Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: motora mazot yerine yağ katılması yardım!  (Okunma sayısı 14367 defa)

Çevrimdışı meister6

• meister6 91 jetta gtd
motora mazot yerine yağ katılması yardım!
« : 22 Ocak 2011, 18:16:09 »
arkadaşlar cümleten iyi akşamlar 91 jetta td aracıma mazot yerine iki teneke 10 numara yağ ve 1 teneke gazyağı kattım kullanan arkadaşlar hiç bişey olmadığını derler amam ben birde bu sitedeki tecrübesi olan arkadaşşlardan faydalanmak istedim nerdeyse 1 depoda 40 tl farkediyor
böyle yaparsam zararları neler olacak yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
meister6 jetta 91 gtd

Ynt: motora mazot yerine yağ katılması yardım!
« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2011, 18:38:09 »
gazyağı koymayın. 15 litre mazot koyup üzerini 10 numara yağ ile fulleyin. her 6000 km civarı mazot filtrenizi değiştirin bu cok onemli içindeki karton malzeme yağdan tıkanıyor. bunları yapın hiçbirşekilde problem yaşamazsınız :)

Çevrimdışı meister6

• meister6 91 jetta gtd
« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2011, 19:22:51 »
gazyağının yağı incelltiğini söylüyorlar gazyağının yerine mazot koyduğumuzda mazot aynı işlevi görecekmi yoksa yakıt kalın olmazmı acaba hem fazla yakıp hemde patırtılı yanmazmı acaba?
meister6 jetta 91 gtd

« Yanıtla #3 : 22 Ocak 2011, 19:25:01 »
ben yeni nesil passat tdi motorunda uzun süre kullandım hatta yazılım ve büyük enjektörlede denedim hiçbir sorun yaşamadım. zaten 10 numara denen yağın kalitelisi mazot gibi akışkan olur. tek dikkat etmeniz gereken nokta mazot filtresini çabuk tıkar gazyağına gerek yok mazot inceltir zaten

Çevrimdışı meister6

• meister6 91 jetta gtd
« Yanıtla #4 : 22 Ocak 2011, 19:35:20 »
tamam anladım teşekkür ederim
meister6 jetta 91 gtd

Çevrimdışı meister6

• meister6 91 jetta gtd
« Yanıtla #5 : 22 Ocak 2011, 19:39:58 »
ah gerçek 10 numara yağ olsa dediğin gibi kalitesi tartışılmaz ama duyduğum kadarıyla atık yağlardan bişeyler yapıp 10 numara yağ diye satıyormuşlar buda dediğin gibi filtreleri erken tıkayacak birde sizin dediğiniz gibi deneyelim bakalım
meister6 jetta 91 gtd

« Yanıtla #6 : 22 Ocak 2011, 19:42:56 »
zaten kaliteli yağ hem berrak hemde akışkan olur aynı mazot gibi almadan önce bir bardağa falan koydurup bakabilirsiniz satan yerde

« Yanıtla #7 : 22 Ocak 2011, 21:27:57 »
10 numara yağı solvent yani ham sentetik tiner çözer ve uyumlu hale getirir kesafet ölçen tüpler var 1 tanede onlardan alıp mazot kesafetini yakalarsan al san mazot:))

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
« Yanıtla #8 : 23 Ocak 2011, 01:38:09 »
halk otobus soforlerını gectınızzzz :) zatenn az yakıyoo td lerrrr niye risk alıyosunuzzz. Hele tiner fiilann direkk pistonu delerr. Depoya koyuuuosunn depoda hepsi birbiri ile karışıyomu çözüyolarmı birbirlerını yag uste çıkmazzmı. Yannlışmı dusunuyorummmm?
Exclusive Garage

Çevrimdışı meister6

• meister6 91 jetta gtd
« Yanıtla #9 : 23 Ocak 2011, 14:22:32 »
kimbilir belki sende haklısın riske girmemeye pazarın hesabını yaparken eldeki bulgurdanda olacağız hesabı ama bunu bu şekilde yıllarca kullananlar var hiç bişey olmadığını söylüyorlar tabiki ki doğrumu olduğunu bilmiyoruz başka yorum yada tavsiyelerde bulunacak arkadaşlar lütfen yazsınlar bununla ilgili,ilgilenen herkese teşekkür ediyorum.
meister6 jetta 91 gtd

« Yanıtla #10 : 23 Ocak 2011, 14:34:03 »
sanayiye yakın oturuyorsan sorun yok demektir
 :D :D

Çevrimdışı meister6

• meister6 91 jetta gtd
« Yanıtla #11 : 23 Ocak 2011, 14:42:05 »
sanayiden geri kalmıyom zatende yorumlara bakılırsa en güzeli aslına dönmek
meister6 jetta 91 gtd

« Yanıtla #12 : 23 Ocak 2011, 19:09:34 »
ben 5 sene dizel hyundaide kullandım standart bakımların dışında sanayiye hiç gitmedim önemli olan karışımı düzgün ayarlamak

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
« Yanıtla #13 : 23 Ocak 2011, 21:13:06 »
AYnenn Karrışım önemmliii bencede:) bu işlerle uraşan kimyacı filan işinizi görür belkii araçtırın bakalımm:) Nett sonuçları paylaşınn:) Bİz LPG YE Devammmm:)
Exclusive Garage