Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: otomatik cam kaldırma ve merkezi kilit  (Okunma sayısı 18194 defa)

otomatik cam kaldırma ve merkezi kilit
« : 05 Şubat 2010, 02:11:38 »
Arkadaşlar mk 2  tek kapı aracıma merkezi kilit ve otomatik cam kaldırma motorları taktırmak istiyorum.
Bu konuda tecrübesi olan varsa paylaşsın teşekkürler
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2010, 19:17:48 Gönderen: cyber34 »

Çevrimdışı Jerewure

• Otomobil
    vw-Golf2, Audi-A3
Ynt: otomatik cam kaldırma ve merkezi kilit
« Yanıtla #1 : 05 Nisan 2011, 21:05:17 »
Çözebildinmi sorunu :) Ben merkezi kilit taktımda bugün cyclone marka otomatik cam kaldırmam geldi hafta sonu takıcam. Epey zaman geçmiş tecrübe edinebildinmi?

« Yanıtla #2 : 06 Nisan 2011, 11:22:08 »
bende takamyı duşunuyorum resımlı yapsanızda koysanız bızde bılgı edınsek olma mı ?

Çevrimdışı korkmazbs

• VW GOLF Mk2 Rabbit
« Yanıtla #3 : 06 Nisan 2011, 22:09:50 »
Aynen anlayan takmayı bilen arkadaşlar burda paylaşsın bende takmayı düşünüyorum ayrıca sunroofa motor takabilen veya takan varmı benimki kollu iptal edip otomatik yapmayı düşünüyorum.Parçalar olarak marka ne önerirsiniz nekadara malolur tahmini arkadaşlar sizede kolay gelsin şimdiden

« Yanıtla #4 : 06 Nisan 2011, 22:33:03 »
Çözebildinmi sorunu :) Ben merkezi kilit taktımda bugün cyclone marka otomatik cam kaldırmam geldi hafta sonu takıcam. Epey zaman geçmiş tecrübe edinebildinmi?

evet set olarak aksarayda satılıyor yanlış hatırlamıyorsam 100 tl gibi bir fiyatı var
merkezi kilit daha ucuz 30 tl ye iyi bir mal alabiliyorsun işçilikle beraber
topkapı teknik oto sanayide ömer ustanın ekibine yaptırdım 200 tl ye mal oldu.
Açma kapama düğmeleri falan herşey dahil.
Şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım.
Hatta çok ilginç merkezi kilit 30-35 metreden bile süper çalışıyor. >:D >:D

« Son Düzenleme: 06 Nisan 2011, 22:33:50 Gönderen: cyber34 »

Çevrimdışı korkmazbs

• VW GOLF Mk2 Rabbit
« Yanıtla #5 : 06 Nisan 2011, 22:58:04 »
cyber34 bilgi için sağol ilk işim merkezi kilit olucak zaten kapıları kitledimmi diye hergün bakınmaktan gına geldi :D

Çevrimdışı Jerewure

• Otomobil
    vw-Golf2, Audi-A3
« Yanıtla #6 : 06 Nisan 2011, 23:12:29 »
cyber orjinalmi yoksa üniversal olanlardanmı. Ben üniversal birşey aldım. Arabanın ön kapıları çok rahat oldu çünkü merkezi kilit olmamasına rağmen kilit kolları altında yuvalar vardı. Şimdi kara kara otomatik camı düşünüyorum. O da üniversal orjinal değil. Basit gibi duruyor ama ben en az zararla en güzel iş olsun istiyorum.

Çevrimdışı Jerewure

• Otomobil
    vw-Golf2, Audi-A3
« Yanıtla #7 : 06 Nisan 2011, 23:15:07 »
Benimkilerde çok uzaktan alıyor ama iyi birşey değil bazen evde basıldımı acaba açıldımı endişesi taşıyorum :) Merkezi kiliti tekrar açıp gösteremem ama otomatik cam olayını fotoğraflayabilirim yapmaya başlarsam.

« Yanıtla #8 : 06 Nisan 2011, 23:34:51 »
Merkezi kiliti bağlamak pek zor olmasa gerek. Yapılırken görmüştüm, motorların uc kusmu kilit iğnelerine bağlanılıyor, el beceriniz ve zamanınız varsa yapabilirsiniz. Akü'den ceyran alınıp sigorta konuluyor.

Otomatik cam kitine gelince sanırım kaliteli olanlar MKF marka olanlar.Gerçi hepsi hemen hemen aynı. 100 TL civarına alınıyor. Yakında ben de kendi aracıma alıp uygulamasını yapacağım.Alınca yardımcı olurum. Yalnız cam kriko mekanizmanızın çok iyi çalışması gerekiyor.Aksi halde kısa sürede bozulabiliyor motorlar. Akünüzün amperi ne kadar yüksek olursa o kadar da iyi çalışırlar.

« Yanıtla #9 : 07 Nisan 2011, 08:51:04 »
cyber orjinalmi yoksa üniversal olanlardanmı. Ben üniversal birşey aldım. Arabanın ön kapıları çok rahat oldu çünkü merkezi kilit olmamasına rağmen kilit kolları altında yuvalar vardı. Şimdi kara kara otomatik camı düşünüyorum. O da üniversal orjinal değil. Basit gibi duruyor ama ben en az zararla en güzel iş olsun istiyorum.

bu arabalarda orjinal olanlar pompalı sanırım.
Bulunması zor ve düzgün çalışmıyorlar.
Üniversal olan elektrikli bir cam kaldırma mekanizması işinizi görecektir.
Cam kaldırma mekanizmasını yaptırırken ince işçilik gerekir birde dikkat etmeniz gereken bir nokta da parçalar arasında rölantide vibrasyon olabilir mekanizmayı taktıktan sonra arabayla bir test sürüşü yapıp sesleri dinleyin daha sonra  sünger cırt vb.parçalarla sesler varsa kesin sonra panzotları bağlayın.
Eski arabalara modern uygulamalar arabaların şehir içi kullanımını zevkli hale getiriyor. :D :D

« Yanıtla #10 : 07 Nisan 2011, 09:01:13 »

Eski arabalara modern uygulamalar arabaların şehir içi kullanımını zevkli hale getiriyor. :D :D
hidrolik direksiyon merkezi kilit otomatik cam bunlar güzel araba şimdi oldu demişsindir cuma
cumartesi ömer ustadayım araba su eksiltiyor bir yerlere para sıkışmış ömer ustayla çıkaracağız :)

[/quote]
golf 4 1,8 Highline

« Yanıtla #11 : 07 Nisan 2011, 09:10:46 »
hidrolik direksiyon merkezi kilit otomatik cam bunlar güzel araba şimdi oldu demişsindir cuma
cumartesi ömer ustadayım araba su eksiltiyor bir yerlere para sıkışmış ömer ustayla çıkaracağız :)

Ehea
Abdullah inanmayacaksın ama bu laf gerçek oldu.
Geçen bir araç geldi kalorifer şikayetiyle..
Aracın kalorifer motorunun olduğu yerleri bir söktüler ki ne görelim
Eski 5 binliklerden biri sıkışmış >:D >:D >:D >:D
Bende uğramaya çalışırım cumartesi

« Son Düzenleme: 07 Nisan 2011, 09:12:04 Gönderen: cyber34 »

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #12 : 07 Nisan 2011, 10:09:11 »
bende cam kaldırma sistemi var ama onada tofasın mekanızmayı koymuslar camı kaldırmaya gücü yetmiyor gibi bakıcam bir ara role ile desteklene bilir
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #13 : 07 Nisan 2011, 17:51:27 »
Arkadaşlar bugün sanayide ki aksesuarcılarda  universal cam kaldırma setlerini inceledim. Scorpion marka olanı bunlar arasında biraz daha kalitelisi. Bu arada sakın ben takarım diye düşünmeyin. Kabloları bağlamak,aküden ceyran almak en kolay tarafı. Ama motoru iyice sabitlemek gerekiyor,yapacağınız yanlış bir konumlandırma dişlilerin sıyırmasına neden olabilir. Cam düğmesi delik açma işi de biraz zor. İşçilik olarak 70 TL diyorlar. Belki 50'ye de takan vardır. Ama 50 liradan aşağı takacaklarını sanmam. Umarım yardımcı olabilmişimdir.