Gönderen Konu: otomatik cam kaldırma ve merkezi kilit  (Okunma sayısı 18279 defa)

Çevrimdışı Jerewure

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: vw-Golf2, Audi-A3
Ynt: otomatik cam kaldırma ve merkezi kilit
« Yanıtla #14 : 07 Nisan 2011, 21:12:05 »
Valla ben kendim yapmayı düşünüyorum. düğmelerin yeri hazır bile konsolda rezistans ve sis düğmelerinin altı. Kablo işi kolay her türlü çekilirde mekanizma işi karışık. Ben cyclone marka aldım içinden epey bi malzeme çıktı neyin nerede kullanılacağını çözmeye çalışıyorum şu anda ama zorlanacağımı düşünmüyorum.

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 08 Nisan 2011, 01:20:07 »
Valla ben kendim yapmayı düşünüyorum. düğmelerin yeri hazır bile konsolda rezistans ve sis düğmelerinin altı. Kablo işi kolay her türlü çekilirde mekanizma işi karışık. Ben cyclone marka aldım içinden epey bi malzeme çıktı neyin nerede kullanılacağını çözmeye çalışıyorum şu anda ama zorlanacağımı düşünmüyorum.

Biraz sabredersen , ben kendi aracımın fotoğrafını çeker yollarım , fikir edinirsin , ( kapısı sökülmüş halini )

Çevrimdışı Jerewure

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 08 Nisan 2011, 09:17:10 »
haftasonu hava güzel olursa yapmayı düşünüyorum. montajı çok zorlamıcak gibi geliyor. beni şimdilik düşündüren kapattıktan sonra krikonun çarkını nasıl saklıcağım. Senin düğmeler nerede. Birde panzotu sökmene gerek yok pencere kolu sökülünce nasıl saklamışlar seninkini.
Son bir şey daha bagajında çıkan alet. Yani bijon anahtarı gibi olan. Sanırım elektrik arızası ya da motor arızasında camı açıp kapatmak için. Montajda pek işe yaramıyor. Kaldır at falan yazıyolardı konuda ama bence atma.

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 08 Nisan 2011, 17:29:57 »
Bagajımdan çıkan aleti atmayacağım tabiki.Benim aracın otomatik cam kaldırma düğmesi kapıda ,yani eski manuel kolun yerinde,panzot tabikide sökülecek , 5-6 tane vida tutuyor,kriko panzot un altına yerleştirilecek , kapıya yani,orada yer var porblem olmuyor , keşke sana fotoğraf gönderebilseydim , 2 gün önce sökmüştüm kapıyı müzik sistemi için , bende orada gördüm komple mekanizmayı.

Çevrimdışı cyber34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 08 Nisan 2011, 17:44:49 »
küçük siyah bir kapak japonla yapıştırılıyor
camcılarda var

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 08 Nisan 2011, 18:59:57 »

Bence gidin camcıya taktırın 30 TL'ye mekanizmasını takıyorlar. Motorun açısını iyi ayarlıyamazsınız sıkıntı yaşarsınız.

Çevrimdışı Jerewure

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 08 Nisan 2011, 21:11:39 »
Panzotu sökmene gerek yok derken motor arıza verirse açıp kapamak için dedim. Yani o bagajdan çıkan aletle yapabiliyosun. Adem ben kendim takmak istediğimden camcıya gitmiyorum. mesele para meselesi değil. Kendi emeğin yani :)

Çevrimdışı Jerewure

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 08 Nisan 2011, 21:12:13 »
Cyber teşekkürler uyduramazsam bir camcıya uğrarım artık.

Çevrimdışı cyber34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 08 Nisan 2011, 22:14:02 »
bulamazsan yollarız sana burdan :D

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 09 Nisan 2011, 01:50:54 »
Panzotu sökmene gerek yok derken motor arıza verirse açıp kapamak için dedim. Yani o bagajdan çıkan aletle yapabiliyosun. Adem ben kendim takmak istediğimden camcıya gitmiyorum. mesele para meselesi değil. Kendi emeğin yani :)

Panzot yine sökülecek,o açma kapama yeri panzotun altında kalıyor , o alet girmez yani oraya . Bence de kendin tak , ya da çok iyi bir ustaya git, iyi usta bana denk gelmedi , o yüzden bende kendim yapmaya çalışıyorum ufak tefek şeyleri vakit buldukça , kendi emeğin düşüncesine ben de katılıyorum ve herşeyden önce arabanı sen daha iyi kolluyorsun ve daha özeniyorsun , ustanın yaptığından iyi oluyor.(sözde ustalardan diyeyim)

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 09 Nisan 2011, 21:40:51 »
Merhaba ben bugün camcıya universel otomatik cam motoru kitini taktırdım. Hem krikoları yağladı hem de fitileri bir güzel temizledi,iyi pislik çıktı. Yalnız elektrik tesisatını ben bağlıyorum.İşin en uzun tutan kısmıda bu.Bugün akşam saat 5 de başladım 9 a kadar uğraştım hala daha bitmedi. Akü'den elektrik aldım.Universal kitin sigortası olmasına rağmen akü'ye bir sigorta daha ekledim.Şaseyi de içerden aldım. 2 metre 6mm'lik elektrik kablosuna 5 tl verdim. Daha sonra sol kapıdan sağ kapıya universal kitin kendi kablo tesisatını çektim.

Yalnız aklıma takılan birşey var, elektriği acaba kontaktan mı alsaydım?

Çevrimdışı Jerewure

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 09 Nisan 2011, 23:18:03 »
Düğmelerde aydınlatma varsa kontaktan alman gerekirdi. Eğer düğmelerinde aydınlatma yoksa sorun değil. Aküne güveniyorsan direk elektriktende sorun olmaz.

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 10 Nisan 2011, 00:21:59 »
Düğmelerin ışığını ayrıca parklara bağlamıyormuyuz?

Çevrimdışı Jerewure

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 10 Nisan 2011, 11:05:03 »
Bu noktada cevap veremiyorum. araba elektriği biraz karışık :) Bence mantıklı olan kontak elektriği. çünkü park elektriğide kontak kapalıyken çalışıyor. ben direk kontak elektriğine bağlıcam araba çalışınca yansın gündüz belli olmaz gecede çalışınca yanar. Hiç dikkat etmedim orjinallerde parklarlamı yanıyor diye.