Gönderen Konu: ses problemi tır tır?  (Okunma sayısı 2512 defa)

Çevrimdışı adyldrm

• Profili Görüntüle
ses problemi tır tır?
« : 08 Haziran 2012, 20:50:37 »
merhaba,

golf 2 araç sahibiyim, 1.6 benzinli

aracımda tır tır diye bir ses var. gaz verince ses kesiliyor.

neden kaynaklanır bu ses, motor subaplarından yapabilir mi?

Çevrimdışı mk1afu56

• Profili Görüntüle
Ynt: ses problemi tır tır?
« Yanıtla #1 : 09 Haziran 2012, 00:03:16 »
alternator cıvatasına bi bak ordan bi sıkıntısı olabilir gevşemiş yada içindeki yatak yıpranmışdır aynı sorun bendekı mk2 de de  var pek ustune duşmuyorum ama ses sınır bozuyo

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #2 : 09 Haziran 2012, 00:43:39 »
sibop ayarına baktırın rolantide bi şıkırtı varsa eğer.

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Temmuz 2012, 15:07:43 »
merhaba ben de daha yeni mk2 aldim motor sogukken sibop kapaginin tarafini dinledigimde sanki bir sibop sikirtisi var bu ses bana kabus oldu diyebilirim itecekler degisecek dedi bir arkadasim stop etme ve düzensiz rolanti de vardi hatta silkeleyerek tekleme gaz yememe

bütün hava hortumlarini kontrol ettim akismetreye bile giristim hava filtresi de degistirdim suanda stop etme gibi sorunlar yok

sese gelince bir ustaya gittim itecek degisecek dedim yoo hersey normal dedi bir dünya soru sordum yanitladi ve aracimda sorun olmadigini söyledi ama yagini degistir dedi isi sensörlerini de degistirmemi söyledi belki yanlis okuyor o yüzden tekleme vardir dedi itecek sesi icin yagi bi degistir sonra bakalim dedi

10w-40 castrol magnatek yag aldim ve yag filtresi degistirdik sikirti sadece sogukken cok kisa bir süre oluyor

benim aracim 89 model 1.3 benzinli 4 enjektorli bogaza sahip
arastirmalarim ve edindigim bilgilere göre sibop ayari yokmus hidrolik itecek varmis ilk calistirmada ses yapmasi normal iclerindeki yagin süzülmesinden dolayi ses normalmis bir baska golf 3 te motor sicak ta olsa itecek sesi dizel gibi cikiyordu halime sükrettim :)

tavsiyem ses sebebini iyice ögrenin ben yag degismeden önce ses daha cok sürüyordu
MKII  1.3 CL