Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: plazma gösterge  (Okunma sayısı 4755 defa)

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: plazma gösterge
« Yanıtla #1 : 10 Nisan 2008, 13:43:46 »
böyle konuları sohbet bölümüne açarsan daha iyi olur ya silinir ya da taşınır konu bu arada güzelmiş göstergeler boranın kiler gibi olmuş denedin mi
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #2 : 10 Nisan 2008, 13:52:00 »
konu golfII yi ilgilendiriyor die açtım afedersiniz.

denemedim çünkü bende golf yok çok istedim ama olmadı 95 model bi unom var
unun göstergelerini açtım kendi çabalarımla arkadan aydınlatma denemesi yaptım ama uzun sürmedi
aydınger kağıda çıktı aldım iki-üç kat sonra onları pvc ile kapladım ( kimlik ehliyet kaplama ) sonra göstergenin içine mavi led yaptım fena olmadı
sonraki aşamam ise ibreleri fosforlu boya ile boyadım karanlıkta harika bi görüntü
vs..
yine uno için folyo ararken bu plasma göstergesi denk geldi ve buraya hemen eklemeliyim die düşündüm

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #3 : 10 Nisan 2008, 14:56:32 »
hade bakalım hoş geldin...
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #4 : 10 Nisan 2008, 14:58:48 »
Plazma göstergenin görüntüsüne ledlerle homojen şekilde ulaşmak zor. Plazma göstergeleri taktın mı da yukardaki aydınlatmayı iptal etmen gerekiyor, bu seferde ibreler gözükmez heralde. :)
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #5 : 10 Nisan 2008, 15:17:57 »
tşk. nizam hoşbulduk. bu arada bizimde bi fan sitemiz var oradaki arkadaşlarda bilirler golf II  hastası olduğumu. neyse

gelelim ibrelere
bende ibrelerin görünmüyeceğini düşünerek fosforlu boya ile boyadım en güzel görüntü tünelde oldu pek anlamadım.
bir diğer seçenek ise ışık vurduğunda parlayan boya var onu denemedim nasıl bir sonuç çıkar bilmiyorum.
foto ekleye bilsem unomdaki göstergeye bakardınız ve fikirlerinizi söyleyebilirdiniz.

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #6 : 10 Nisan 2008, 20:19:43 »
selcuk abı getırtmıs kendıne takınca canlı canlı bakarız ;)