Gönderen Konu: MK2 motor rektifiye ne kadar maliyet tutar ?  (Okunma sayısı 15909 defa)

Çevrimdışı Baland

• Profili Görüntüle
Ynt: MK2 motor rektifiye ne kadar maliyet tutar ?
« Yanıtla #14 : 11 Ocak 2011, 15:44:45 »
Ben bir ara ciddi biçimde aracımı satmak istedim ve gelen bir müşteri bana aracın kaputunu açmadan 88 arabada motor ister komple boyalı ön takım ,balataları frenleri ... anlıcagan saydı da saydı.. ve bence bu saydıkları bence 5-6000 tl tutar orjinal parçalar ile. benim cevabım şöyle oldu,: VW Doğuş (ankara) ya gidelim baksınlar . Muayene etsinler (317.00 TL muayene bedeli var.) aracımda 100 TL fazlası masraf çıkarsa onu yaptırıp satışını vercem yani komple boya,motor ister ,şanzuman ,ön takım...  ve bu satışı ücretsiz yapacam dedim. Ama benim dediğim çıkarsa sen arabayı alcan ve servis muayene ücretini ödeyecen dedim.  Sonuc: adam bana son ne olur dedi çekti gitti..  :D  Alıcısı olmayana araba satmayınız ben öyle yapıyorum. Ki şu an vazgectim ve fiyatı da yükselttim. Aracın eski ve efsane bir araba o sebeble meraklısı binicisi yani "müşterisi " alır senin aracı. O da zaten gelir alır. Ağzı laf yapmaz öyle ....   Saygılar.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #15 : 11 Ocak 2011, 15:56:27 »
Ben bir ara ciddi biçimde aracımı satmak istedim ve gelen bir müşteri bana aracın kaputunu açmadan 88 arabada motor ister komple boyalı ön takım ,balataları frenleri ... anlıcagan saydı da saydı.. ve bence bu saydıkları bence 5-6000 tl tutar orjinal parçalar ile. benim cevabım şöyle oldu,: VW Doğuş (ankara) ya gidelim baksınlar . Muayene etsinler (317.00 TL muayene bedeli var.) aracımda 100 TL fazlası masraf çıkarsa onu yaptırıp satışını vercem yani komple boya,motor ister ,şanzuman ,ön takım...  ve bu satışı ücretsiz yapacam dedim. Ama benim dediğim çıkarsa sen arabayı alcan ve servis muayene ücretini ödeyecen dedim.  Sonuc: adam bana son ne olur dedi çekti gitti..  :D  Alıcısı olmayana araba satmayınız ben öyle yapıyorum. Ki şu an vazgectim ve fiyatı da yükselttim. Aracın eski ve efsane bir araba o sebeble meraklısı binicisi yani "müşterisi " alır senin aracı. O da zaten gelir alır. Ağzı laf yapmaz öyle ....   Saygılar.

:tamamdir
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #16 : 11 Ocak 2011, 16:00:21 »
İşin kötü tarafı bizim arabalrın hastaları gün geçtikçe azalıyor.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 11 Ocak 2011, 16:10:10 »
Hasan boşver

ben arabayı alacagım zaman acil ve agır olan masraflarını amcaya söyledim fiyattan düşerde verirsen fiyat bu yoksa sen bilirsin dedim amcada kabul etti  :)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 12 Ocak 2011, 10:22:03 »
Hasan boşver

ben arabayı alacagım zaman acil ve agır olan masraflarını amcaya söyledim fiyattan düşerde verirsen fiyat bu yoksa sen bilirsin dedim amcada kabul etti  :)
o amcada arabının içine senin yaptığın pazarlıktan dolayı hediye bıraktı :D
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 12 Ocak 2011, 10:28:18 »
ucuz etin yahnisi diyelim abi biz ona  ;) :D
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 12 Ocak 2011, 20:14:43 »
ucuz etin yahnisi diyelim abi biz ona  ;) :D
Haluk MK2'yi satmış 6000'e üzerine bide jant + lastik alıcakmış araç büyük ihtimalle Tuningciye satıldı en son o istiyodu biz konuştuğumuzda  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı ak8624

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 13 Ocak 2011, 10:40:46 »
Arkadaşlar aracını alırken ve satarken bazı şeyler kabullenebilir. Sonuçta ikinci el 15-30 yaş arası araçlar bunlar.
Ama bazı kişiler var ki araç alırken sanki sıfır araç alıyormuşçasına değişeni varmı, boya varmı, motoru bitik gibi bahaneler söyleyip aracınızı öldürmeye çalışırlar. Sırf zevk olsun diye arayıp şu olurmu bu olur mu derler utanmadan.
Bu tip insanlarla uğraşmaktan bıktığımız için pazarlığımızı sadece aracı görmeye gelen insanlarla ve aracımızın bildiğimiz kadarıyla geçmişini ve masraflarını sayalım.
Sonuçta araç bu deyip üstüne ufak bi pazarlık edelim.
Biraz tok satıcı olmanız sizin faydanıza.
1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

Çevrimdışı Baland

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 13 Ocak 2011, 23:59:55 »
Bana sorarsanız 6000 en fazla 10000 tl değerindeki bu aracları şayet para ihtiyacınız yok ise satmayın saklayınız:) ben öyle yaptım ve arkadaşın dediği gibi saçma sapan insanlardan bunaldım ve 13000 tl fiyat koydum belki çıkıp yarısını teklif etmezler diye:) hakikaten telefon edenlerin sayısı azaldı demek ki işe yaradı.
"Mal alıcıya satılır" ve "her malın bir değeri vardır"
Şayet 10000 tl ihtiyacınız yok ise dursun aracınız derim ve benim gibi yapın. Ben opel aldım bir tane daha ve şu an 2 tane oldu. Opel ile 200-220km civarı basabiliyorum ve kısmet olursa Suudi arabistana gitcem inşallah umreye. Jetta mı da sırf hava güzel olunca 2
haftada bir havalandırırım yıkarım parlatırım ama ÖLDÜM Fiyatına vermem.. 20-30 sene sonra bile ömrüm olursa binerim..
Saygılar 8)

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 18 Ocak 2011, 19:20:19 »
"YAĞ HORTUMU KRAVAT GİBİ OLMUŞ" bu ne demek yahu? ilk defa duyuyorum.

Yanlış. Bu tarz yöntemlerle motorun bitik olduğu anlaşılmaz. Benim aracın yağ çubuğundan da buhar çıkıyor ama 10.000 km de ancak 2 litre yağ eksiltiyor ve motor taş gibi. 0 derecenin altında bile tık diye çalışıyor.

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 18 Ocak 2011, 22:19:09 »
Yanlış. Bu tarz yöntemlerle motorun bitik olduğu anlaşılmaz. Benim aracın yağ çubuğundan da buhar çıkıyor ama 10.000 km de ancak 2 litre yağ eksiltiyor ve motor taş gibi. 0 derecenin altında bile tık diye çalışıyor.

iyide ölücü pardan alıcı :) nasıl fiyat kıracak ozaman bahane lazım ;)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ