, yalıtım yapan arkadaşlar olmuştu.
Akıl yaşta değil baştadır.