Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: otomatik sanzımancılar lütfen bi tavsiye  (Okunma sayısı 2713 defa)

otomatik sanzımancılar lütfen bi tavsiye
« : 09 Temmuz 2014, 15:48:53 »
kolay gelsin. sizden bi tavsiyeye ihtiyacım var eger müsait olursanız e uygun görürseniz. Ben İstanbuldan yazıyorum su an. kısaca olayın akısını özetlersem bundan 4 yıl önce 1992 1.6 golf mk2 aracı satın aldım. aldıgımda sadece boştan vitese atarken vurma yapıyordu. araclar hakkında tecrübesizdim. aracım 3 vites oldugunu cok sonra ögrendim. cünkü vitesleri saydıgımda 100 120 arasında sanki vites atıyormus gibi bi durum oluyor araba rahtlıyor ve hızlanıyordu. aradan bir yıldan fazla zaman gectiginde o 100 120 arasındaki vites gecisi gibi olan rahatlama iptal oldu  ve öncesinde cok rahat 160 170 yapan aracım 140 ı zor görmeye basladı. sanki vites varmıs da atmıyormus gibi zorlanıyordu arac. ve kalkısta 2 vitese gecerken cok bagırıyor ve vurarak geciyordu özellikle sogukken. maddi durumum olmadıgından yaptıramadım. ve bi kac sene bu sekilde sürdüm. ancak gecen ay artık tamamen sorun oldu sanzıman ve gaza basmazken D deyken arac bosa dusuyor gaza basınca tekrar vitese giriyordu. R de ise asırı gaza basınca ancak ilerliyordu. 3 4 gün bu sekilde kullandım aracı ve sonunda infilak etti :) gece saat 3 sularında zar zor onu sanayiye götürüp bi oto sanzımancının önüne bırakabildim. Sonuc 7 8 bin tl degeri olan aracımın sanzımanı icin 2400tl para ödedim. Ancak aracta su an bostan vitese alınca ki vurma siddetlenerek artmıs durumda bunun sanzımanla alakalı olmadıgı söylendi. Ve en büyük sorun aracım 90 100 km den sonra adeta gitmiyor. asırı bagırma yapıyor. sanki bi vites varmıs da atmıyormus gibi. Bu durumdan tekrar geri verdigimde bana sanzıman düzgün kontol ettik diye cevap verildi. Fakat otobanda arabayı bagırta bagırta 130km hıza cıkarıp vitesi bosa aldıgımda arabanın cok rahat aktıgını tekrar vitese atınca da bi anda kasılıp sanki frene basılmıscasına yavaaslayıp 70 80 e kadar hızının düstünü gözlemledim. Ben de bunu haliyle sanzımana yorumladım. 18 yasındayken 180 yapan aracım sıfır sanzıman yapılmısken 100km yapmamasında problem acaba ne olabilir. Bİraz uzun oldu ama cidden cok sıkıntılyım. düzelmezse galiba ben o ustayı ya da o usta beni hastanelik edene kadar bu sıkıntımı atamayacagım. Lütfen yardımcı olun ne yapmalıyım

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: otomatik sanzımancılar lütfen bi tavsiye
« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2014, 17:50:20 »
Geçmiş olsun. İstanbul'da otomatik şanzıman tamiri yapan daha önce forumlardan başka kişilerden de duyduğum iyi bir servis var. Bence oraya danışın.

Bildik Otomatik Şanzıman Servisi

Atatürk Oto Sanayi Sitesi
2. Kısım 26. Sok. No:1066
Maslak - İSTANBUL
Tel: (0212) 286 00 69

Bir de aşağıda ki konu için siz de tecrübelerinizi aktarabilir misiniz ?
http://www.vwtr.net/forum/golf-iv/manuelden-otomatige-gecis-t35621.0.html
Akıl yaşta değil baştadır.