Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Şanzuman yağ değişimi?  (Okunma sayısı 30519 defa)

Ynt: Şanzuman yağ değişimi?
« Yanıtla #14 : 15 Eylül 2012, 11:27:32 »
youtube bakmak lazim bircok kisi video cekmis koymus golf 3 ilede ayni degil sanzmanim ama tipalar ayni mm kadar :D

sanzimanim ötmesi bir yana vitesler sert geciyor sogukken iyi isininca sertlesiyor benim sanzimani degismem gerek gibi geliyor salih sefa bir takim katkidan bahsetti yapistirsana hocam linki herkez faydalansin ben alman sitesinden alicam :D

neydi würth marka viteslerin gecisini kolaylastiran ve sesleri yok eden bisi denemek lazim heleki benim gibi sanziman varsa birsey kaybetmem yani
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #15 : 15 Eylül 2012, 11:39:48 »
1.1 - 1.3 ve 1.4 motorlar öne yatık bloktur onun için şanzımanıda farklı.. deepdrastic in aracı 1.4 I blok..  L blok dediğimiz motor bloklarında şanzıman yağı defransiyel kısmının tam alt noktasında allen bir vida var onu sökerek boşaltıyorsun. Dolum yeride debriyaj kolunun yanındaki tapadan yada km dişlisini sökerek hangisi kolayına gelirse yapıyorsun..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #16 : 15 Eylül 2012, 13:20:58 »
1.1 - 1.3 ve 1.4 motorlar öne yatık bloktur onun için şanzımanıda farklı.. deepdrastic in aracı 1.4 I blok..  L blok dediğimiz motor bloklarında şanzıman yağı defransiyel kısmının tam alt noktasında allen bir vida var onu sökerek boşaltıyorsun. Dolum yeride debriyaj kolunun yanındaki tapadan yada km dişlisini sökerek hangisi kolayına gelirse yapıyorsun..

benim sanzimanin üzerinde tipa yok dedigin gibi kilometre teli var yukarida  :tamamdir 5 viteslide dedigin sekilde olabilir benimki 4 ileri debriyaj kolunun orda siyah plastik tipa var ama o delikten bakinca volant gorunuyor
MKII  1.3 CL

« Yanıtla #17 : 16 Eylül 2012, 17:30:45 »
arkadaslar cikan yagi atmadim bos siselere doldurdum kovanin dibinde bir miktar yag biraktim 1 haftadir hareketsiz duran yagi süzülmüstür diye dibini ayirdim ve bir test yaptim buyurun resimledim

kovanin dibindeki dörtköseli sekil kovanin dibinden tutugum bir miknatis o sekli olustran da yagin icindeki temir tozlaridir nekadar yogun ve coklar kovanin dibinde miknatisi gezdirdigimde sekil dagilmiyor yag komple bu sekil demir tozu dolu

« Son Düzenleme: 16 Eylül 2012, 17:36:00 Gönderen: deepdrastic »
MKII  1.3 CL

« Yanıtla #18 : 17 Eylül 2012, 17:51:58 »
youtube bakmak lazim bircok kisi video cekmis koymus golf 3 ilede ayni degil sanzmanim ama tipalar ayni mm kadar :D

sanzimanim ötmesi bir yana vitesler sert geciyor sogukken iyi isininca sertlesiyor benim sanzimani degismem gerek gibi geliyor salih sefa bir takim katkidan bahsetti yapistirsana hocam linki herkez faydalansin ben alman sitesinden alicam :D

neydi würth marka viteslerin gecisini kolaylastiran ve sesleri yok eden bisi denemek lazim heleki benim gibi sanziman varsa birsey kaybetmem yani

katkı bu imiş arkadaşlar: http://shop.wurth.com.tr/sanzuman-yagi-katkisi-125ml

en alt kısımda bi normal civata başlı bi tıpa var benim şanzımanda muhtemelen orasından bahsediyosunuz boşaltma için, teyit için fotoları çekip paylaşıcam en yakın zamanda tşk
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2012, 17:53:23 Gönderen: salihsefa »
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #19 : 19 Eylül 2012, 18:33:29 »
ivedikteki würth mağazına gittim, bahsettiğim katkı türkiye stoğunda yokmuş haftaya gelebilirmiş, siparişler arasına almışlar arkadaşlar bilginize.
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #20 : 04 Haziran 2015, 11:18:51 »
1.6 102hp BFQ motor kaç lt şanzıman yağı alıyor beyler bilginiz var mı ?bende değiştireceğim