Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Rolanti Valfi  (Okunma sayısı 7809 defa)

Rolanti Valfi
« : 23 Kasım 2009, 08:27:13 »
Arkadaşlar bu benim rolanti sorunu halen çözülmedi. Bu rolanti valfini aracın beyninden ayırıp bir düğme ile (mesela otomatik cam düğmesi ile) açıp kapatabilecek bir düzenek yapmak mümkün müdür? Yanlış hatırlamıyorsam, bir yerde okumuştum bu tip bir şeyi ama hatırlayamadım, baktım bulamadım, belkide yoktur tabi. Bu tip bir şey yaptırabileceğimiz birisi varmıdır Ankarada? Vazgeçtim otomatik olmasından falan, manuel olsun ama yeterki düzelsin artık.

Ynt: Rolanti Valfi
« Yanıtla #1 : 23 Kasım 2009, 10:54:10 »
                     Aracını  ne kadar çok benzinde tutarsan  rölanti dengesizliğini alt etmeye o kadar faydası oluyor.Ama o zaman da ekonomi bozuluyor tabiiki. Daha önce de yazışmıştık hatırlarsan buna benzer konularda.Bi de fanın açtığı zaman ; eğer çok güçlüyse,  o da rölantiyi bozabiliyor.Hortumlarını kontrol ettirmende de fayda var.

« Yanıtla #2 : 23 Kasım 2009, 15:07:03 »
Yalnız benim aracın beyinde bir sorun var zannedersem, çünkü valfı yeni taktılar ama rolantiyi tutturamadılar. benzinde başka çalışıyor, gazda başka, valf görevini iyi yapmıyor. bende bu şekilde bir şey düşündüm ama zor galiba.

« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2009, 19:32:00 »
                      Seni çok iyi anlıyorum evet. Fitil eder adamı.Aynı sorunu ben de yaşamıştım.

« Yanıtla #4 : 24 Kasım 2009, 08:18:34 »
Peki sen nasıl çözdün bu sorunu. Benzinde kullanarak mı bana söylediğin gibi?

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #5 : 24 Kasım 2009, 10:27:24 »
benim 1300 motorda da benzer durum vardı. bi çok tamirci gezdim, distribütör, karbüratör, buji, kablo, manifold, gaz beyni.. neler neler çıktı. en son bursa ya götürdüm. sübaplar sıkı çıktı. fabrkia verilerine göre 15-25 olması gereken sübaplar 8*10 cıktı. belki senin de benzer bi sorunun vardır? benim başıma gelen buydu.

« Yanıtla #6 : 24 Kasım 2009, 10:42:55 »
Rölant valfi çalışıyor mu? Baktınız mı? Çok ince bir sesi var. Balata temizleyicisiyle temizleyin ondan sonra da WD40'layın sonra geri takın. Eğer hala kontak açıldığında elinizi üzerine koyduğunuzda bir şey hissetmezseniz bilin ki bozuktur.

« Yanıtla #7 : 24 Kasım 2009, 12:08:38 »
Yok onu denedim çalışıyor. ileri geri hareket ediyor. belki, ilker arkadaşın dediği gibi bir durum olabilir. Ya ne bela birşey.

« Yanıtla #8 : 24 Kasım 2009, 16:43:00 »
geçmiş olsun kolay gelsin

nerede bu rölanti valfi arkadaşlar

SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #9 : 24 Kasım 2009, 17:16:09 »
gaz kelebeğinin hemen altında, siyah renkli bir alet.

« Yanıtla #10 : 24 Kasım 2009, 21:34:12 »
Peki sen nasıl çözdün bu sorunu. Benzinde kullanarak mı bana söylediğin gibi?

Benzinde kullanarak geçici bir iyileşme sağladım ama sorunlar artmaya başlayınca sattım arabayı.

« Yanıtla #11 : 24 Kasım 2009, 22:52:41 »
gaz kelebeğinin hemen altında, siyah renkli bir alet.

saolasın
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #12 : 25 Kasım 2009, 01:41:09 »
ya benim sorun o kadar salak bişeydi ki, gülersin. erşan abi, onun bi arkadaşı ve kuzenle bursaya gidiyoruz, arabayı göstermeye. tatlı bi rampa aşağı, gaza dibine kadar bastım, yok arkadaş, araba 70 i gıdım geçmiyor.. ardından rampa yukarı sardık, bi baktık araba coştu, 4 kişi 110 la çıktı rampayı.. rampayı çıktım, sallandım aşağı başladı popopo diye teklemeye, 3 silindire düştü... ondan önceleri karbüratörden de, gaz beyninden de ayarlattım rolantiyi, defalarca, gene tutmuyodu, şimdi saat gibi.. bence bi göster belki de sorun benzerdir. deniycek ne kaldı ki, bi göster istersen...

« Yanıtla #13 : 25 Kasım 2009, 08:28:00 »
Ben özgür arkadaşın dediğini daha önce başkasındanda duymuştum, 2-3 gündür sürekli benzinde kullanıyorum, önceleri benzinde düzgün çalışmayan arabanın şimdi maşallahı var. Sabahları ilk marşa bastığımda çalıştırır çalıştırmaz gaza biraz yüklenmezsem hemen stop ediyordu şimdi stop etmek falan yok, yolda benzin olduğu halde tekliyordu popopo diye. Valla şimdi maşallahı var, yalnız stop ediyor diye rolantiyi yüksekte tutuyorduk benzinde şimdi yüksek rolantide saat gibi çok şükür, benzin rolantisini biraz düşürdükten sonra bundan böyle benzinde kullanmayı düşünüyorum. Bütçemi biraz zorlayacak ama olsun, zaten çok fazla kullanmıyorum artık.

İlginiz için teşekkürler, en son yine sorun çıkarsa ilker arkadaşın söylediğini bir denerim.