Gönderen Konu: otomatik cam kaldırma ve merkezi kilit  (Okunma sayısı 18265 defa)

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
Ynt: otomatik cam kaldırma ve merkezi kilit
« Yanıtla #28 : 10 Nisan 2011, 12:43:29 »
Bu noktada cevap veremiyorum. araba elektriği biraz karışık :) Bence mantıklı olan kontak elektriği. çünkü park elektriğide kontak kapalıyken çalışıyor. ben direk kontak elektriğine bağlıcam araba çalışınca yansın gündüz belli olmaz gecede çalışınca yanar. Hiç dikkat etmedim orjinallerde parklarlamı yanıyor diye.

Bugün tesisatı bağladım, ne yazık ki universal kitlerde direk kontağa bağlamak gerekiyor. Çünkü tesisatı aküye bağlayınca düğmelerin ışıkları yanıyor. Mecbur kontağa bağlıyacağız:) Yalnız butonların ışık rengi yeşil bu çok canımı sıkıyor. Benim kadran mor,göğüs kırmızı. Bakalım kırmızı düğme bulabilirmiyiz.

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 10 Nisan 2011, 20:19:30 »
Bu arada camlar 7 saniyede kalkıyor 6 saniyede iniyor

Çevrimdışı Jerewure

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: vw-Golf2, Audi-A3
« Yanıtla #30 : 11 Nisan 2011, 12:49:06 »
seninki yine iyiymiş aradaki fark 1 saniye bende saniyeler fark ediyor :) camlar çok oynuyor kasıyor. kendim ayarlamaya çalıştım ama olmadı bir camcıya gitmem gerekecek.

Çevrimdışı Jerewure

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: vw-Golf2, Audi-A3
« Yanıtla #31 : 11 Nisan 2011, 12:51:20 »
bu arada tahminimden çok daha kolay oldu montajı. hava yağışlı sadece bir kapı mekanizması takıyım derken bütün mekanizmayı elektrik tesisatını hallettim :) düğmeleride kaloriferin yanındaki hazır deliklere takınca bütün işlem bitti şimdi sadece yukarı kaldırırken camda hafif düşmeden dolayı kasma yapıyor. camcıya gitmem lazım.
Bu arada cyber kapak işinide hallettim kutudan bir sürü kapak çıktı :D

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 11 Nisan 2011, 13:04:40 »
bu arada tahminimden çok daha kolay oldu montajı. hava yağışlı sadece bir kapı mekanizması takıyım derken bütün mekanizmayı elektrik tesisatını hallettim :) düğmeleride kaloriferin yanındaki hazır deliklere takınca bütün işlem bitti şimdi sadece yukarı kaldırırken camda hafif düşmeden dolayı kasma yapıyor. camcıya gitmem lazım.
Bu arada cyber kapak işinide hallettim kutudan bir sürü kapak çıktı :D

İşi hallettiğinize sevindim:) Motorların oynaması için kutudan çıkan alüminyum ayakları alıp motora vidalayıp kapıya tutturmanız gerekiyor. Tabi düğmeye basınca motor hafiften kasar bu durum normaldir.  Ayrıca kutudan çıkan plastik parçaların birini cam kolu miline takıp,üstüne diğer büyük plastik çarkı taktıktan sonra kenarına bir  vida atıyorsunuz. Yalnız setin içindeki vidalar çok kalın kaçıyor. Umarım bu hususa dikkat etmişsinizdir.

Bu arada kontak elektriğini nerden aldınız? Ben teypin ordan almayı düşünüyorumda?

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 11 Nisan 2011, 13:58:15 »
Bu arada bugün sanayiye gittim cağ düğmesi bakmaya ama bütün cam düğmeleri yeşil yanıyordu.Sonunda bu işe de bir çözüm buldum:)

Benim universal kitin içinde ki düğmeyi tezgaha yatırdım.Düğmenin metal çemberini çıkardım,sonrada düğmenin plastiğinin yarısını yerinden söktüm ve gözlerime inanamadım:) İçinde billur gibi yeşil bir led var ve sökmesi çok basit:) Şiimdi bana lazım olan tek şey küçük mercekli bir kırmızı led :) Hatta düğmeyi sökmek tam 3 dakika, ledi değişmenizde en fazla 2 dakika sürer.
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2011, 14:09:04 Gönderen: ADEMÜÇÜNCÜ »

Çevrimdışı cyber34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 05 Mayıs 2011, 23:45:04 »
Klimalı torpido ise ilgilenebilirim.
bende klima getirteceğim fakat normal torpidolara uymuyor sanırım.