Gönderen Konu: Selamlar,89 TD Golf II aldım.  (Okunma sayısı 15325 defa)

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
Ynt: Selamlar,89 TD Golf II aldım.
« Yanıtla #14 : 23 Şubat 2008, 12:55:36 »
Arkadaşlar mesajlarınız için sağulun.Arabamdan ve TD motorumdan memnunum.3000 devirden sonra araba seriye geçiyor.Yani turbonun kattığı gücü  ve verdiği ivmeyi 3000 devirden sonra baya hissedebiliyorum.Arabama eurodiesel alıyorum.Tabi normal dizelden biraz pahalı olduğu için km 'de 17 ykr civarında yaktı ama daha tam kapsamlı bir bakım yaptırmadım.Daha pompa ayarına,enjektör temizliğine  falan girmedim yani.Belki de gerek yoktur çünkü km de 17 kuruş bence fena değil,bi de eurodiesel fiyatını hesap edersek...Eminim  birkaç ayardan sonra daha az yakacaktır.Herkese iyi günler..

Çevrimdışı MONDY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 23 Şubat 2008, 12:57:30 »
intercooler yok dimi senin aracta ?
SB motorkodlu olan TD ler var IC li onlar 80 beygir super arabalar.
Aslinda sende takabilirsin IC.

Çevrimdışı candour2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 23 Şubat 2008, 13:14:47 »
hoşgeldin kardeşim allah kazadan beladan korusun inşallah..

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 23 Şubat 2008, 13:15:53 »
Yok dostum  intercooler.Bilgi için teşekkürler ama sen sanırım yurtdışındasın.Bizim için biraz masraflı oluyo burda  parçalar.Zaten mesela Golf II nin kralı orada 1000 euro eder.Parçalar da ucuz.Burda en kötü MK2 5000 Euro.Yani biraz Türkiye açısından bakmak lazım olaya..

Çevrimdışı MONDY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 23 Şubat 2008, 13:33:30 »
Yok dostum  intercooler.Bilgi için teşekkürler ama sen sanırım yurtdışındasın.Bizim için biraz masraflı oluyo burda  parçalar.Zaten mesela Golf II nin kralı orada 1000 euro eder.Parçalar da ucuz.Burda en kötü MK2 5000 Euro.Yani biraz Türkiye açısından bakmak lazım olaya..
masallah 5200 euro  :o
burada golf 4u 5200 euroya aliyoruz :D

ozaman biz golf 2 import edelim turkiyeye
hatta bi SB kodlu IC buluruz sana :D

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 23 Şubat 2008, 20:22:05 »
Sağol  dostum,biz onu yıllar önce getirtmiştik zaten.Kardeşimde  LIEWERS 96 MK3 Rabbit TDI Intercooler var yıllardır.Ne olursa olsun , insanın kendi toprağında otomobil sürmesi de çok keyifli oluyo biliyon mu?  ;)

Çevrimdışı DOOM-RULE

• The best pet I've ever seen...That's my Rabbit :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 23 Şubat 2008, 20:32:15 »
 :tavkiss: :tavkiss: :tavkiss:
OZGUR K. BENIM BI SORUNUM VAR
BIRISI BENIM SIFREMI YOK ETMIS SANIRIM GIREMEDIM SITEYE
BENDE ONUN ICIN YENI BI ADRES UYELIK ZORUNDA KALDIM..

ISTERSEN BENDEKI IC YI SANA VERIYIM BAGAJA FILAN KOYAR GEZERSIN  :sevgi: :sevgi:

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 23 Şubat 2008, 20:43:53 »
Doomrule.K, sorununu çözmüşsün zaten.
Büyük harfle yazmaya devam edersen sanırım bu üyeliğinde gidebilir ;D
Büyük harfle yazılmaz bu sitede :t  ;D
Bu hafta öbür arabadaki IC yi ver de bagajda gezdiriym :sevgi: :sevgi:

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 23 Şubat 2008, 20:56:13 »
neden  euro  dizel  kullanıyorsun  arabana   zarar  vermez  mi  bu  arada  hayırlı  ugurlu  olsun :tamamdir
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 23 Şubat 2008, 21:01:58 »
bende mk2 kullanıcısıyım gercekten cok değerli araclar kıymetini bilmeyenler cok onlara cok kızıyorum ama senin gibi arkadaşların olması cok sewindirici :tamamdir

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 23 Şubat 2008, 21:55:06 »
İsmail Tunca arkadaşım eurodiesel alıyorum çünkü ince mazot herzaman iyidir diye biliyorum ben.Yani Avrupa, bizim bu Golf 2 ler çıktığında zaten kaliteli ince mazot kullanıyolardı.Kurşunsuz benzin de aynen oyle.Bizim Golf 2 benzinliler ilk çıktıklarında Avrupa'da zaten (kurşunsuz benzin)unleaded fuel vardı.Benzinli MK2 lerin bazılarının göğüslerinde kurşunsuz benzin  ibaresini görebilirsin.Yani bilmiyorum ama zarar vereceğini hiç düşünmüyorum,bilhakis faydalı olacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 23 Şubat 2008, 22:09:57 »
Kadir çok haklısın,ben de aynı senin gibi düşünüyorum. :tamamdir

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 25 Şubat 2008, 16:13:41 »
euro  dizelin  yaglayıcı  özelliği  normal  dizelden  daha  az diye  biliyorum ayrıca  mk2  leri  genelde  eger  modıfıyeli  değilse alçak  basınca  uyumlu  arabalar  euro  dizel  püskürtüldüğünde  yüksek  basınç  ortaya çıkacaktır  ve  ısınma  bıraz  daha  fazla  olacaktır  böylelikle  yag  daha  fazla  ısınıp parçalanacaktır buda  arabanın  hem  fazla  yag yakmasına  hemde  yakıt  sarfıyatına  sebeb  olacaktır  bence  normal  dizel  kullan
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 25 Şubat 2008, 16:33:11 »
euro dizel yaktığın zaman yakıt daha fazla olacaktır bunla beraber performans yükselmiş olacaktır araçin motor kodu JR olması lasım ben de jetta kullanıyorum benim ki 1,6TD jr kodlu aynı motr olması lasım...euro dizel yağ yakma falan olmaz yağ yakan aracın motorunda sorun vardır...yakıtın ısınma ve soğutma ile bi alakası yoktur...yanma odalarında çikan sıcaklık zaten normal mazot ile aynıdır..euro dizel kullanırsan ince olduğu için sabah çaliştirmalarda biraz geç çalişir...pompa ve enjektörlerin daha verimli çalişmasını sağlar..